Рішення
від 12.03.2018 по справі 299/3919/17
ВИНОГРАДІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Виноградівський районний суд Закарпатської області


Справа № 299/3919/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

12.03.2018 року м.Виноградів

Виноградівський районний суд Закарпатської області в особі головуючого-судді Трагнюк В.Р., при секретарі Конар В.М., за участю прокурора Симйон І.Д., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом Берегівської місцевої прокуратури Закарпатської області, яка діє в інтересах держави в особі Сасівської сільської ради Виноградівського району до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення, третя особа: ДП "Виноградівський лісгосп",

В С Т А Н О В И В :

Керівник Берегівської місцевої прокуратури Закарпатської області в інтересах держави в особі Сасівської сільської ради Виноградівського району звернувся в суд з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення, третя особа: ДП "Виноградівський лісгосп".

Заявлені вимоги мотивовані тим, що своїми умисними діями ОСОБА_1 скоїв кримінальне правопорушення, передбачене ст. 246 КК України - незаконна порубка лісу на території природно-заповідного фонду на території Сасівської сільської ради Виноградівського району (квартал 129, виділ 2 Затисянського лісництва ДП "Виноградівський лісгосп".

Вироком Виноградівського районного суду Закарпатської області від 30.01.2017, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.246 КК України та призначено покарання у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень.

Таким чином, ОСОБА_1, внаслідок вчинення кримінального правопорушення, завдано шкоди державі в розмірі 6447 гривень, однак збитки правопорушником не відшкодовано.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав.

Відповідач в судове засідання по справі повторно не з'явився з невідомих для суду причин (без поважних причин), будучи належним чином повідомленим про час і місце розгляду справи, про що свідчать рекомендовані повідомлення. Тому суд, розглянув справу на підставі наявних у ній доказів, які є достатніми, з ухваленням заочного рішення, відповідно до ст. 280 ЦПК. Заслухавши пояснення, дослідивши матеріали справи у їх сукупності та взаємозв'язку, суд вважає позов таким, що підлягає до задоволення у зв"язку з наступних підстав.

Згідно ст.68 Закону України «Про охорону навколишнього середовища підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані відшкодовувати шкоду, заподіяну ними внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, в порядку та розмірах, встановлених законодавством України.

У відповідності до ст.69 цього Закону шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища підлягає компенсації, як правило в повному обсязі без застосування норм зниження розміру стягнення та незалежно від збору за забруднення навколишнього природного середовища та погіршення якості природних ресурсів.

В судовому засіданні на підставі достовірних доказів встановлено, що ОСОБА_1 заподіяв збитки внаслідок лісопорушення природно-заповідного фонду на території Сасівської сільської ради Виноградівського району (квартал 129, виділ 2 Затисянського лісництва ДП "Виноградівський лісгосп", що стверджується вироком вироком Виноградівського районного суду Закарпатської області від 30.01.2017 року, відповідно до якого ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.246 КК України та призначено покарання у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 850 гривень (а.с.6-8). Завдана шкода становить 6 447 гривень.

Таким чином, ОСОБА_1, внаслідок вчинення кримінального правопорушення, завдано шкоди державі в розмірі 6447 гривень.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.105 Лісового кодексу України відповідальність за порушення лісового законодавства несуть особи, винні у незаконному вирубуванні та пошкодженні дерев і чагарників.

У відповідності до ч. 1 ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Враховуючи встановлені судом факти і відповідні їм правовідносини, а також оцінюючи надані докази, суд вважає, що заявлений позов підлягає до задоволення.

Судові витрати, від оплати яких позивач звільнений на підставі ст. 5 Закону України «Про судовий збір» , в сумі 1600 гривень на підставі ст. 141 ЦПК України підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись ст.ст. 258, 259, 263, 265, 267, 268, 280, 284 354 ЦПК України, суд,-

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь держави в особі Сасівської сільської ради Виноградівського району (код ЄДРПОУ 04349188, МФО №812016), суму шкоди заподіяної внаслідок вчинення правопорушення у розмірі 6447 гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судови витрати по сплаті судового збору в сумі 1600 гривень.

Відповідачу, який не з'явився в судове засідання, направити копію заочного рішення в порядку, передбаченому статтею 272 ЦПК України.

Заява про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його прийняття безпосередньо до Апеляційного суду Закарпатської області.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом 30 днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

ГоловуючийОСОБА_2

СудВиноградівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення12.03.2018
Оприлюднено13.03.2018
Номер документу72660761
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —299/3919/17

Рішення від 12.03.2018

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

Ухвала від 14.12.2017

Цивільне

Виноградівський районний суд Закарпатської області

Трагнюк В. Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні