Постанова
від 05.03.2018 по справі 820/5752/17
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Харківський окружний адміністративний суд

61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

05 березня 2018 р.                                                                                 справа № 820/5752/17

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горшкової О.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 4 під., 6 пов.,м. Харків,61022, код ЄДРПОУ 41248278) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Даймент принт" (вул. Шатилова Дача, буд. 4, офіс 702 м. Харків,61145, код ЄДРПОУ 31149582) про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Шевченківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова звернулося до Харківського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Даймент принт" на користь Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (р/р 25603312672587 в філії ХОУ АТ "Ощадбанк", МФО 351823, код ЄДРПОУ 41248278) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 355, 99 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ТОВ "Даймент принт" має заборгованість перед бюджетом у сумі 355, 99 грн. зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, яка самостійно ним не сплачена, а відтак підлягає стягненню у судовому порядку.

Представник позивача, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не прибув.

Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не прибув. Копія ухвали про відкриття провадження від 21.12.2017 року була надіслана відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак доказів отримання відповідачем вказаного рішення до суду не надходило.

24.01.2018 року Харківським окружним адміністративним судом на адресу ТОВ "Даймент принт" повторно направлено ухвалу про відкриття провадження від 21.12.2017 року, проте доказів отримання відповідачем поштового відправлення до суду не надходило.

Водночас, під час перевірки статусу відстеження на сайті "Укрпошта", 29.01.2018 року та 24.02.2018 року була вчинена невдала спроба вручення поштового відправлення (не вручене під час доставки). Станом на 01.03.2018 року поштове відправлення скероване до відділення зв'язку.

У відповідності до приписів п. 11 ст. 126 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання відзиву позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Згідно з частиною 9 статті 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

З огляду на вищезазначені приписи, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження за наявними в матеріалах справи доказами.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши наявні в матеріалах справи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтуються на повному, всебічному і об'єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного.

Товариство з обмеженою відповідальністю "Даймент принт" (код ЄДРПОУ 31149582), знаходиться на обліку в Шевченківському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України м. Харкова.

Згідно пункту 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення "Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2011 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.

Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Відповідно до ст.ст. 17, 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV, ст.ст.6,7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"№2464-VI страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є, зокрема, для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць.

Статтею 14 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"№2464-VI встановлено, що обов'язок здійснювати контроль за дотриманням платниками єдиного внеску вимог цього Закону покладений на Пенсійний фонд та його територіальні органи, яким згідно п.7 ст.13 Закону надане право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску, а також згідно п.7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону заборгованість по страховим внескам.

Як вбачається з матеріалів справи, заборгованість ТОВ "Даймент принт" зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування складає 355,99 грн., що підтверджується карткою особового рахунку страхувальника юридичної особи (а.с. 10-13).

У відповідності до ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків, орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки, строки давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.

Як вбачається з матеріалів справи, контролюючим органом відповідно до ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» на підставі картки особового рахунку платника винесено вимогу про сплату боргу від 01.02.2013 року № Ю- 33 (а. с. 8).

Відповідно до положень абз. 8 ч.3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", у разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки.

Вимога про сплату боргу від 01.02.2012 року № Ю-33 направлена на адресу відповідача, зазначену у Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань рекомендованим поштовим відправлення та була отримана адресатом (а. с. 9).

У відповідності до п. 8. 3 «Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України», затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003 року, вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення. Якщо страхувальник на день надсилання йому органом Пенсійного фонду вимоги не повідомив в установленому порядку про зміну місцезнаходження (місця проживання), вимога вважається належним чином врученою навіть у разі її повернення як такої, що не знайшла адресата. У разі коли неможливо вручити страхувальнику вимогу поштою у зв'язку з його відсутністю за місцезнаходженням (відсутністю службових осіб страхувальника за його місцезнаходженням), відмовою службових осіб страхувальника прийняти вимогу, вимога вважається врученою страхувальнику у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Враховуючи вищезазначені положення п.8.3. Інструкції, вимога вважається такою, що була вручена відповідачу, доказів оскарження чи скасування вказаного рішення матеріали справи не містять, отже вимога про сплату боргу є узгодженою.

Таким чином, Товариством з обмеженою відповідальністю "Даймент принт" всупереч вищезазначеним нормам права не сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 355, 99 грн., у зв'язку з чим утворилась заборгованість перед Пенсійним фондом України в особі відповідного пенсійного органу по відшкодуванню виплаченої страхових внесків у розмірі 355, 99 грн.

Також, суд зазначає, що матеріали справи не містять доказів самостійної сплати відповідачем у встановлений законодавством строк заборгованості у розмірі 355,99 грн. по страховим внескам на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Приймаючи до уваги вищенаведене, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог позивача про стягнення з ТОВ "Даймент принт" суми заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 355, 99 грн.

З огляду на вказані обставини, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог в повному обсязі.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 6-11, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю "Даймент принт" про стягнення заборгованості – задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Даймент принт" (вул. Шатилова Дача, буд. 4, офіс 702 м. Харків, 61145, код ЄДРПОУ 31149582) на користь Шевченківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, 4 під., 6 пов.,м. Харків, 61022, р/р 25603312672587 в філії ХОУ АТ "Ощадбанк", МФО 351823, код ЄДРПОУ 41248278) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 355 (триста п'ятдесят п'ять) грн. 99 коп.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.

Роз'яснити учасникам справи, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Суддя                                                                                 Горшкова О.О.

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення05.03.2018
Оприлюднено13.03.2018
Номер документу72618208
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/5752/17

Ухвала від 10.03.2021

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Горшкова О.О.

Постанова від 05.03.2018

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Горшкова О.О.

Ухвала від 21.12.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Горшкова О.О.

Ухвала від 04.12.2017

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Горшкова О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні