Справа № 761/6996/18
Провадження № 1-кс/761/4871/2018
У Х В А Л А
Іменем України
01 березня 2018 року
слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши в судовому засіданні клопотання старшого слідчого з ОВС 6-го відділу розслідувань кримінальних проваджень СУ ФР Офісу ВПП ДФС ОСОБА_4 , погоджене з прокурором відділу ГП України ОСОБА_5 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018100110000008 від 26.01.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
В провадження слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва 22.11.2017 року надійшло вищевказане клопотання.
Клопотання обґрунтовано тим, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань Офісу великих платників податків ДФС здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32018100110000008 від 26.01.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204 КК України.
Установлено, що громадянин ОСОБА_6 , разом з невстановленими слідством особами, використовуючи підприємства ТОВ «Югас-Нафта» (КОД ЄДРПОУ 39067408), ТОВ «Бітоксід» (код ЄДРПОУ 383981160), ТОВ «Альтернатів Енерджі Сорсес Компані» (код ЄДРПОУ 39974165), ТОВ «Альтернатів Енерджі Сорсес Логістік» (код ЄДРПОУ 40987413) та ТОВ «Альтернатів Енерджі Сорсес Еко» (код ЄДРПОУ 40533905) організували незаконне виготовлення підакцизних товарів, шляхом відкриття підпільних цехів за адресами: АДРЕСА_1 ; Харківська область, Харківський район, м. Мерефа, вул. Піщана, б. 22-А, літ «В-2», літ «Б-1» з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів.
В ході проведення досудового розслідування допитано у якості свідка ОСОБА_7 , депутата Мерефянської міської ради, який повідомив, що на території Харківської області, а саме на площах та у нежитлових приміщеннях колишнього «Асфальтного заводу» у місті Мерефа, здійснюється тіньове виробництво з використанням промислового обладнання, фальсифікованого дизельного пального, з якого не сплачується акцизний податок, орієнтовний об`єм добового виробництва складає біля 30 тон.
Організатором вказаного виробництва є громадянин ОСОБА_6 , який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , та який фактично проживає за адресою: АДРЕСА_3 .
Так, встановлено, що ОСОБА_6 з метою прикриття зазначеної протиправної діяльності зареєстрував та здійснює фінансово-господарські операції від імені ТОВ «Югас-Нафта» (КОД ЄДРПОУ 39067408), ТОВ «Бітоксід» (код ЄДРПОУ 383981160), ТОВ «Альтернатів Енерджі Сорсес Компані» (код ЄДРПОУ 39974165), ТОВ «Альтернатів Енерджі Сорсес Логістік» (код ЄДРПОУ 40987413) та ТОВ «Альтернатів Енерджі Сорсес Еко» (код ЄДРПОУ 40533905).
ТОВ «Бітоксід» надає в оренду приміщення та промислове обладнання для виробництва паливно-мастильних матеріалів ТОВ «Альтернатів Енерджі Сорсес Компані», яке в свою чергу нібито проводить реалізацію виготовленої продукції на ряд підприємств з ознаками фіктивності, хоча насправді реалізує виготовлені МПП тіньовим шляхом, за готівковий розрахунок на підприємства агропромислового комплексу та тіньові АЗС. ТОВ «Альтернатів Енерджі Сорсес Логістік» здійснює вантажні перевезення для ТОВ «Альтернатів Енерджі Сорсес Компані». ТОВ «Альтернатів Енерджі Сорсес Еко» здійснює реалізацію конденсату газового на ТОВ «Авіас Трейд» (код ЄДРПОУ 40841597).
З метою виготовлення фальсифікованих паливно-мастильних матеріалів організаторами вказаної діяльності ОСОБА_6 та ОСОБА_8 здійснюється придбання, тіньовим шляхом, нафти сирої та конденсату газового. При проведенні технологічних процесів, шляхом нагрівання та випарювання, зі вказаної сировини виготовляють наступні продукти: стабільний бензин - реалізують як сировина вуглеводородна, дизельне пальне - реалізують як обсарбент компонент дизельного палива, мазут М100 - реалізують як залишок важкий.
У зв`язку з чим, в ході виконання доручення оперативними працівниками здійснено виїзд за адресою розташування зазначеного нафтопереробного підприємства, в ході якого встановлено, що за адресами: АДРЕСА_1 ; АДРЕСА_4 ; Харківська область, Харківський район, м. Мерефа, вул. Піщаний кар`єр,4 км., буд. 2, знаходиться промислова зона, на якій за сітчастим парканом та колючим дротом розташовані одно, двох та триповерхові промислові будинки, об`ємні металеві ємкості для збереження паливно-мастильних матеріалів, об`ємні металеві промислові ємкості сполученні між собою та транспортні засоби. Додатково встановлено, що на зазначеній території знаходиться тіньова АГЗС, через яку проводять реалізацію газу пропан, який утворюється при технологічному процесі.
В ході проведення заходів встановлено, що з території тіньового виробництва у денний час виїжджають транспортні засоби які перевозять виготовлені ПММ до тіньової АЗС, а саме за адресою: Харківська область, Харківський район, смт. Пісочин, вул. Автомобільна б8. За вказаною адресою знаходиться АТП для вантажних автомобілів та в лівій його частині розміщені ємкості для накопичення та тіньової реалізації ПММ. З метою підтвердження протиправної діяльності вказаної тіньової АЗС та вірогідності реалізації на ній фальсифікованих ПММ було встановлено та допитано в якості свідка громадянина, який в особистих цілях, з вказаної АЗС придбав 20 літрів дизельного палива. Зазначене дизельне пальне він добровільно видав співробітникам податкової міліції. З метою підтвердження того, що дизельне паливо яке виготовлюється на тіньовому нафтопереробному підприємстві та реалізується на зазначеній тіньовій АЗС є фальсифікованим, було проведене попереднє дослідження, за результатами якого Лабораторією контролю якості нафтопродуктів ТОВ «Татнефть-АЗС-Україна» зроблено висновок за яким надані на дослідження ПММ не відповідають ДСТУ 7688:2015.
Згідно бази АІС «Податковий блок» встановлено наступне:
- ТОВ «Бітоксід» зареєстроване в Харківській ОДПІ ГУ ДФС, юридична адреса Харківська область, Харківський район, м. Мерефа, вул. Піщана б.22, основний вид діяльності надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, керівник та бухгалтер ОСОБА_9 , (ІПН НОМЕР_1 ), засновник ОСОБА_6 (ІПН НОМЕР_2 )8. Не є платником акцизного податку.
- ТОВ «Югас-Нафта» знаходиться на податковому обліку в Слобожанській ОДПІ ГУ ДФС (Богодухівське відділення), основний вид діяльності: виробництво продуктів нафтоперероблення. Але фактично ТОВ «Югас-Нафта» починаючи з 2016 року та по теперішній час діяльності не веде та звітів до ДПІ за місцем реєстрації не надавало.
- ТОВ «Альтернатів Енерджі Сорсес Компані» зареєстроване у Східній ОДПI м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, юридична адреса м. Харків, вул. Плеханівська б.126/1, вид діяльності оптова торгівля твердим, рідким, газоподібним паливом і подібними продуктами, керівник та засновник ОСОБА_8 (ІПН НОМЕР_3 ), бухгалтер ОСОБА_10 (ІПН НОМЕР_4 ). Не є платником акцизного податку.
- ТОВ «Альтернатів Енерджі Сорсес Логістік» зареєстроване у Східній ОДПI м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, юридична адреса м. Харків, вул. Плеханівська б.126/1, вид діяльності вантажний автомобільний транспорт, керівник та гол. бухгалтер ОСОБА_11 (ІПН НОМЕР_5 ), засновник ОСОБА_12 (ІПН НОМЕР_6 ).
- ТОВ «Альтернатів Енерджі Сорсес Еко» зареєстроване у Східній ОДПI м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, юридична адреса м. Харків, вул. Плеханівська б.126/1, вид діяльності виробництво інших виробів з деревини, керівник ОСОБА_13 (ІПН НОМЕР_7 ), гол. бухг. та засновник ОСОБА_14 (ІПН НОМЕР_8 ). З червня 2017 року є платником акцизного податку, хоча до теперішнього часу подаються декларації з нульовим значенням.
26.02.2018 на підставі ухвали слідчого судді Шевченківського районного суду м. Києва проведено обшук нежилих (офісних, складських та виробничих) приміщень, що розташовані за адресою: АДРЕСА_5 , що на праві власності належать ТОВ «Мерефа Метал Сервіс» (код ЄДРПОУ 40236979) та фактично використовуються для здійснення незаконної діяльності громадянином ОСОБА_6 , разом з невстановленими слідством особами.
Так, в ході проведення обшуку встановлено, що за вказаною адресою знаходиться двоповерхова будівля, на якій розташований цех по метало-переробці, виробничі та офісні приміщення.
Присутній під час обшуку ОСОБА_6 , повідомив що приміщення, які розташовані за адресою: АДРЕСА_5 , використовуються для здійснення фінансово господарської діяльності ТОВ «Мерефа Метал Сервіс», а саме неспеціалізованої оптової торгівлі, та виробництво іншої продукції.
В ході проведення обшуку в конструкторській кімнаті ТОВ «Мерефа Метал Сервіс» на робочому місці ОСОБА_15 було виявлено 1 жорсткий диск HITACHI s/n: FROGHRYK, проведеним оглядом вказаного жорсткого диску встановлено, що на ньому міститься інформація про господарську діяльність ТОВ «Бітоксід» з незаконного виготовлення підакцизних товарів: бензину автомобільного та дизельного палива та яка має значення речових доказів у кримінальному провадженні.
Таким чином, в ході проведення обшуку за адресою: Харківська область, Харківський район, місто Мерефа, вул. Піщаний кар`єр, 4 км., буд. 2, виявлено 1 жорсткий диск HITACHI s/n: FROGHRYK на якому міститься інформація щодо діяльності ТОВ «Бітоксід», з незаконного виготовлення підакцизних товарів: бензину автомобільного та дизельного палива та яка має значення речових доказів у кримінальному провадженні, зазначений жорсткий диск необхідний для проведення комп`ютерно технічної експертизи, так як на зазначеному жорсткому диску міститься інформація яка необхідна для досудового розслідування у кримінальному провадженні.
26.02.18 виявлений під час обшуку за адресою: Харківська область, Харківський район, місто Мерефа, вул. Піщаний кар`єр, 4 км., буд. 2, матеріальний об`єкт, який був знаряддям вчинення кримінального правопорушення, а саме: 1 жорсткий диск HITACHI s/n: FROGHRYK на якому міститься інформація щодо діяльності ТОВ «Бітоксід», визнано речовими доказами в порядку ст. 98 КПК України.
Враховуючи викладене слідчий просить слідчого суддю задовольнити клопотання.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити в повному обсязі.
Власник майна в судове засідання не з`явився, причини неявки суду не відомі.
Вивчивши клопотання про арешт майна та додані до нього копії матеріалів кримінального провадження, вислухавши пояснення слідчого, вважаю, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Положеннями ч. 2, ч. 6 ст. 170 КПК України визначено, арешт майна допускається з метою забезпечення: збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
У випадку, передбаченому п. 4 ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Відповідно до ч. 8 ст. 170 КПК вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.
Згідно з ч. 10 ст. 170 КПК арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Приймаючи до уваги вищевикладене та враховуючи правову кваліфікацію кримінального правопорушення, за фактом вчинення якого розслідується кримінальне провадження та в межах якого подано дане клопотання, з метою збереження речового доказу, слідчий суддя приходить до висновку, що наявні достатні підстави для арешту зазначеного в клопотанні слідчого майна.
Враховуючи викладене, керуючись вимогами ст.ст. 131, 132, 170-173, 309, 376, 395, 532 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого з ОВС 6-го відділу розслідувань кримінальних проваджень СУ ФР Офісу ВПП ДФС ОСОБА_4 , погоджене з прокурором відділу ГП України ОСОБА_5 про арешт майна у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32018100110000008 від 26.01.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на 1 жорсткий диск HITACHI s/n: FROGHRYK на якому міститься інформація щодо діяльності TOB «Бітоксід», з незаконного виготовлення підакцизних товарів: бензину автомобільного та дизельного палива та яка має значення речових доказів у кримінальному провадженні, що був вилучений 26.02.2018 в ході проведення обшуку за адресою: Харківська область, Харківський район, місто Мерефа, вул. Піщаний кар`єр, 4 км., буд. 2
Ухвала підлягає негайному виконанню.
На ухвалу слідчого судді безпосередньо до Апеляційного суду м.Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення може бути подана апеляційна скарга. Якщо ухвалу суду постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Крім того, відповідно до ст. 174 КПК України арешт може бути скасований повністю чи частково за заявленим клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисників, законних представників, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутніми при розгляді питання про арешт майна. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 72614375 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд міста Києва
Бугіль В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні