Троїцький районний суд Луганської області
Справа № 433/2248/17
Провадження № 2/433/125/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.03.2018 рокуТроїцький районний суд Луганської області
в складі: головуючого - судді Суського О.І.,
при секретарі - Книшові О.С.,
представника позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в смт.Троїцьке цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Багачанської сільської ради Троїцького району Луганської області про визнання права власності, -
В С Т А Н О В И В :
До Троїцького районного суду Луганської області надійшов вищезазначений позов, в обґрунтування якого зазначено, що на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки від 08 квітня 2010 року позивач набув право власності на земельну ділянку № 123 з кадастровим номером 4425481000:08:003:0035 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 6,1917 га, яка розташована на території Багачанської сільської ради Троїцького району Луганської області. Вказану земельну ділянку (ріллю) було виділено із земельної частки (паю) розміром 8,53 в умовних кадастрових гектарах, що розташована на території колишнього колективного сільськогосподарського підприємства Україна с. Багачка Троїцького району Луганської області згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0067624, виданого 03 січня 1997 року на ім'я ОСОБА_3. На даний час виникла необхідність переоформити на ім'я позивача вищезазначену земельну частку (пай) для виділення в натурі (на місцевості) та узаконення нерозподілених сільськогосподарських угідь у вигляді сіножаті та пасовища, однак оригінал правовстановлюючого документу у вигляді сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0067624 було втрачено, залишилася тільки його копія. Вказане позбавляє позивача можливості переоформити земельну частку (пай) на соє ім'я у встановленому законом порядку. Позивач просить суд визнати за ним право власності на дану земельну частку (пай).
Позивач та його представник у судове засідання не з'явилися, від представника позивача надійшла до суду заява, згідно якої останній просить розглянути справу без його участі та участі позивача, позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просить їх задовольнити.
Відповідач у судове засідання свого представника не направив, надав до суду заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи без участі представника.
Згідно ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
Згідно ч. 1 ст. 206 ЦПК України позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.
Суд, вивчивши матеріали цивільної справи, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ст. 41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку, передбаченому законом. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Абзацом четвертим ст. 55 Конституції України передбачено, що кожному надається право будь яким не забороненим законом способом захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
У відповідності до ст. 20 ЦК України право на захист своїх прав особа здійснює на власний розсуд.
На підставі ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
Згідно ст. 392 ЦК України власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також в результаті втрати ним документа, який посвідчує його право власності .
Відповідно до ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів можуть бути зокрема визнання прав.
Судом було встановлено, що дійсно на підставі договору купівлі-продажу земельної ділянки від 08 квітня 2010 року позивач набув право власності на земельну ділянку № 123 з кадастровим номером 4425481000:08:003:0035 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 6,1917 га, яка розташована на території Багачанської сільської ради Троїцького району Луганської області (а.с.6).
Вказану земельну ділянку (ріллю) було виділено із земельної частки (паю) розміром 8,53 в умовних кадастрових гектарах, що розташована на території колишнього колективного сільськогосподарського підприємства Україна с. Багачка Троїцького району Луганської області згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0067624, виданого 03 січня 1997 року на ім'я ОСОБА_3 (а.с.5).
На даний час виникла необхідність переоформити на ім'я позивача вищезазначену земельну частку (пай) для виділення в натурі (на місцевості) та узаконення нерозподілених сільськогосподарських угідь у вигляді сіножаті та пасовища, однак оригінал правовстановлюючого документу у вигляді сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0067624 було втрачено, залишилася тільки його копія.
Вказане позбавляє позивача можливості переоформити земельну частку (пай) на своє ім'я у встановленому законом порядку.
З огляду на вищезазначене, вивчивши надані докази, оскільки на даний час у позивача відсутній земельний сертифікат, останній позбавлений можливості виділити та оформити право власності на відповідні земельні ділянки, які ще не було виділено в натурі (на місцевості) згідно даного земельного сертифікату, у зв'язку суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, ст.ст. 16, 20, 328, 392 ЦК України, ст.ст. 41, 55 Конституції України, керуючись ст.ст. 5-13, 76-81, 89, 142, 206,211, 258-259, 265, 272 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_2 задовольнити у повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_2 право на земельну частку (пай) розміром 8,53 в умовних кадастрових гектарах, що розташована на території колишнього колективного сільськогосподарського підприємства Україна с. Багачка Троїцького району Луганської області згідно сертифікату на право на земельну частку (пай) серії ЛГ № 0067624, виданого 03 січня 1997 року на ім'я ОСОБА_3.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається за правилами п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень ЦПК України через Троїцький районний суд Луганської області до Апеляційного суду Луганської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Суддя О.І.Суський
06.03.18
Суд | Троїцький районний суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 06.03.2018 |
Оприлюднено | 16.03.2018 |
Номер документу | 72745369 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Троїцький районний суд Луганської області
Суський О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні