Рішення
від 01.03.2018 по справі 579/1745/17
КРОЛЕВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 579/1745/17

2/579/68/18

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

01 березня 2018 року Кролевецький районний суд Сумської області

в складі головуючого судді - Моргуна О.В.,

за участі секретаря - Сергієнко Ж.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Кролевець справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради Кролевецького району Сумської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-

в с т а н о в и в:

позивачка звернулась до суду з зазначеним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що 18 січня 2007 року в с.Локня Кролевецького району Сумської області померла її мати ОСОБА_3. На день смерті вона була зареєстрована та проживала одна в ІНФОРМАЦІЯ_1. Заповіту на випадок своєї смерті мати не залишила.

Останні шість місяців перед смертю матері вона (позивачка) проживала разом з нею в с.Локня, оскільки мати у зв'язку з хворобливим станом потребувала стороннього догляду. Після смерті матері вона розпорядилась спадковим майном на власний розсуд, а тому вважала, що прийняла спадщину.

Після смерті ОСОБА_3 залишився будинок, розташований в с.Локня Кролевецького району, який непридатний для проживання, тому вона не зверталась до нотаріуса для оформлення спадкових прав на будинок. Про наявність іншого спадкового майна їй відомо не було.

У вересні 2017 року землевпорядник ОСОБА_2 сільської ради Кролевецького району Сумської області їй повідомила, що померлій ОСОБА_3 за життя видавались державні акти на право власності на земельні ділянки, після чого в будинку матері вона знайшла державні акти на право приватної власності на землю серії Р3 №720711 та серії Р3 №705711, видані на ім'я ОСОБА_3 За життя мати не говорила, що володіє земельними ділянками.

У вересні 2017 року вона звернулась до приватного нотаріуса ОСОБА_4 для отримання свідоцтва про право на спадщину на земельні ділянки площею 2,430 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та площею 1,073 для ведення особистого селянського господарства, що знаходяться на території ОСОБА_2 сільської ради Кролевецького району Сумської області, які належали померлій ОСОБА_3, однак у видачі такого свідоцтва їй було відмовлено, оскільки спадщина після смерті матері нею не прийнята.

Позивачка зазначає, що пропустила строк для прийняття спадщини з поважних причин, оскільки була необізнана щодо порядку прийняття спадщини і вважала, що прийняла спадщину, фактично вступивши в управління та володіння спадковим майном.

Посилаючись на викладене, позивачка просить визначити їй додатковий строк тривалістю два місяці для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3, померлої 18.01.2007 року в с.Локня Кролевецького району Сумської області.

Позивачка, належним чином повідомлена про дату, час та місце судового засідання, в судове засідання не з'явилась, надала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити (а.с.26).

Відповідач ОСОБА_2 сільська рада Кролевецького району Сумської області, належним чином повідомлена про дату, час та місце судового засідання, в судове засідання свого представника не направила, надавши заяву про розгляд справи за відсутності представника сільської ради, позов визнає (а.с. 27).

Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.

З урахуванням зазначеного положення ЦПК України, клопотання позивачки та відповідача, суд вирішив можливим розглянути справу справу у відсутність сторін.

Відповідно до положення ч.2 ст.247 ЦПК України суд здійснив розгляд справи без фіксування судового процесу технічними засобами.

Суд, вивчивши та дослідивши наявні в справі докази, приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

По справі встановлено, що позивачка ОСОБА_1 (дошлюбне прізвище ОСОБА_3) ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, є дочкою ОСОБА_3, що підтверджується свідоцтвом про її народження та свідоцтвом про укладення шлюбу (а.с. 6, 7).

Згідно свідоцтва про смерть ОСОБА_3 померла 18 січня 2007 року в с.Локня Кролевецького району Сумської області, про що зроблено відповідний актовий запис № 03 (а.с. 5).

До складу спадщини, яка відкрилась після її смерті, входять земельні ділянки площею 2,430 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та площею 1,073 для ведення особистого селянського господарства, які розташовані на території ОСОБА_2 сільської ради Кролевецького району Сумської області, що підтверджується державними актами на право приватної власності на землю серії Р3 №720711 та серії Р3 №705711, виданими на підставі розпорядження голови Кролевецької райдержадміністрації від 18.07.2002 року №300 на ім'я ОСОБА_3 (а.с. 9, 10).

Як вбачається з довідки виконавчого комітету ОСОБА_2 сільської ради Кролевецького району Сумської області від 09.03.2017 року №72 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, яка померла 18.01.2007 року, до дня смерті була зареєстрована та проживала в ІНФОРМАЦІЯ_1. На момент смерті проживала одна. Заповіт від імені ОСОБА_3 виконавчим комітетом ОСОБА_2 сільської ради не посвідчувався (а.с. 8).

За змістом інформаційної довідки зі Спадкового реєстру після смерті ОСОБА_3 спадкова справа не заводилась (а.с. 11).

З метою оформлення спадкових прав після смерті ОСОБА_3 та отримання свідоцтва про право на спадщину на земельні ділянки площею 2,430 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та площею 1,073 для ведення особистого селянського господарства, які розташовані на території ОСОБА_2 сільської ради Кролевецького району Сумської області, позивачка через представника за довіреністю ОСОБА_6 звернулась до приватного нотаріуса Кролевецького районного нотаріального округу Сумської області ОСОБА_4

18 вересня 2017 року нотаріусом було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на вказані земельні ділянки у зв'язку з відсутністю документів, які підтверджують прийняття спадщини спадкоємцем, про що винесено відповідну постанову про відмову у вчиненні нотаріальної дії (а.с.12).

Позивачка, за змістом позову, своєчасно не подала нотаріусу заяву про прийняття спадщини після смерті матері, оскільки не була обізнана про порядок оформлення спадщини та вважала, що прийняла спадщину, вступивши в управління та володіння спадковим майном.

Інші спадкоємці, які прийняли спадщину і могли б надати згоду на подання ОСОБА_1 заяви про прийняття спадщини, відсутні. Визначення додаткового строку позивачці необхідно для подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3

Враховуючи викладене вище, відсутність спору щодо спадкування майна померлої ОСОБА_3, суд прийшов до висновку, що строк для прийняття спадщини пропущений з поважних причин, оскільки строк подання заяви про прийняття спадщини закінчився 18 липня 2007 року, позивачка вважала, що прийняв спадщину, вступивши в управління та володіння спадковим майном, про те, що спадщина нею не прийнята дізналась 18 вересня 2017 року при зверненні до нотаріуса, а тому суд вважає, є підстави у відповідності з вимогами ч.3 ст.1272 ЦК України визначити додатковий строк для подання позивачкою заяви про прийняття спадщини тривалістю один місяць, який на розсуд суду буде достатній для подання заяви про прийняття спадщини.

В іншій частині позовних вимог необхідно відмовити за їх безпідставністю.

Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст.ст. 4, 5, 12, 76, 81, 247, 259, 265, 268 ЦПК України,-

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1, РНОКПП НОМЕР_1, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_4, до ОСОБА_2 сільської ради Кролевецького району Сумської області, місцезнаходження: Сумська область, Кролевецький район, с.Локня, вул.Центральна, 9, код ЄДРПОУ 04389555, про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини задовольнити частково.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк - один місяць для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3, померлої 18 січня 2007 року в с.Локня Кролевецького району Сумської області

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Рішення суду може бути оскаржено безпосередньо до Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Сумської області, шляхом подачі апеляційної скарги протягом 30 днів з дня проголошення. В разі проголошення вступної та резолютивної частини або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, в той же строк з дня складання повного судового рішення.

До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Кролевецький районний суд Сумської області.

Рішення суду набирає законної сили в порядку ст.273 ЦПК України.

Повне судове рішення складено 6 березня 2018 року.

Суддя ОСОБА_7

СудКролевецький районний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення01.03.2018
Оприлюднено13.03.2018
Номер документу72606657
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —579/1745/17

Рішення від 01.03.2018

Цивільне

Кролевецький районний суд Сумської області

Моргун О. В.

Ухвала від 14.11.2017

Цивільне

Кролевецький районний суд Сумської області

Моргун О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні