Рішення
від 08.10.2008 по справі 2-698/08
ВІЛЬНОГІРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

(заочне)

08 жовтня 2008 року.     Справа № 2-698/08

Вільногірський міський суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого судді     Шаповала Г.І.

при секретарі     Кудіній Н.І.

з участю: представника позивача   ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м.  Вільногірську,  Дніпропетровської області цивільну    справу    за    позовом    Відкритого    акціонерного    товариства    (ВАТ)    "Енергетична    компанія "Дніпрообленерго"   до      ОСОБА_2   про   стягнення   вартості   безпідставно   спожитої електроенергії,

ВСТАНОВИВ:

29.08.2008 року позивач звернувся в суд з позовом до відповідача,  де зазначив наступне.

Відповідач являється володільцем будинку № 33 по вул.  Привокзальній в м.  Вільногірську,  Дніпропетровської області. Позивач в особі структурного підрозділу Верхньодніпровського району електричних мереж (РЕМ) здійснює постачання електроенергії споживачам в м.  Вільногірську. Згідно  ст.  26 Закону України «Про електроенергетику» використання електроенергії можливе лише на підставі договору споживача з енергопостачальником.  Проте відповідач в порушення п.7 «Правил користування електроенергією для населення»,  затверджених постановою КМУ від 26.07.99 року № 1357,  не звернувся до позивача для укладення письмового договору на користування електроенергією,  при цьому споживав електроенергію.

Таким чином,  відповідач безпідставно використав електроенергію станом на 01.08.08 року на суму 383.54 грн.

Згідно  ст.  ст. 1212,  1213 ЦК України,  особа,  яка безпідставно отримала майно за рахунок іншої особи,  зобов'язана повернути дане майно цій особі. Оскільки повернути електроенергію в натурі відповідач не може,  то він зобов'язаний повернути її вартість.

Доказами правомірності позовних вимог є: копія особового рахунку № 92206966 на ім'я відповідача,  відсутність договору на використання електроенергії,  відсутність будь-яких документів про сплату відповідачем за спожиту електроенергію.

Позивач,  керуючись  ст.  26 Закону України «Про електроенергетику»,  п. 3.7 «Правил користування електроенергією для населення» затверджених постановою КМУ від 26.07.99 року № 1357,   ст.  ст.  15,  16, 1212,  1213 ЦК України,  прохає стягнути на його користь з відповідача 383.54 грн. вартості безпідставно використаної електроенергії та судові витрати.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги та їх обґрунтування,  викладені в позовній заяві,  підтримав в повному обсязі.

Відповідач в судове засідання не з'явилася,  причину неявки не повідомила,  заяву про розгляд справи за її відсутності не надала,  але сама була повідомлена про місце і час судового засідання належним чином.  З врахуванням думки представника позивача,  який не заперечував проти проведення судового розгляду справи за відсутності відповідача,  суд на підставі  ст.  ст.  169,  224 ЦПК України на місці ухвалив - розгляд справи проводити заочно,  за відсутності відповідача яка не з'явилася в судове засідання без поважних причин.

Суд вважає,  що між сторонами мають місце правовідносини,  які виникають із факту спричинення майнової шкоди внаслідок заволодіння майном без достатньої правової підстави.

Відповідно до цих правовідносин,  пояснень представника позивача,  та внаслідок дослідження в судовому засіданні всіх представлених доказів - копії особового рахунку № 92206966; квитанцій про сплату судового збору - 51.00 грн. та витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30.00 грн.,  і оцінки їх в сукупності,  керуючись законом,  суд приходить до висновку,  що позовна заява підлягає задоволенню в повному обсязі.

Суд приходить до висновків,  що відповідач без укладення письмового договору з позивачем про надання платної послуги з електропостачання,  безпідставно користувалася електроенергією за місцем свого мешкання,  при цьому не оплачувала спожиту електроенергію,  чим завдала позивачу шкоди.

Згідно  ст.  26 Закону України „Про електроенергетику»,  споживання електроенергії можливе лише на підставі договору споживача з енергопостачальником. Згідно  ст.  1 Закону України «Про електроенергетику» споживачем енергії являється фізична особа,  яка використовує електроенергію для власних потреб на підставі договору про її продаж та купівлю.

Згідно ч.1  ст. 1166 ЦК України майнова шкода,  завдана фізичній або юридичній особі неправомірними діями чи бездіяльністю,  відшкодовується особою,  яка її завдала,  якщо вона не доведе,  що шкоди завдано не з її вини.

Згідно  ст.  1212 ЦК України: ч.1-Особа,  яка набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи (потерпілого) без достатньої правової підстави (безпідставно набуте майно),  зобов'язана повернути потерпілому це майно. Особа зобов'язана повернути майно і тоді,  коли підстава,  на якій воно було набуте,  згодом відпала. ч.2 Положення цієї глави застосовуються незалежно від того,  чи безпідставне набуття або збереження майна   було   результатом поведінки набувача майна,    потерпілого,    інших осіб   чи   наслідком події. ч.3 - Положення цієї глави застосовуються також до вимог про: 1) повернення виконаного за недійсним правочином; 2) витребування майна власником із чужого незаконного володіння; 3) повернення виконаного однією із сторін у зобов'язанні; 4) відшкодування шкоди особою,  яка незаконно набула майно або зберегла його у себе за рахунок іншої особи.

Згідно  ст.  1213 ЦК України,  набувач зобов'язаний повернути потерпілому безпідставно набуте майно в натурі. У разі неможливості повернути в натурі потерпілому безпідставно набуте майно,  відшкодовується його вартість,  яка визначається на момент розгляду судом справи про повернення майна.

Відповідно до  ст.  88 ЦПК України судові витрати,  понесені позивачем в виді судового збору (державне мито) - 51.00 грн.,  в виді оплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30.00 грн.,  в виді оплати за розміщення оголошення в газеті «Вісті Придніпров'я» про виклик відповідача в судове засідання на суму 75.00 грн.,    - слід стягнути з відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного та  ст.  ст.  4,  6,  11,  14 - 16 ЦК України,  Закону України „Про електроенергетику",  „Правил користування електроенергією для населення",  затверджених Постановою KM України 26.07.1999 за № 1357,  керуючись  ст.  ст.  60, 61, 79, 88,  212-215,  222-228,  232, 233,  294 ЦПК України,

ВИРІШИВ:

Позов Відкритого акціонерного товариства (ВАТ) "Енергетична компанія "Дніпрообленерго" до ОСОБА_2 про стягнення вартості безпідставно використаної електричної енергії -задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_2,  яка мешкає по вул.  Привокзальній,  буд.  № 33,  в м.  Вільногірську,  Дніпропетровської області,  (інші дані відсутні) на користь Відкритого акціонерного товариства (ВАТ) "Енергетична компанія "Дніпрообленерго" в особі Верхньодніпровського району електричних мереж,  юридична адреса: 51600,  вул.  Слизькоуха 41,  м.  Верхньодніпровськ,  Дніпропетровської області,  банківські реквізити: ОКПО 34367262,  розрахунковий рахунок 26035300002554 в Ощадбанку України,  Дніпродзержинське відділення № 3293,  МФО 306083,  - 464.54 грн. (чотириста шістдесят чотири гривні 54 копійки),  із яких в рахунок відшкодування вартості безпідставно використаної електроенергії - 383.54 грн.,  в рахунок відшкодування судових витрат в виді судового збору ( державне мито) - 51.00 грн.,  в виді оплати витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи - 30.00 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом,  що його ухвалив,  за письмовою заявою відповідача,  яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Заочне рішення підлягає скасуванню,  якщо судом буде встановлено,  що відповідач не з'явився в судове засідання та не повідомив про причини неявки з поважних причин і докази,  на які він посилається,  мають істотне значення для правильного вирішення справи.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку,  встановленому ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження,  якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження,  але апеляційна скарга не була подана у строк,  встановлений статтею 294 ЦПК України,  рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення,  якщо його не скасовано,  набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана в Вільногірський міський суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження,  або в строк,  установлений для подачі заяви про апеляційне оскарження,  через Вільногірський міський суд.

Копію рішення протягом п'яти днів з часу його проголошення надіслати рекомендованим листом із повідомленням про вручення відповідачу.

СудВільногірський міський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення08.10.2008
Оприлюднено04.01.2010
Номер документу7265351
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2-698/08

Ухвала від 15.01.2008

Цивільне

Київський районний суд м.Донецька

Виродов Юрій Тарасович

Рішення від 12.09.2008

Цивільне

Зміївський районний суд Харківської області

Бережна Н.М.

Рішення від 11.12.2008

Цивільне

Вовчанський районний суд Харківської області

Божко В.М.

Ухвала від 05.06.2008

Цивільне

Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Михайлов В.А.

Рішення від 13.11.2008

Цивільне

Криничанський районний суд Дніпропетровської області

Берелет В.В.

Ухвала від 28.11.2008

Цивільне

Кегичівський районний суд Харківської області

Криворотов С.В.

Рішення від 12.12.2008

Цивільне

Роздольненський районний суд Автономної Республіки Крим

Крючков І.І.

Рішення від 16.10.2008

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Макарик В. Я.

Рішення від 08.10.2008

Цивільне

Вільногірський міський суд Дніпропетровської області

Шаповал Г.І.

Рішення від 24.03.2008

Цивільне

Баглійський районний суд м.Дніпродзержинська

Погребняк Т.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні