Справа № 161/3078/18
Провадження № 1-кс/161/1824/18
У Х В А Л А
П Р О А Р Е Ш Т М А Й Н А
м. Луцьк 13 березня 2018 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Волинської області радника юстиції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №32017030000000056 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, проарешт майна, -
В С Т А Н О В И В :
Начальник відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Волинської області радник юстиції ОСОБА_3 звернувся до Луцького міськрайонного суду Волинської області із клопотанням про арешт майна,мотивуючи його тим, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Волинській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження за фактом умисного ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах вчинене службовими особами ТОВ «Зернотрейд компані» (код ЄДРПОУ 40387276), ТОВ «Балтикус Трейд» (код ЄДРПОУ 39534874), ТОВ «Індастрік Трейд» (код ЄДРПОУ 39747431), ПрАТ «Казанківське ХПП»(код ЄДРПОУ 32100883), ТОВ «Виробнича компанія «Прометей» (код ЄДРПОУ 37893781) та іншими суб`єктами господарювання реального сектору економіки в період 2015-2017 років використовуючи при цьому реквізити фіктивних підприємств, за ознаками злочину передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Також, ОСОБА_3 зазначив, що в податковій звітності ПАТ «Казанківське ХПП» (код ЄДРПОУ 32100883, Миколаївська область, Казанківський р-н, с. Казанка, вул. Залізнична, буд. 40) відображено господарські відносини з ТОВ «Террам» (код 40557952).
Окрім того, ОСОБА_3 зазначив, що досудовим розслідуванням встановлено, що ПАТ «Казанківське ХПП» (код ЄДРПОУ 32100883) має у власності нерухоме майно за адресою: Миколаївська область, Казанківський район, сщ. Казанка, вул. Жовтнева, 40 (нежитлова будівля, Казанківський елеватор) реєстраційний номер майна 37907.
З врахуванням зазначених обставин, посилаючись на ст. ст. 40, 100, 131, 132, 170, 171 КПК України, ОСОБА_3 просив суд:
1.Накласти арешт на нерухоме майно ПАТ «Казанківське ХПП» (код ЄДРПОУ 32100883, Миколаївська область, Казанківський р-н, с. Казанка, вул. Залізнична, буд. 40), що знаходиться за адресою: Миколаївська область, Казанківський район, сщ. Казанка, вул. Жовтнева, 40 (нежитлова будівля, Казанківський елеватор) реєстраційний номер майна 37907,
2.Клопотання про арешт розглянути без виклику особи, у володінні якої знаходяться таке майно та рахунки.
В судове засідання прокурор ОСОБА_4 не з`явився, хоча належними чином був повідомленим про час та дату судового засідання. До суду подав заяву, в якій клопотання підтримав із підстав зазначених у ньому та просив суд його задоволити, а судове засідання проводити у його відсутності.
Відповідно до ч.1 ст.172 КПК України клопотання про арешт майна розглядається слідчим суддею, судом не пізніше двох днів з дня його надходження до суду, за участю слідчого та/або прокурора, цивільного позивача, якщо клопотання подано ним, підозрюваного, обвинуваченого, іншого власника майна, і за наявності - також захисника, законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Неприбуття цих осіб у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК Українифіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Оскільки учасники судового розгляду не прибули, суд розглянув клопотання без застосування технічних засобів фіксації судового розгляду.
Однією з основних вимог до поведінки судді, закріплених уст. 6 Закону України «Про судоустрій і статус суддів»: суддя, при здійсненні правосуддя дотримуватися вимогКонституціїта законів України.
Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свободщодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких є не допустити судовий процес у безладний рух.
З рішення Європейського суду з прав людини у справах «Осман проти Сполученого королівства» від 28.10.1998 р. та «Креуз проти Польщі» від 19.06.2001 р. вбачається, що право на суд не є абсолютним та воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за самою своєю природою потребує регулювання з боку держави.
Із зазначеного слідує, що розгляд справи за відсутності слідчого та прокурора не є порушенням права на справедливий захист та не може вважатися обмеженням права доступу до суду.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, встановив наступні обставини та прийшов до наступних висновків.
До Єдиного реєстру досудових розслідувань 19 вересня 2017 року за №32017030000000056 слідчим внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України (а.с.3).
Згідно вироку Центрального районного суду м. Миколаєва від 14 листопада 2017 року встановлено, що директора ТОВ «Террам» (код 40557952) ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , засуджено за ч.1 ст.205 КК України. Окрім того, встановлено, що він зареєстрував на своє ім`я підприємство ТОВ «Террам» за винагороду без мети здійснювати господарську діяльність, жодних документів первинного бухгалтерського обліку від свого імені він не підписував (а.с.17-19).
Відповідно до податкової звітності встановлено, що ПАТ «Казанківське ХПП» (код ЄДРПОУ 32100883, Миколаївська область, Казанківський р-н, с. Казанка, вул. Залізнична, буд. 40) відображено господарські відносини з ТОВ «Террам» (код 40557952) (а.с.10-11).
Відповідно до витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що ПАТ «Казанківське ХПП» (код ЄДРПОУ 32100883) має у власності нерухоме майно за адресою: Миколаївська область, Казанківський район, сщ. Казанка, вул. Жовтнева, 40 (нежитлова будівля, Казанківський елеватор) реєстраційний номер майна 37907 (а.с.20).
Згідно із ст.170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні.
Метою арешту майна є забезпечення кримінального провадження, забезпечення цивільного позову у кримінальному провадженні, забезпечення конфіскації або спеціальної конфіскації. Арештованим може бути майно, яким володіє, користується чи розпоряджається підозрюваний, обвинувачений, засуджений, треті особи, юридична особа, щодо якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру за рішенням, ухвалою суду, слідчого судді.
Таким чином, слідчий суддя встановив, що начальником відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Волинської області ОСОБА_3 доведено необхідність у накладанні арешту на майно з метою забезпечення відшкодування в подальшому спричинених державі збитків та забезпечити задоволення можливих заявлених цивільних позовів, тому клопотання слідчого підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.98,167,170,172,173,372 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання начальника відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Волинської області радника юстиції ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №32017030000000056 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України, проарешт майна задовольнити.
Накласти арешт з позбавленням права на відчуження на нерухоме майно ПАТ «Казанківське ХПП» (код ЄДРПОУ 32100883, Миколаївська область, Казанківський р-н, с. Казанка, вул. Залізнична, буд. 40), що знаходиться за адресою: Миколаївська область, Казанківський район, сщ. Казанка, вул. Жовтнева, 40 (нежитлова будівля, Казанківський елеватор) реєстраційний номер майна 37907.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Волинської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 13.03.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 72759676 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Ковальчук В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні