Копія
Справа № 2-971
2009 р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2009 року Долинський районний суд Кіровоградської області в складі:
головуючого судді Бондарчука Р.А.,
при секретарі Олійник Г.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Долинська справу за позовом ОСОБА_1 до Долинської районної державної адміністрації , Богданівської сільської ради про визнання права на земельну ділянку, -
В С Т А Н О В И В :
Позивачка звернулася до суду з цим позовом до відповідачів , посилаючись на те , що 24.02.2007 року помер її батько – ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилася спадщина , яка складається з земельної ділянки № 806 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 5,85 га на території Богданівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області . Вказана земельна ділянка належала померлому ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 20.10.2003 року , зареєстрованого в реєстрі за № 3437 . Позивачка є спадкоємцем першої черги за законом померлого ОСОБА_2 У встановлений чинним законодавством строк вона подала до П’ятої Криворізької державної нотаріальної контори , за місцем смерті її батька , заяву про прийняття спадщини , але у видачі свідоцтва їй було відмовлено в зв’язку з ненаданням нею правовстановлюючого документу – Державного акту на земельну ділянку . Державний акт на право приватної власності на землю її батько за життя не встиг оформити та отримати у встановленому порядку , тому вона не має можливості надати державному нотаріусу оригінал правовстановлюючого документу для оформлення спадщини . Подання нею до державної нотаріальної контори зазначеної заяви у встановлений законом строк свідчить про фактичне прийняття нею спадщини після смерті її батька .
Позивачка та її представник в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просять суд задовольнити , доповнили , що Державний акт на земельну ділянку за життя батькові позивачки не видавався , спадкоємцями покійного є позивачка , її мати та брат , які відмовилися від прийняття спадщини на її користь .
Представник відповідача – Долинської районної державної адміністрації , в судове засідання не з’явився , до суду надано письмову заяву , в якій просять розглянути справу без участі їх представника , проти заявлених вимог не заперечують .
Представник відповідача – Богданівської сільської ради , також в судове засідання не з’явився , надали письмову заяву , з якої вбачається , що позов визнають , просять суд розглянути справу у відсутність їх представника .
За таких підстав , суд вважає за можливе розглянути справу за наявними матеріалами справи , без участі відповідачів .
Вислухавши пояснення позивачки , її представника , вивчивши матеріали справи , суд приходить до висновку , що заявлений позов підлягає задоволенню .
За даними копії свідоцтва про народження серії ІІ-КИ № 355296 позивачка є рідною донькою ОСОБА_2 ( а.с. 6 ) .
Копією свідоцтва про одруження підтверджується , що позивачка після одруження змінила прізвище на “Лут”, що також кореспондується копією її паспорту та копіями свідоцтв про одруження на розірвання шлюбу ( а.с. 5, 7, 8, 9 ) .
Із копії свідоцтва про смерть серії І-КИ № 141890 вбачається , що ОСОБА_2 помер 24.02.2007 року ( а.с. 10 ) .
Вказана земельна ділянка дійсно належала померлому ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 20.10.2003 року , зареєстрованого в реєстрі за № 3437 , яку він прийняв в спадщину після смерті своєї матері ОСОБА_3, що підтверджується копією зазначеного свідоцтва ( а.с. 11 ) .
ОСОБА_4 з бази даних автоматизованої системи ведення державного земельного кадастру станом на 17.07.2009 року відомості щодо наявності обмежень та земельних сервітутів на земельну ділянку на території Богданівської сільської ради Долинського р-ну Кіровоградської області , що належить ОСОБА_3 згідно з Державним актом на право власності на земельну ділянку фізичних осіб від 25 липня 2001 року за № 812 відсутні . Кадастровий номер 3521980700:02:000:0806 . Державний акт на вказану земельну ділянку на ім’я ОСОБА_2 не видавався ( а.с. 14 ) .
Із копії довідки Відділу Держкомзему у Долинському районі № 301 від 30.10.2009 року вбачається , що середня вартість паю по Богданівській сільській раді станом на 01.01.2009 року становить 70258 грн. ( а.с. 12 ) .
ОСОБА_4 довідки П’ятої Криворізької державної нотаріальної контори № 2067 від 23.11.2009 року ОСОБА_2 за життя заповіт не складав , спадкоємцями за законом є його дочка ОСОБА_1, яка спадщину прийняла , дружина ОСОБА_5 та син ОСОБА_6 від спадщини відмовились на користь ОСОБА_1
Із копії постанови про відмову у вчиненні нотаріальної дії від 08.05.2009 року вбачається , що ОСОБА_1 у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку після смерті її батька ОСОБА_2, оскільки спадкоємцем не надано правовстановлюючий документ на вказану земельну ділянку ( а.с. 15 ) .
Відповідно до положень ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом .
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця .
ОСОБА_4 ч.1 ст. 1269 ЦК України спадкоємець , який бажає прийняти спадщину , але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем , має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини .
Статтею 1218 ЦК України передбачено , що до складу спадщини входять усі права та обов’язки , що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті . Вказане кореспондується нормами ст. 1216 ЦК України , відповідно до вимог якої до позивачки перейшли права та обов’язки покійного ОСОБА_2
ОСОБА_4 зі ст. 1273 ЦК України спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитися від прийняття спадщини . Відмова від прийняття спадщини є безумовною і беззастережною .
За умовами ст. 1274 ч. 2 ЦК України спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги .
Положеннями ст. 392 ЦК України передбачено , що власник майна може пред’явити позов про визнання його права власності , якщо це право оспорюються або не визнається іншою особою , а також у разі втрати ним документа , який засвідчує його право власності .
У відповідності до ст.256 ч.2 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені факти , від яких залежить виникнення , зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб , якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення .
За умовами ст. 125 ЗК України право власності та право постійного користування на земельну ділянку виникає після одержання її власником або користувачем документа, що посвідчує право власності чи право постійного користування земельною ділянкою, та його державної реєстрації. В даному випадку таким документом є державний акт на право власності на земельну ділянку. Якщо спадкодавцем за життя не отримано державний акт і він у відділі земельних ресурсів не готовий до видачі, то питання про можливість успадкування земельної ділянки спадкоємцями можливо вирішити лише в судовому порядку.
Таким чином , в судовому засіданні з достовірністю встановлено , що покійному ОСОБА_2 на праві приватної власності належала земельна ділянка , позивачка по справі є його спадкоємцем та прийняла спадщину , яка відкрилася після його смерті , не заявила про відмову від спадкового майна . Крім позивачки є ще спадкоємцями ОСОБА_5, ОСОБА_6, які від спадщини відмовились на користь позивачки , інших спадкоємців , які мають право на вказане спадкове майно не має , а тому заявлений позов підлягає задоволенню .
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 10, 11, 209, 212 – 215, 218 ЦПК України , суд , -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 – задовольнити повністю .
Вважати встановленим факт належності ОСОБА_2 , померлому 24.02.2007 року , на праві приватної власності земельної ділянки № 806 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 5,85 га на території Богданівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області .
Вважати встановленим факт прийняття спадщини ОСОБА_1 , яка відкрилась внаслідок смерті ОСОБА_2 , померлого 24.02.2007 року .
Визнати в порядку спадкування після ОСОБА_2 , померлого 24.02.2007 року , за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , право власності на земельну ділянку № 806 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 5,85 га на території Богданівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області .
Зобов’язати Долинську районну державну адміністрацію видати ОСОБА_1 Державний акт на право приватної власності на земельну ділянку № 806 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 5,85 га на території Богданівської сільської ради Долинського району Кіровоградської області .
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку через суд першої інстанції шляхом подачі в 10 денний строк , з дня проголошення рішення , заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги .
Головуючий суддя : підпис .
СУДДЯ ДОЛИНСЬКОГО Р.А. БОНДАРЧУК
РАЙОННОГО СУДУ
Суд | Долинський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2009 |
Оприлюднено | 04.01.2010 |
Номер документу | 7272788 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Михайлов Володимир Анатолійович
Цивільне
Сарненський районний суд Рівненської області
Березень Юрій Валентинович
Цивільне
Баштанський районний суд Миколаївської області
Муругов Віталій Васильович
Цивільне
Великобілозерський районний суд Запорізької області
Круговой Валерій Олексійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні