Іванівський районний суд Одеської області
Справа № 511/138/18
Провадження № 2/499/177/18
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
"07" березня 2018 р. смт.Іванівка
Суддя Іванівського районного суду Одеської області Погорєлов І.В., перевіривши на виконання вимог ст.ст.175,177 ЦПК України позовну заяву ОСОБА_1 (67400, АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (67400, АДРЕСА_1), Баранівської сільської ради Іванівського району Одеської області (67230, Одеська область Іванівський район с. Баранове вул. Центральна 39) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідача про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, мотивуючи свої вимоги тим, що він з поважних причин пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті своєї бабусі ОСОБА_3
Позовна заява надійшла до суду 06.03.2018 року відповідно до ухвали Роздільнянського районного суду Одеської області від 24 січня 2018 року про передачу справи за підсудністю.
Позовна заява відповідає вимогам ст.175, 177 ЦПК України, підстав для відмови у відкритті провадження не встановлено.
За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов'язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Частиною 4 ст. 19 ЦПК України для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні, призначене загальне позовне провадження.
Відповідно до ч.4 ст.274 ЦПК України спори щодо спадкування розглядаються в порядку загального позовного провадження.
З роз'яснень, викладених у п. 42 Постанови №3 від 01 березня 2013 року Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ , вбачається, що виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини .
Таким чином, справа підсудна Іванівському районному суду Одеської області.
Отже, необхідно прийняти справу до провадження та призначити розгляд справи у порядку загального позовного провадження.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 12, 19, 175, 177, 187, 274, 277 ЦПК України
ПОСТАНОВИВ:
Відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 (67400, АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (67400, АДРЕСА_1), Баранівської сільської ради Іванівського району Одеської області (67230, Одеська область Іванівський район с. Баранове вул. Центральна 39) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом.
Почати підготовче провадження з дня постановлення цієї ухвали.
Призначити підготовче судове засідання на 27 березня 2018 року о 10.00 год. в приміщенні Іванівського районного суду Одеської області
Розгляд справи проводити в порядку загального позовного провадження.
Роз'яснити учасникам справи право на підставі ч. 7 ст. 7 ЦПК України, звернутись до суду з клопотанням про проведення розгляду справи у закритому судовому засіданні з метою запобігання розголошенню відомостей про інтимні чи інші особисті сторони життя учасників справи.
Учасникам справи надіслати копії ухвали про відкриття провадження у справі (в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення) протягом двох днів з дня її складення у відповідності до ч. 5 ст. 272 ЦПК України.
Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст. 178 ЦПК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
Встановити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Встановити відповідачу п'ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п'ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Сторони можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://iv.od.court.gov.ua/sud1509/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо мотивів порушення правил підсудності (п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України) в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до апеляційного суду Одеської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення.
У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України в новій редакції, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно- телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
В іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяОСОБА_4
Суд | Іванівський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 07.03.2018 |
Оприлюднено | 08.03.2018 |
Номер документу | 72628058 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Іванівський районний суд Одеської області
Погорєлов І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні