КРАМАТОРСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 234/2510/18

Провадження № 1-кс/234/1024/18

У Х В А Л А

про тимчасовий доступ до речей і документів

01 березня 2018 року м. Краматорськ

Слідчий суддя Краматорського міського суду Донецької області Фоміна Ю.В., при секретарі Кравченко Я.Ю., за участю слідчого Ошовського Д.А.,

розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей та документів, -

ВСТАНОВИВ:

До Краматорського міського суду Донецької області надійшло клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1, погоджене з прокурором Краматорської місцевої прокуратури Донецької області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме до завірених належним чином копій документів, з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні посадових осіб ПАТ КБ Приватбанк МФО №335548, розташованого за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, з можливістю фактичного вилучення в Краматорській філії ПАТ КБ Приватбанк , розташованої по адресу: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Катеринича, а саме:

- виписок на паперових носіях, що містять зведення про рух грошових коштів на рахунку № 26008053616382 ТОВ "ЕКО ІНВЕСТ ГРУП" код ЄРДПОУ 39781577, за період з 01.01.2017 року по теперішній час (з обов'язковою вказівкою дати операції, повного найменування платника, одержувача і їх реквізитів (у тому числі коди ЄРДПОУ, банківських реквізитів, номерів поточних рахунків), суми грошових коштів, призначення платежів);

- фото-, відео-, особи яка здійснювала транзакції по банківському рахунку № 26008053616382 ТОВ "ЕКО ІНВЕСТ ГРУП" код ЄРДПОУ 39781577 за період з 01.01.2017 року по теперішній час;

- відомості та документи щодо встановлення системи Інтернет - Клієнт - Банк , данні ІР-адрес з яких здійснювався вхід до системи Інтернет - Клієнт - Банк (із зазначенням дати та часу здійснення операції), а також відомості та відповідні документи щодо осіб, яким надавалися ключі доступу до даної системи рахунку № 26008053616382 ТОВ "ЕКО ІНВЕСТ ГРУП" код ЄРДПОУ 39781577.

В судовому засіданні слідчий підтримав дане клопотання та просив його задовольнити.

Вислухавши слідчого, дослідив письмові матеріали, додані до клопотання, суд вважає, що клопотання не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

З клопотання вбачається: 27.12.2017 до чергової частини Краматорського відділу поліції ГУ НП в Донецької області надійшла звернення директора ТОВ Український науковий інститут технічної екології ОСОБА_3, про те що посадові особи Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА, які зловживаючи своїм службовим становищем створюють умови для одержання неправомірної вигоди для іншої юридичної особи, а саме ТОВ Еко ОСОБА_4 .

Відповідні відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017050390003594 від 27.12.2017 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Відповідно до вимог п. 5.4 Наказу Міністерства екології та природних ресурсів України Про затвердження Порядку визначення величини фонових концентрацій забруднювальних речовин в атмосферному повітрі від 30.07.2001 № 286 визначення величини фонових концентрацій розрахунковим методом та їх установлення здійснюються обласними державними адміністраціями за погодженням з територіальними органами Держпродспоживслужби. Вказана адміністративна послуга, відповідно до вимог діючого законодавства, надається безкоштовно.

Поряд з цим, при неодноразовому зверненні ТОВ Український науковий інститут технічної екології до Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА із запитами про визначення та установлення величин фонових концентрацій забруднюючих речовин розрахунковим методом по Донецькій області, у відповідь посадові особи Департаменту вимагають від ТОВ Український науковий інститут технічної екології документи, надання яких не передбачено діючим законодавством.

У подальшому в ході приватних розмов посадові особи Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА направляють всіх до підприємства ТОВ Еко ОСОБА_4 , яке виконує роботи з розрахунку величини фонових концентрацій забруднюючих речовин за гроші, тобто функції держави виконують комерційні структури, які не мають не це повноважень.

При цьому встановлено, що для виконання договірних зобов'язань по виконанню робіт з розрахунку величин фонових концентрацій забруднюючих речовин ТОВ Еко ОСОБА_4 усі необхідні дані безперешкодно отримує від Департаменту екології та природних ресурсів Донецької ОДА.

Відповідно до договору підряду №016-2017 від 01.08.2017 року між ТОВ "ЕКО ІНВЕСТ ГРУП" та ТОВ Український науковий інститут технічної екології про надання послуг із створення технічної документації. Відповідно до вказаного договору реквізити підрядника: ТОВ "ЕКО ІНВЕСТ ГРУП" код ЄРДПОУ 39781577 поточний рахунок №26008053616382 у ПАТ КБ Приватбанк МФО №335548.

З метою отримання відомостей, які є необхідними для належної кваліфікації кримінального правопорушення, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення в ході досудового розслідування виникла потреба в отриманні тимчасового доступу до документів, що перебувають у володінні ПАТ КБ Приватбанк .

Відповідно до п.1 ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно з ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 ст.163 КПК України, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Відповідно до ч.3,4 ст.132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.

З матеріалів клопотання не вбачається, що на даний час існує обґрунтована підозра у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, лише тільки факт укладення договору підряду від 01.08.2017 року між ТОВ Еко ОСОБА_4 та ТОВ Український науковий інститут технічної екології , не дає достатніх підстав вважати, що посадовими особами ТОВ Еко інцест груп вчинено злочин, передбачений ч.1 ст.190 КК України.

Крім того, слідчим не доведено можливість використання як доказів по факту заволодіння грошовими коштами ТОВ Український інститут технічної екології в сумі 16159,00 грн., які буди перераховані відповідно до договору підряду від 01.08.2017 року, інформації про рух коштів на рахунку, який відповідно до копії договору належить ТОВ Еко ОСОБА_4 за період часу з 01.01.2017 року по теперішній час. Факт оплати може бути підтверджений, якщо така здійснювалася і даними по руху коштів по рахунку ТОВ Український інститут технічної екології .

Таким чином, слідчий суддя прийшов до висновку про відмову у задоволенні клопотання, бо на теперішній час слідчим не доведено наявність достатніх підстав для отримання інформації, яка містить банківську таємницю ТОВ Еко ОСОБА_4 за проміжок часу з 01.01.2017 року по теперішній час.

Керуючись ст.ст. 40, 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання старшого слідчого СВ Краматорського ВП ГУНП в Донецькій області ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей та документів, - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддяОСОБА_5

Дата ухвалення рішення 01.03.2018
Зареєстровано 16.03.2018
Оприлюднено 16.03.2018

Судовий реєстр по справі 234/2510/18

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 01.06.2018 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 01.06.2018 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 06.03.2018 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне
Ухвала від 01.03.2018 Краматорський міський суд Донецької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону