Справа № 615/257/18
Провадження № 2-о/615/5/18
У Х В А Л А
27 лютого 2018 року м. Валки
Суддя Валківського районного суду Харківської області Товстолужський О.В., розглянувши матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1, заінтересовані особи: Гонтово-ярська сільська рада Валківського району Харківської області, міжрайонне управління у Валківському та Коломацькому районах Головного управління Держгеокадастру у Харківській області про встановлення факту помилки у правовстановлюючому документі,
в с т а н о в и в:
22 лютого 2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту помилки у правовстановлюючому документі.
В заяві зазначено, що ОСОБА_1 на підставі рішення V сесії XХІІ скликання Гонтово-ярської сільської ради народних депутатів від 22.09.1995 року було видано Державний акт на право приватної власності на землю серії РІ за №701207. Згідно державного акту, ОСОБА_1 було передано у приватну власність земельні ділянки загальною площею 0,62 га з яких, 0,25 га площа земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, а 0,37 га - площа земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства, що розташовані на території с. Гонтів Яр по вул. Першотравневій, 12, Валківського району Харківської області. Проте, у відповідності до плану зовнішніх меж земельних ділянок Державного акту, площа земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку - 0,21 га, а площа земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства становить 0,14 га та 0,27 га. Вказані обставини позбавляють ОСОБА_1 зареєструвати вказані земельні ділянки та присвоїти їм кадастрові номери.
Заявник вимагає встановити факт допущення помилки в державному акті на право приватної власності на землю серії РІ за №701207, зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №346 від 13 вересня 2002 року, виданого на підставі рішення V сесії ХХІІ скликання Гонтово-ярської сільської ради Народних депутатів від 22 вересня 1995 року на його ім'я, а саме 0,25 га - площа земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, а 0,37 - площа земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства їх дійсній площі, яка вказана у плані зовнішніх меж земельних ділянок, а саме: 0,21 - площа земельної ділянки, яка призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку та 0,14 га і 0,27 га (загальна площа 0,41 га) - площа земельних ділянок призначених для ведення особистого підсобного господарства, що розташовані на території с. Гонтів Яр по вул. Першотравневій, 12, Валківського району Харківської області.
Перевіривши заяву, суддя прийшов до висновку, що провадження у справі відкрите бути не може, а позовна заява підлягає залишенню без руху, як така, що подана з порушенням вимог, встановлених ст. 175 ЦПК України.
Згідно з ч. 2 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до змісту ч. 1 ст. 318 ЦПК України, у заяві повинно бути зазначено: який факт заявник просить встановити та з якою метою; причини неможливості одержання або відновлення документів, що посвідчують цей факт; докази, що підтверджують факт.
Заявник вимагає встановити факт допущення помилки в Державному акті, при цьому зазначає, що 0,25 га - площа земельної ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку та 0,37 - площа земельних ділянок для ведення особистого підсобного господарства є невірними, та їх дійсна площа вказана у плані зовнішніх меж земельних ділянок, а саме: 0,21 - площа земельної ділянки, яка призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку та 0,14 га і 0,27 га (загальна площа 0,41 га) - площа земельних ділянок призначених для ведення особистого підсобного господарства.
При вирішенні справи по суті, судом має бути встановлений факт допущення помилки, не тільки як констатація невідповідності двух чисел розміру земельної ділянки, зазначеного в правовстановлюючому документі, але й встановити обставину який із вищезазначених розмірів є правильним та належним з точки зору наявності у ОСОБА_1 права власності.
Як вбачається зі змісту заяви, заявник не посилається на докази, які свідчать про правильність розміру зазначеного у графічній частині.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 318 ЦПК України, у заяві повинні бути зазначені докази, що підтверджують факт.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 (зазначена стаття встановлює зміст позовної заяви) і 177 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження заяви до суду позовної заяви без руху.
Вказані в ухвалі недоліки можуть бути усунуті шляхом подання уточненої заяви із зазначенням в ній вищевказаних обставин.
Уточнена заява має бути подана до суду протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до
суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 185, 294, 260, 318 ЦПК України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1, заінтересовані особи: Гонтово-ярська сільська рада Валківського району Харківської області, міжрайонне управління у Валківському та Коломацькому районах Головного управління Держгеокадастру у Харківській області про встановлення факту помилки у правовстановлюючому документі - залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність виправити вказані в ухвалі недоліки протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали, роз'яснивши, що в разі виконання вимог зазначених в ухвалі, заява вважатиметься поданою в день первісного її подання до суду, а в разі невиконання вимог заява буде вважатись неподаною.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту підписання її суддею.
Суддя О.В. Товстолужський
Суд | Валківський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.02.2018 |
Оприлюднено | 13.03.2018 |
Номер документу | 72610873 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Валківський районний суд Харківської області
Товстолужський О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні