Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 березня 2018 р. Справа№805/79/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Олішевська В.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Державної фіскальної служби у Донецькій області
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю НВП Євробудстандарт м. Дружківка
про: стягнення коштів з рахунків у банківських установах, які обслуговують Товариства з обмеженою відповідальністю НВП Євробудстандарт в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 4934,20 грн.
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Головне управління Державної фіскальної служби у Донецькій області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю НВП Євробудстандарт м. Дружківка про стягнення коштів з рахунків у банківських установах, які обслуговують Товариства з обмеженою відповідальністю НВП Євробудстандарт в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 4934,20 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за відповідачем обліковується заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток в розмірі 4934,20 грн., яка нарахована згідно податкового повідомлення - рішення від 20 вересня 2016 року № НОМЕР_1. Зазначена сума боргу є узгодженою, в зв'язку з чим позивач просить стягнути її у судовому порядку.
Представник позивача, ОСОБА_1, до суду з'явився, через канцелярію суду надав клопотання відповідно до якого просив суд закрити підготовче провадження та призначити розгляд справи по суті, а також зазначив про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження.
Відповідач у судового засідання не з'явився, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи. Відзив на позовну заяву суду не надав.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 23 січня 2018 року відкрито провадження в адміністративній справі та призначено розгляд справи за правилами загального позовного провадження в підготовче засідання на 19 лютого 2018 року.
19 лютого 2018 року за клопотанням представника позивача суд відклав розгляд справи на 15 березня 2018 року, в зв'язку з необхідністю надання додаткових доказів по справі.
Ухвалою суду від 15 березня 2018 року суд закрив підготовче засідання та призначив розгляд справи по суті в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Згідно ч. 4 ст. 243 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.
Приписами частини 5 статті 250 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що датою ухвалення судового рішення є дата його проголошення (незалежно від того, яке рішення проголошено - повне чи скорочене). Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
З огляду на те, що представник відповідача у судове засідання не з'явились, а представник позивача надав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи без участі сторін в порядку письмового провадження.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю НВП Євробудстандарт зареєстровано в якості юридичної особи 25 вересня 2013 року за № 11031020000034916, та включено до ЄДРПОУ за № 38912951, та перебуває на обліку у Державній податковій інспекції у м. Дружківці Головного управління ДФС у Донецькій області (а.с. 9-14).
Відповідно до п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, мають право, зокрема звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
З матеріалів справи вбачається, що 25 серпня 2016 року посадовими особами Державної податкової інспекції у м. Дружківці Головного управління ДФС у Донецькій області проведено камеральну перевірку своєчасності сплати узгодженого податкового зобов'язання з податку на прибуток Товариством з обмеженою відповідальністю НВП Євробудстандарт , за результатами якої складено акт № 75/05-10-12/38912951 (а.с. 19-20).
Перевіркою встановлено порушення ТОВ НВП Євробудстандарт терменів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на прибуток протягом строків, визначених п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України.
Зазначений акт перевірки був направлений на адресу відповідача та отриманий уповноваженою особо відповідача 07 вересня 2016 року, що підтверджується матеріалами справи (а.с. 22).
На підставі акту перевірки від 25 серпня 2016 року № 75/05-10-12/38912951 ДПІ у м. Дружківці Головного управління ДФС у Донецькій області прийнято податкове повідомлення - рішення від 20 вересня 2016 року № НОМЕР_1, яким нараховано штраф у розмірі 20% в сумі 4934,20 грн. (а.с. 24).
Судом встановлено, що податкове повідомлення - рішення було направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням та отримано уповноваженою особою відповідача 28 вересня 2016 року, що підтверджується матеріалами справи (а.с. 25).
Доказів оскарження вищезазначеного податкового повідомлення - рішення в адміністративному або судовому порядку суду не надано.
Згідно п. 14.1.157 ст. 14 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.
Відповідно до п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України Контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення, якщо сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян) або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт: невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації; завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу; заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки.
Згідно п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Приписами пункту 42.2 статті 42 Податкового кодексу України визначено, що документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.
Оскільки, позивачем та відповідачем не надано суду доказів оскарження податкових повідомлень рішень в адміністративному або судовому порядку, то відповідно до положень Податкового кодексу України податкові повідомлення рішення вважаються узгодженим.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
В зв'язку з наявною заборгованістю та на підставі картки особового рахунку платника податків, податковим органом сформовано податкову вимогу № 1155-17 від 21 жовтня 2016 року на суму 4934,20 грн. (а.с. 7). Зазначена податкова вимога було направлена рекомендованим листом з повідомленням на адресу відповідача, однак поштове відправлення було повернуто на адресу позивача з відміткою за закінченням терміну зберігання (а.с. 8).
Доказів оскарження податкової вимоги в адміністративному або судовому порядку суду не надано.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п.п. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно пп. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Як зазначено у п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
В зв'язку з чим, суд приходить до висновку про задоволення позовної заяви Головного управління ДФС у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю НВП Євробудстандарт м. Дружківка про стягнення коштів з рахунків у банківських установах, які обслуговують Товариства з обмеженою відповідальністю НВП Євробудстандарт в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 4934,20 грн.
Відповідно до ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
На підставі вищевикладеного, керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позовні вимоги Головного управління ДФС у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю НВП Євробудстандарт м. Дружківка про стягнення коштів з рахунків у банківських установах, які обслуговують Товариства з обмеженою відповідальністю НВП Євробудстандарт в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 4934,20 грн. - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути кошти з рахунків у банківських установах, які обслуговують Товариства з обмеженою відповідальністю НВП Євробудстандарт (код ЄДРПОУ 38912951, юридична адреса: 84200, Донецька область, м.Дружківка, вул. Радченка, буд. 60) в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 4934 (чотири тисячі дев'ятсот тридцять чотири) гривні 20 копійок.
Повний текст рішення складено та підписано 19 березня 2018 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до п.п. 15-5 п. 15 розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя Олішевська B.В.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2018 |
Оприлюднено | 20.03.2018 |
Номер документу | 72795590 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Олішевська B.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні