провадження № 2/294/330/18
справа № 294/175/18
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у справі
12 березня 2018 року суддя Чуднівського районного суду Житомирської області Мандро О.В., розглянувши матеріали позовної заяви Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Спілка хмелярів та пивоварів до Товариства з обмеженою відповідальністю Агроінвестконтакт за участю третіх осіб - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, Сербо-Слобідської сільської ради Ємільчинського району Житомирської області та Чуднівської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок та скасування державної реєстрації договорів , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю Спілка хмелярів та пивоварів звернулось до суду з позовом до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю Агроінвестконтакт з вимогою про визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок та скасування державної реєстрації договорів.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.186 Цивільного процесуального кодексу України (надалі по тексту - ЦПК України) суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Так, відповідно до ч.1 ст.19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства. Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Враховуючи, що сторони у даній справі є юридичними особами (ідентифікаційний код ЄДРПОУ позивача - 31147302, ідентифікаційний код ЄДРПОУ відповідача - 38500619), спір між сторонами виник щодо права оренди земельних ділянок, необхідних сторонам як суб'єктам господарювання для здійснення їх господарської діяльності, така заява підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.
Позивач не зазначає у позовній заяві відповідачами, тобто особами, які порушили право позивача та мають відповідати за позовом, фізичних осіб - орендодавців за оспорюваними договорами, які уклали такі договори з двома різними орендарями. Натомість позов пред'явлено виключно до одного відповідача - юридичної особи (суб'єкта господарської діяльності), що свідчить про відсутність спору між позивачем та фізичними особами - орендодавцями. Спір у даній справі виник між двома суб'єктами господарської діяльності щодо реалізації їх речового права (права оренди) на нерухоме майно, яке необхідне сторонам для здійснення їх господарської діяльності.
Отже, для визначення підсудності справи не може застосовуватись пункт 1 частини 1 статті 20 Господарського процесуального кодексу України (надалі по тексту - ГПК України), на який посилається позивач у позовній заяві. У даному випадку підсудність справи визначена положеннями пункту 6 частини 1 статті 20 ГПК України, згідно з якими господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв'язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на майно (рухоме та нерухоме, в тому числі землю), реєстрації або обліку прав на майно, яке (права на яке) є предметом спору, визнання недійсними актів, що порушують такі права, крім спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем, та спорів щодо вилучення майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, а також справи у спорах щодо майна, що є предметом забезпечення виконання зобов'язання, сторонами якого є юридичні особи та (або) фізичні особи - підприємці.
Відповідно до частини 1 статті 42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи. Відповідно до частини 1 статті 48 ЦПК України сторонами в цивільному процесі є позивач і відповідач.
Враховуючи суб'єктний склад сторін, зокрема відсутність як сторін у спорі фізичних осіб, які не є підприємцями, а також характер спірних правовідносин, у відкритті провадження слід відмовити на підставі п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України та роз'яснити позивачеві, що розгляд справи за таким позовом віднесено до юрисдикції господарського суду.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 7 Закону України Про судовий збір сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі відмови у відкритті провадження у справі.
Отже, суд приходить також до висновку про необхідність повернення позивачу сплаченої суми судового збору в розмірі 10572,00 грн.
На підставі наведеного вище та керуючись статтями 19, 42, 48, 186, 354, 355 ЦПК України, статтями 2, 20 ГПК України та статтею 7 Закону України Про судовий збір , -
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю Спілка хмелярів та пивоварів до Товариства з обмеженою відповідальністю Агроінвестконтакт за участю третіх осіб - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, Сербо-Слобідської сільської ради Ємільчинського району Житомирської області та Чуднівської районної державної адміністрації Житомирської області про визнання недійсними договорів оренди земельних ділянок та скасування державної реєстрації договорів .
Зобов'язати управління Державної казначейської служби України у Чуднівському районі Житомирської області повернути Сільськогосподарському товариству з обмеженою відповідальністю Спілка хмелярів та пивоварів (ідентифікаційний код ЄДРПОУ - 31147302, адреса місцезнаходження: вулиця Леніна, буд. 19, с. КарпівціЧуднівського району Житомирської області ) судовий збір у розмірі 10572,00 грн. (десять тисяч п'ятсот сімдесят дві гривні нуль копійок), сплачений за реквізитами: отримувач коштів: УДКСУ у Чуднівському районі Житомирської області; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37890843; рахунок отримувача 31216206700630; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Житомирській області; код банку отримувача 811039, відповідно до платіжного доручення №3631 від 05.03.2018 року.
Копію ухвали та оригінал платіжного доручення №3631 від 05.03.2018 року надіслати позивачеві.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до апеляційного суду Житомирської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя: О.В. Мандро
Суд | Чуднівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2018 |
Оприлюднено | 16.03.2018 |
Номер документу | 72735946 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чуднівський районний суд Житомирської області
Мандро О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні