Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
12 березня 2018 р. № 820/6291/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Тітова О.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (61140, м. Харків, вул. Гольдбергівська, 15) до державного підприємства "Трансбудсервіс" ПрАТ "Харківтрансбуд" (61080, м. Харків, вул. Естакадна, буд. 1) про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, Слобожанське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова, з адміністративним позовом до державного підприємства "Трансбудсервіс" ПрАТ "Харківтрансбуд", в якому просить суд стягнути з державного підприємства "Трансбудсервіс" ПрАТ "Харківтрансбуд" (адреса: м. Харків, вул. Естакадна, буд. 1, код ЄДРПОУ - 24278668) на користь Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (адреса: 61140, м. Харків, вул. Гольдбергівська, 15) суму заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 101 446,45 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що державне підприємство "Трансбудсервіс" ПрАТ "Харківтрансбуд" має заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 101 446,45 грн.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 12.01.2018 року було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.
Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Розгляд справи було призначено в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Згідно з п.10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.
Частиною 4 статті 243 КАС України передбачено, що судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Відповідно до ч.1 ст.258 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Згідно з ч.4 ст.229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідач - державне підприємство "Трансбудсервіс" ПрАТ "Харківтрансбуд", відзив на адміністративний позов до суду не надав.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що державне підприємство "Трансбудсервіс" ПрАТ "Харківтрансбуд" перебуває на обліку в Слобожанському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України м. Харкова як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до картки особового рахунку ДП "Трансбудсервіс" ПрАТ "Харківтрансбуд", за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків у сумі 101446,45 грн.
Згідно з положеннями пункту 7 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010. № 2464- VI стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом. Зазначений закон набрав чинності з 01.01.2011.
Відповідно до пункту 8.1. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 №21-1, стягнення заборгованості із сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості, або застосування штрафних санкцій.
Суд зазначає, що відповідач як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески в установлені строки та в повному обсязі, як то передбачено Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19 грудня 2003 року №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року № 64/8663.
Згідно з пунктом 1 статті 14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та пунктів 2.1.1 пункту 2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затверджена постановою правління Пенсійного фонду України № 21-1 01.12.2003 року, зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 року за № 64/8663 страхувальниками є підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Статтею 1 Закону України №1058-ІV (в редакції, що діяла до 01.01.2011) страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені (які підлягають сплаті) згідно із законодавством, що діяло раніше; надходження від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що спрямовуються на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно пунктом 6 частиною 2 статті 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхувальники зобов'язані нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітній період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Відповідно до частини 12 статті 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до пункту 8.2 Інструкції № 21-1 та частини 3 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", страхувальнику, який на кінець звітного періоду має недоїмку зі сплати страхових внесків, органи Пенсійного фонду надсилають вимогу про сплату недоїмки.
Судом встановлено, що у зв'язку з наявністю у відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування йому було надіслано вимогу про сплату боргу № 66-У від 01.10.2013, листом з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, що підтверджується копією повідомлення про вручення.
07.09.2017 року ДП "Трансбудсервіс" ПрАТ "Харківтрансбуд" було надіслано вимогу про сплату боргу №Ю-1-У від 07.09.2017 року, листом з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, що підтверджується копією повідомлення про вручення.
В матеріалах справи відсутні докази оскарження відповідачем вимог про сплату боргу в адміністративному або судовому порядку.
Таким чином, за ДП "Трансбудсервіс" ПрАТ "Харківтрансбуд" рахується заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнобов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 101446,45 грн., що підтверджується, карткою особового рахунку страхувальника та розрахунком суми боргу.
Враховуючи те, що відповідач доказів погашення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнобов'язкове державне соціальне страхування в розмірі101446,45 грн. не надав, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова, та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Розподіл судових витрат здійснюється з урахуванням норм ст. 139 КАС України.
Керуючись ст.ст.257,258,262, 246, 255,295 КАС України, суд –
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова до державного підприємства "Трансбудсервіс" ПрАТ "Харківтрансбуд" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з державного підприємства "Трансбудсервіс" ПрАТ "Харківтрансбуд" (адреса: м. Харків, вул. Естакадна, буд. 1, код ЄДРПОУ - 24278668) на користь Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (адреса: 61140, м. Харків, вул. Гольдбергівська, 15, код ЄДРПОУ 41247824) суму заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 101 446,45(сто одна тисяча чотириста сорок шість ) грн.45 коп.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повний текст рішення виготовлено12.03.2018 року.
Суддя О.М. Тітов
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2018 |
Оприлюднено | 16.03.2018 |
Номер документу | 72678411 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Тітов О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні