Рішення
від 14.03.2018 по справі 728/2140/17
БАХМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 728/2140/17

2/728/41/18

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

14 березня 2018 року Бахмацький районний суд Чернігівської області в складі:

головуючої судді - Лободи Н.В.

за участі секретаря судового засідання - Кулик Л.І.

позивача - ОСОБА_1

представника позивача - адвоката ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Бахмачі в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - орган опіки і піклування Бахмацької міської ради, орган опіки і піклування Малосамбірської сільської ради Конотопського району Сумської області про позбавлення батьківських прав,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - орган опіки і піклування Бахмацької міської ради, орган опіки і піклування Малосамбірської сільської ради Конотопського району Сумської області про позбавлення батьківських прав, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач, будучи батьком малолітньої дитини - сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, належним чином не виконує своїх батьківських обов"язків по відношенню до дитини, не переймається вихованням сина, його утриманням та матеріально-побутовими умовами існування, не піклується про його фізичний і духовний розвиток, не спілкується з ним, не відвідує та не цікавиться його життям, тому позбавлення відповідача батьківських прав буде відповідати інтересам дитини.

Вказана позовна заява надійшла до суду і провадження у ній було відкрито до набрання чинності ЗУ Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів , однак, згідно з п.9 Прикінцевих і перехідних положень ЦПК України, з урахуванням змін, внесених вищевказаним Законом України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито (порушено) до набрання чинності цим Законом, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цим Законом, то ж дана позовна заява розглянута згідно з нормами цивільного процесуального законодавства діючими на даний час.

В судовому засіданні позивач та її представник позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили їх задовольнити з вищевикладених підстав, не заперечували проти заочного розгляду справи.

Відповідач в судове засідання не з явився, причини неявки не повідомив, відзив на позов не подав; про виклик до суду сповіщався належним чином.

Представники третіх осіб в судове засідання також не з"явилися, надали заяви про розгляд справи без їх участі.

Зі згоди позивача та її представника суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.280 ЦПК України.

Заслухавши позивача та її представника, всебічно та повно встановивши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно дослідивши докази, які мають істотне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступного висновку.

Як встановлено в судовому засіданні відповідач ОСОБА_3 є батьком малолітньої дитини - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, який на даний час разом з матір ю - позивачем у справі проживає в АДРЕСА_1; шлюб між сторонами розірвано згідно з рішенням Бахмацького районного суду Чернігівської області від 19.05.2014 року (а.с.6,7,8,14).

Згідно з актом б/н та дати, складеним за участі позивача, голови Малосамбірської сільської ради Конотопського району Сумської області - Мажари В.І., депутата сільської ради - Філатової О.В. та касира сільської ради - Ющенко Ю.В., позивач проживає за вищевказаною адресою разом з чоловіком - ОСОБА_9, синами - ОСОБА_5, ОСОБА_10 та донькою ОСОБА_11; загальна житлова площа будинку, де проживає родина складає 72 кв.м; загальна площа земельної ділянки, яка належить позивачу складає 0.189 га; транспортні засоби у родини відсутні; в будинку наявна побутова техніка, зокрема телевізор, холодильник, пральна машинка, комп ютер; ОСОБА_5 навчається в Малосамбірському НВК-ДНЗ; ОСОБА_1 добре відноситься до чоловіка та дітей; у дітей є своя кімната; умови проживання задовільні (а.с.47).

Відповідно до довідки №13 від 29.01.2018 року, виданої Малосамбірським навчально-виховним комплексом Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад , дошкільну групу Журавлик якого відвідує ОСОБА_5, батько останнього жодного разу не з являвся у вказаному закладі (а.с.48).

Згідно з характеристикою ОСОБА_5, виданою Малосамбірським навчально-виховним комплексом Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад 01.11.2017 року за № 118, ОСОБА_5 почав відвідувати заклад з 09.10.2017 року; має гарні стосунки з дітьми; до дитсадка адаптувався швидко; вихованням дитини займається мама - ОСОБА_1 та вітчим - ОСОБА_9 (а.с.13).

Згідно з повідомленням Бахмацького РВ з питань пробації від 20.10.2017 року №1830 та довідкою Бахмацького ВП ГУНП в Чернігівській області від 20.10.2017 року №12190/124/42-2017, ОСОБА_3 притягувався до адміністративної та кримінальної відповідальності (а.с.11-12).

Відповідно до повідомлень Служби у справах дітей Бахмацької РДА від 30.10.2017 року № 02-06/335 та Бахмацької міської ради від 22.12.2017 року № 03-08/2985, при виїзді з метою обстеження умов проживання ОСОБА_3, останній за місцем проживання був відсутній, запрошення до органу опіки і піклування з приводу виконання ним батьківських обов язків проігнорував (а.с.10,28).

Відповідно до ст.11-12 ЗУ „Про охорону дитинства" кожна дитина має право на проживання в сім'ї разом з батьками та на піклування батьків. Виховання в сім'ї є первоосновою розвитку особистості дитини.

Діти та батьки не повинні розлучатися всупереч їх волі, за винятком випадків, коли таке розлучення необхідне в інтересах дитини і цього вимагає рішення суду, що набрало законної сили (ст.14 ЗУ „Про охорону дитинства").

Відповідно до ст.150 СК України батьки зобов'язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток.

З підстав, передбачених ст.164 СК України, батьки можуть бути позбавлені батьківських прав.

Згідно з висновком органу опіки та піклування Малосамбірської сільської ради Конотопського району Сумської області № 02-15/75 від 15.02.2018 року ОСОБА_3 доцільно позбавити батьківських прав відносно його малолітнього сина ОСОБА_5, як такого, що ухиляється від виконання своїх обов язків щодо виховання дитини (а.с.62,63).

Згідно з повідомленням органу опіки і піклування Бахмацької міської ради від 23.02.2018 року № 03-08/471 та акту обстеження матеріально-побутових умов відповідача від 19.02.2018 року, складеного комісією опікунської ради, ОСОБА_3 за місцем реєстрації в АДРЕСА_2 фактично не проживає з 2012 року; місце перебування відповідача на даний час його рідним не відоме; висновок органу опіки і піклування про доцільність позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 надати неможливо, оскільки ні відповідач, ні його малолітній син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_4 в АДРЕСА_2 не проживають (а.с.64,65).

Відповідно до п.п.15,16 Постанови ПВС України №3 від 30.03.2007 року Про практику застосування судами при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав , позбавлення батьківських прав, що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов'язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного з'ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.

Ухилення батьків від виконання своїх обов'язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти. Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов'язками.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав ОСОБА_3 є обґрунтовані і заявлені з метою захисту прав та законних інтересів малолітньої дитини, а тому підлягають задоволенню, оскільки в судовому засіданні було доведено, що відповідач на даний час не приділяє уваги своїй дитині, ухиляється від належного виховання сина, не піклується про його фізичний і духовний розвиток, підготовку до самостійного життя, не утримує матеріально, що підтверджується висновком органу опіки та піклування, а також іншими дослідженими в судовому засіданні доказами.

Окрім того, слід зауважити, що сам факт позбавлення відповідача батьківських прав щодо своєї малолітньої дитини не є остаточним, оскільки відповідно до ст.169 СК України, в разі зміни поведінки відповідача, суд за його позовом може поновити його батьківські права.

Відповідно до положень ст.141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Інші судові витрати, пов'язані з розглядом справи, покладаються: 1) у разі задоволення позову - на відповідача; 2) у разі відмови в позові - на позивача; 3) у разі часткового задоволення позову - на обидві сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Витрати, пов язані з наданням професійної правничої допомоги, відповідно до положень ст.ст.133, 137 ЦПК України також відносяться до судових витрат.

Позивачем понесені і документально підтверджені судові витрати у виді сплати судового збору в розмірі 640 грн. та витрати, пов язані з наданням професійної правничої допомоги в розмірі 1800 грн.

Оскільки зазначені судові витрати позивачем документально підтверджені та доведені, а витрати пов язані з наданням професійної правничої допомоги є співмірними із складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих послуг та виконаних робіт; значенням справи для сторони, то з огляду на задоволення позову, вони підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 12, 81, 141, 247, 259, 263, 264, 265, 280-282, 352 ЦПК України, суд,-

У Х В А Л И В :

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - орган опіки і піклування Бахмацької міської ради, орган опіки і піклування Малосамбірської сільської ради Конотопського району Сумської області про позбавлення батьківських прав - задовольнити повністю.

Позбавити ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, батьківських прав відносно малолітнього сина - ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м.Бахмач Чернігівської області.

Стягнути з ОСОБА_3 на користь ОСОБА_1 в рахунок відшкодування судових витрат 2440 (дві тисячі чотириста сорок) грн. 00 коп.

Позивач - ОСОБА_1, АДРЕСА_1 РНОКПП - НОМЕР_1.

Відповідач - ОСОБА_3, АДРЕСА_2, РНОКПП, а також серія та номер паспорта в матеріалах справи відсутні.

Треті особи:

- Орган опіки і піклування Бахмацької міської ради, 16500, м.Бахмач, Чернігівської області, вул.Соборності,42, код ЄДРПОУ - 04061702;

- Орган опіки і піклування Малосамбірської сільської ради Конотопського району Сумської області, 41663, с.Малий Самбір Конотопського району Сумської області, вул.Центральна,1а, код ЄДРПОУ - 04391196.

Заочне рішення суду може бути переглянуте Бахмацьким районним судом Чернігівської області за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Позивачем рішення суду може бути оскаржено до апеляційного суду Чернігівської області, шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених Цивільним процесуальним кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя Бахмацького районного суду Н.В.Лобода

СудБахмацький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення14.03.2018
Оприлюднено15.03.2018
Номер документу72726828
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —728/2140/17

Рішення від 14.03.2018

Цивільне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Лобода Н. В.

Ухвала від 01.02.2018

Цивільне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Лобода Н. В.

Ухвала від 04.01.2018

Цивільне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Лобода Н. В.

Ухвала від 21.11.2017

Цивільне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Новіков О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні