ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2018 року м. Житомир справа № 806/3501/17
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Шуляк Л.А., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Хорошівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області до Приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства "Дворищенське" про стягнення 31901,78 грн.,
встановив:
Хорошівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області звернулось до суду з позовом, в якому просить стягнути з Приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства "Дворищенське" заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах працівникам в сумі 31901,78 грн.
Ухвалою від 10.01.2018 відкрито спрощене провадження у справі без повідомлення (виклику) сторін та надано відповідачу строк для подання відзиву протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвалою від 06 лютого 2018 року призначено справу №806/3501/17 до судового розгляду з повідомленням сторін у справі.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні без участі представника. Крім того, додаткові пояснення, у яких зазначив, що заборгованість Приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства "Дворищенське" по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій становить 29311,31. Вважає, що вказана сума заборгованості підлягає стягненню на користь позивача.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Судова повістка направлялась йому за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, однак поштове відправлення повернулося "інші причини", а тому відповідно до ч.11 ст.126 КАС України дана ухвала вважається врученою належним чином.
Суд, дослідивши матеріали справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку про наступне.
Судом встановлено, що Приватне (приватно-орендне) сільськогосподарське підприємство "Дворищенське" зареєстровано як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Хорошівському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Як вбачається з матеріалів справи, у відповідача за періоди з листопада 2013 року по грудень 2013 року, за січня 2014 року по лютий 2014 року та з липня 2017 року по грудень 2017 року утворилась заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій у розмірі 29311,61 грн. по списку № 2, чим порушено вимоги частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Вказана заборгованість Приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства "Дворищенське" перед позивачем підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту другого Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "про пенсійне забезпечення", які направлялись відповідачу (а.с. 11-17).
Згідно зі ст. 58 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" Пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.
Відповідно до пункту 2 розділу ХV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058-IV пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Відповідно до пункту 6.1 Інструкції, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім платників, віднесених до четвертої групи платників єдиного податку, що визначені у підпункті 4 пункту 291.4 статті 291 глави 1 розділу XIV Податкового кодексу України), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
В пункті 6.7 Інструкції передбачено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання тощо), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства у розрахунку, який направляється підприємству в місячний строк з дня прийняття рішення про зміну розміру пенсії або про припинення виплати пенсії. Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Відповідно до довідки - розрахунку заборгованості Приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства "Дворищенське" по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій заборгованість за листопад 2013 року по грудень 2013 року складає 8570,27 грн.
З розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пункту "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за січень 2014 року вбачається, що в рядку 14 сума плати підприємства Пенсійному фонду України за попередній рік становить 11364,83 грн.
Тобто, заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за весь 2013 рік по Приватному (приватно-орендному) сільськогосподарському підприємству "Дворищенське" виставлена в розрахунку за 2014 рік.
З огляду на викладене, в частині позовних вимог, що стосуються відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій з позивача за період з листопада 2013 року по грудень 2013 року слід відмовити, оскільки вказана заборгованість входить у виставленому Приватному (приватно-орендному) сільськогосподарському підприємству "Дворищенське" розрахунку за січень 2014 року .
Щодо вимоги про стягнення з відповідача заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах за грудень 2017 року в сумі 1274,53 грн., суд враховує, що на момент звернення позивача з даним позовом (14.12.2017) у відповідача не виникло обов'язку щодо відшкодування вказаної суми згідно вимог Інструкції, а тому відсутнє порушене право та інтерес Хорошівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, тобто ця вимога заявлена передчасно, є необґрунтованою, а тому не підлягає задоволенню.
З розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій вбачається, що у відповідача виникла заборгованість за періоди з січня 2014 року по лютий 2014 року та з липня 2017 року по листопад 2017 року в сумі 19466,81 грн.
Докази погашення заборгованості Приватном (приватно-орендном) сільськогосподарським підприємством "Дворищенське" в сумі 19466,81 грн. за періоди з січня 2014 року по лютий 2014 року та з липня 2017 року по листопад 2017 року перед Хорошівським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області відсутні.
Відповідач суму боргу не оспорив, письмового відзиву проти позову не надіслав.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню.
Керуючись статтями 77, 90, 139, 242-246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України,
вирішив:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Приватного (приватно-орендного) сільськогосподарського підприємства "Дворищенське" (код ЄДРПОУ 05267133, вул.Леніна, 2, Хорошівський район, Житомирська область) на користь Хорошівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (код ЄДРПОУ 41246794, вул.Древлянська, 1, смт.Хорошів, Житомирська область, 12101) заборгованість із відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за період з січня 2014 року по лютий 2014 року та з липня 2017 року по листопад 2017 року в сумі 19466 (дев'ятнадцять тисяч чотириста шістдесят шість) грн. 81 коп.
В решті позовних вимог відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Л.А.Шуляк
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2018 |
Оприлюднено | 13.03.2018 |
Номер документу | 72617373 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Шуляк Любов Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні