ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
16 березня 2018 року Справа № 915/209/18
м. Миколаїв
Господарський суд Миколаївської області у складі судді Смородінової О.Г.,
розглянувши матеріали
заяви: ПП «КВФ «ВЕКТОР ЮГ» (73000, м. Херсон, вул. Стрітенська, 11-Б)
до відповідача: Філії «Миколаївський річковий порт» АСК «Укррічфлот» (54058, м. Миколаїв, вул. Проектна, 1)
про: забезпечення позову до відкриття провадження у справі,
В С Т А Н О В И В:
14 березня 2018 року ПП «КВФ «ВЕКТОР ЮГ» звернулося до Господарського суду Миколаївської області з заявою б/н від 14.03.2018 (вх. № 3189/18) про забезпечення позову, в якій просить суд заборонити філії «Миколаївський річковий порт» АСК «Укррічфлот» вчиняти певні дії, а саме – відвантаження брухту чорних металів з відкритого складського майданчика, що знаходяться на території причалу № 3 Порту, орендованого ТОВ «Ай Стіл», ТОВ «Індустрія Енергія».
Дослідивши матеріали поданої заяви про забезпечення позову та додані до неї документи, суд дійшов висновку про повернення вказаної заяви заявнику, з огляду на наступне.
Відповідно до приписів статті 136 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
У даному випадку заявник звернувся із заявою про забезпечення до пред'явлення позову.
За змістом статті 139 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб – громадян України, номери засобів зв'язку та адресу електронної пошти, за наявності; предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб – громадян України, відомі номери засобів зв'язку та адреси електронної пошти. Реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспортні дані інших сторін – фізичних осіб, що не є підприємцями, вказуються у випадку, якщо вони відомі заявнику.
У заяві можуть бути зазначені кілька заходів забезпечення позову, що мають бути вжиті судом, із обґрунтуванням доцільності вжиття кожного з цих заходів.
До заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
За правилами ч. ч. 1, 7 ст. 140 ГПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи. Суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Так, судом встановлено, що заява ПП «КВФ «ВЕКТОР ЮГ» б/н від 14.03.2018 (вх. № 3189/18 від 14.03.2018) про забезпечення позову не відповідає вимогам, встановленим статтею 139 ГПК України, оскільки в ній:
1) не вказано повного найменування заявника (п. 2 ч. 1 ст. 139);
2) не вказано повного найменування особи, яка може отримати статус учасника справи, у даному випадку – відповідача (ч. 2 ст. 139);
3) не зазначено усіх осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження, поштових індексів, ідентифікаційних кодів юридичних осіб в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомих номерів засобів зв'язку та адрес електронної пошти, у даному випадку, зокрема, – ТОВ «Ай Стіл», ТОВ «Індустрія Енергія», ПП «УКРПРОММЕТАЛ», ПП «КВФ «ІЗУМРУД ЮГ» (ч. 2 ст. 139);
4) взагалі не міститься предмет позову (п. 3 ч. 1 ст. 139).
Крім того, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 138 Господарського процесуального кодексу України заява про забезпечення позову подається до подання позовної заяви – за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору – якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо.
Так, параграфом 3 Глави 2 Розділу І Господарського процесуального кодексу України закріплено правила визначення територіальної юрисдикції (підсудності) господарських справ.
У відповідності до приписів ч. 1 ст. 27 ГПК України позов пред'являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно зі статтею 45 (ч. ч. 1, 3) ГПК України сторонами в судовому процесі – позивачами і відповідачами – можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Відповідачами є особи, яким пред'явлено позовну вимогу.
Так, ч. ч. 2, 3 ст. 4 ГПК України встановлено, що юридичні особи та фізичні особи – підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. До господарського суду у справах, віднесених законом до його юрисдикції, мають право звертатися також особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Частиною 1 статті 29 ГПК України встановлено, що право вибору між господарськими судами, яким відповідно до цієї статті підсудна справа, належить позивачу, за винятком виключної підсудності, встановленої статтею 30 цього Кодексу.
За змістом ч. 3 цієї ж статті позови у спорах, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред'являтися також за їх місцезнаходженням.
Виходячи із системного аналізу вищевказаних процесуальних норм, філія не може бути самостійним учасником справи, оскільки не є юридичною особою (ч. 3 ст. 95 Цивільного кодексу України).
Відтак, і пред'явлення позову до філії, як самостійної особи, неможливе.
Додатково суд вважає за необхідне звернути увагу заявника на наступне:
1) Додані до заяви про забезпечення позову документи засвідчені неналежним чином, тому не можуть бути прийняті судом у якості належних та допустимих доказів.
Так, у відповідності до приписів ч. ч. 2, 5 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформлюються відповідно до вимог п. 5.27 “Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ4163-2003”, затвердженого наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003. Відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
2) Деякі з доданих заявником до заяви документів (зокрема: «Копія коносаменту т/х «Polkovnik Fesenko V.K.» на 1 арк. в 1 прим.», «Карго маніфест т/х «Polkovnik Fesenko V.K.» на 1 арк. в 1 прим.», деякі копії додатку «Залізничні накладні на 6 арк. в 1 прим.») є дуже неякісними копіями та взагалі нечитабельними.
3) Заявником не підтверджено документально обставин, на які містяться посилання в тексті заяви про забезпечення позову, що суперечить приписам ст. ст. 73, 74 ГПК України, якими закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень; доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Наприклад, до заяви не додано: «Договору комісії № К-30/11 від 30.11.2017», доказів на підтвердження факту того, що « 05 березня 2018 року ПП «КВФ «ВЕКТОР ЮГ» було подано заяву до Головного управління поліції у Миколаївській області про вчинення правопорушення…», доказів та розрахунку «…значних матеріальних збитків у сумі 1501995,00 грн. та можливих штрафних санкцій…».
Отже, недотримання заявником вимог статті 139 ГПК України тягнуть за собою застосування наслідків, встановлених частиною 7 статті 140 ГПК України – повернення заяви про забезпечення позову заявнику.
Керуючись ст. ст. 139, 140, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд –
У Х В А Л И В:
Заяву ПП «КВФ «ВЕКТОР ЮГ» б/н від 14.03.2018 (вх. № 3189/18 від 14.03.2018) про забезпечення позову та додані до неї документи повернути заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Додатки (лише на адресу заявника):
- заява б/н від 14.03.2018 (вх. № 3189/18 від 14.03.2018) про забезпечення позову з доданими до неї документами всього на 54-ох арк.;
- акт Відділу документального забезпечення Господарського суду Миколаївської області від 14.03.2018 на 1-ому арк.
Суддя О.Г. Смородінова
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2018 |
Оприлюднено | 20.03.2018 |
Номер документу | 72761575 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Смородінова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні