Ухвала
від 12.03.2018 по справі 905/425/18
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

12.03.2018 Справа № 905/425/18

Суддя господарського суду Донецької області Фурсова С.М., розглянувши матеріали позовної заяви державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості Укрспирт (юридична адреса: 07400, Київська область, місто Бровари, вулиця Гагаріна, будинок №16; адреса для листування: 03150, місто Київ, вулиця Фізкультури, будинок № 30-В, офіс № 600; код ЄДРПОУ - 37199618)

до товариства з обмеженою відповідальністю ОСОБА_1 Плюс 87500, Донецька область, місто Маріуполь, вулиця Енгельса, будинок № 26, будинок №2; код ЄДРПОУ - 39452954)

про стягнення 10 800 000,00 гривень

В С Т А Н О В И В

Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості Укрспирт звернулось до господарського суду Донецької області з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю ОСОБА_1 Плюс про стягнення 10 800 000,00 гривень.

Дослідивши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам Глави 1 Розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.

Згідно статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів; 2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Виходячи з вищезазначеного, обов'язок зі сплати судового збору при зверненні до суду з позовом покладено саме на позивача.

Всупереч зазначеному, доказів сплати судового збору до позовної заяви не додано.

Одночасно, до позовної заяви надане клопотання державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості Укрспирт про відстрочення сплати судового збору до прийняття рішення у справі. У заяві посилається на важке фінансове становище та відсутність можливості сплати судового збору. Зазначає, що постановою державного виконавця ВП 55652783 від 29.01.2018 накладено арешт на рахунки позивача.

Відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.

Згідно ч.1 ст. 8 Закону України Про судовий збір суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Таким чином, відстрочення або розстрочення сплати судового збору, звільнення від його сплати є правом, а не обов'язком суду.

Крім того, положення статті 8 Закону України Про судовий збір передбачають вичерпний перелік обставин та суб'єктів, яким може бути відстрочено сплату судового збору.

Європейський суд з прав людини наголошує, що він ніколи не виключав можливості того, що інтереси справедливого здійснення правосуддя можуть виправдовувати накладення фінансових обмежень на доступ особи до суду. Однак, положення п.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року не означає й беззастережного права на отримання безкоштовної правової допомоги з боку держави у цивільних спорах і так само це положення не означає надання права на безкоштовні провадження у цивільних справах, а відтак, вимога сплати зборів цивільними судами у зв'язку з поданням позовів, які вони мають розглянути, не може вважатися обмеженням права доступу до суду (рішення Європейського суду з прав людини у справі Креуз проти Польщі заява № 28249/95 від 19.06.2001). У даному випадку, накладення судового збору на заявника, передбаченого пп.1 п.2 ч.2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , і не може порушити принципу розумної пропорційності, доступу до суду, передбаченого п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

Крім того, позивач зовсім не зазначає за рахунок яких коштів ним буде сплачений судовий збір станом на дату прийняття рішення у справі.

За таких обставин, у суду відсутні правові підстави для надання позивачу відстрочки сплати судового збору, а тому заява про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, позов державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості Укрспирт підлягає залишенню без руху, оскільки позивачем не додано документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Як вбачається зі змісту позовної заяви, заявлені вимоги мають майновий характер, ціна позову становить 10 800 000,00 гривень.

Підпунктом 1 пункту 2 статті 4 Закону України Про судовий збір , встановлена наступна ставка судового збору для звернення до господарського суду, з позовом майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Статтею 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2017 рік № 1801-VIII від 21.12.2016 встановлено зокрема прожитковий мінімум для працездатних осіб в розрахунку на місяць у розмірі 1762,00 гривень - з 1 січня 2018 року.

Таким чином, за подання даної позовної заяви судовий збір підлягає сплаті у розмірі 616 700,00 гривень.

Отже, за звернення до суду з даною позовною заявою, позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 616 700,00 гривень.

Одночасно, господарський суд повідомляє, що для перерахування сум судового збору за подання позовних заяв до господарського суду Донецької області відкрито наступні платіжні реквізити:

Отримувач коштів - Управління державної казначейської служби м. Харкова

Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37999649

Банк отримувача - ГУ ДКСУ у Харківській області

Код банку отримувача (МФО) - 851011

Рахунок отримувача - 31216206783002

Код класифікації доходів бюджету - 22030001

Призначення платежу - Судовий збір, за позовом


(ПІБ чи назва установи, організації позивача), Господарський суд Донецької області (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ -
(суду, де розглядається справа).

Відповідно до приписів ч.ч. 3, 4 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене, керуючись ч. 1 п. 1 ст.164, п. 1 ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-

У Х В А Л И В

Відмовити державному підприємству спиртової та лікеро-горілчаної промисловості Укрспирт в задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Позов державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості Укрспирт до товариства з обмеженою відповідальністю ОСОБА_1 Плюс про стягнення 10 800 000,00 гривень - залишити без руху.

Надати державному підприємству спиртової та лікеро-горілчаної промисловості Укрспирт строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення її без руху шляхом сплати судового збору в розмірі 616 700,00 гривень.

Роз'яснити державному підприємству спиртової та лікеро-горілчаної промисловості Укрспирт , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою відповідно до п.п. 4, 5 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвала набрала чинності з моменту її підписання - 12.03.2018 та оскарженню не підлягає.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://dn.arbitr.gov.ua.

Суддя С.М. Фурсова

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення12.03.2018
Оприлюднено17.03.2018
Номер документу72759652
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —905/425/18

Ухвала від 03.04.2018

Господарське

Господарський суд Донецької області

С.М. Фурсова

Ухвала від 12.03.2018

Господарське

Господарський суд Донецької області

С.М. Фурсова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні