Рішення
від 19.03.2018 по справі 707/258/18
ЧЕРКАСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

707/258/18

2/707/476/18

Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и

19 березня 2018 року м.Черкаси

Черкаський районний суд Черкаської області у складі:

головуючого судді Тептюка Є.П.

при секретарі Березюк Л.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Черкаси в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Геронимівської сільської ради Черкаського району Черкаської області про визнання права власності на нерухоме майно, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Геронимівської сільської ради Черкаського району Черкаської області про визнання права власності на нерухоме майно мотивуючи його тим, що з метою поліпшення житлових умов позивач здійснила реконструкцію належної їй на праві приватної власності квартири АДРЕСА_1, проте у зв'язку з тим, що будівельні роботи були виконані без належного проекту, вони вважаються самочинним будівництвом і ОСОБА_1 має перешкоди у введенні в експлуатацію завершеного об'єкта будівництва та у реєстрації свого прав власності на реконструйоване нерухоме майно. Через дані обставини позивач звернулася до суду з відповідним позовом в якому просила визнати за нею право власності на квартиру АДРЕСА_1.

Сторони в судове засідання не викликались відповідно до ч. 5 ст. 279 ЦПК України, проте в ухвалі про відкриття провадження від 19.02.2018 року відповідачу був наданий строк в 15 днів з дня отримання даної ухвали суду, на подачу відзиву на позовну заяву. 23.02.2018 року представником Геронимівської сільської ради Черкаського району Черкаської області отримано ухвалу про відкриття провадження з матеріалами позовної заяви, проте відзиву на даний позов не надіслано.

Згідно ч. 8 ст. 178 ЦПК України - у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений законом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів.

Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

В тому числі, суд враховує вимоги ст. 80 ЦПК України, зокрема достатність доказів для вирішення справи, наданих до суду.

Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо даних про права та взаємовідносини сторін, суд вважає можливим вирішити справу на підставі наявних у ній матеріалів.

Згідно свідоцтва про право власності на житло від 31.10.1997 року №7, ОСОБА_1 на праві приватної власності належить квартира АДРЕСА_1.

З листа КП Черкаське обласне об'єднане бюро технічної інвентаризації від 14.09.2017 року № 4748о вбачається, що станом на 01.01.2013 року за ОСОБА_1 зареєстровано квартиру АДРЕСА_1. Внаслідок самочинного перепланування, а саме: втручання в наружні капітальні стіни, втручання в інженерні мережі (опалення), загальна площа змінилась з 39,2 кв.м. на 41,4 кв.м., житлова площа змінилась з 19,3 кв.м на 23,1 кв.м.

В листі Управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Черкаській області від 21.12.2017 року № 1023-5-1.20/475 вказується, що відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 року № 461 Питання прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом обєктів , у випадку визнання права власності на самочинно збудований об'єкт за рішенням суду від приймається в експлуатацію згідно з цим Порядком за умови можливості його надійної та безпечної експлуатації за результатами проведення технічного обстеження такого об'єкта. Згідно з Порядком, технічне обстеження проводиться суб'єктом господарювання, який має у своєму складі відповідних виконавців, що згідно із Законом України Про архітектурну діяльність одержали кваліфікаційний сертифікат, або фізичною особою-підприємцем, яка згідно із зазначеним Законом має кваліфікаційний сертифікат. Враховуючи наведене, за умови виконання вищевказаних вимог Порядку, зокрема, у випадку визнання права власності на самочинно збудований об'єкт за рішенням суду, проведення його технічного обстеження щодо можливості його надійної та безпечної експлуатації, ОСОБА_1 може скористатися даними нормами, щодо введення в експлуатацію самочинно збудованого нерухомого майна.

Згідно висновку експерта Гнатюка Віктора Григоровича ТОВ Контакт-Сервіс № 17/17/Буд від 17.10.2017 року встановлено, що з технічної точки зору надійна та безпечна експлуатація житлової квартири АДРЕСА_1 після перепланування можлива.

ч. 1 ст. 316 ЦК України визначає, що правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.

Відповідно до ст. 41 Конституції України, ст.ст. 317, 319, 321 ЦК України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

ч. 2 ст. 383 ЦК України передбачено, що власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.

Відповідно до абзацу 4 п. 4 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених постановою КМ України від 08.10.1992р. № 572 (в редакції постанови КМ України від 28 грудня 2016 р. № 1024), власники приміщень житлових будинків мають право на переобладнання і перепланування житлових приміщень відповідно до статей 100 і 152 Житлового кодексу Української РСР.

Згідно ч. 1 ст. 376 ЦК України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи, чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

ч. 3, ч. 5 ст. 376 ЦК України передбачена можливість визнання за особою, яка здійснила самочинне будівництво, право власності на самочинно збудоване нерухоме майно, якщо це не порушує прав інших осіб.

Згідно ст.15 ЦК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

Враховуючи, що квартира АДРЕСА_1, відповідає вимогам державних будівельних норм, суд дійшов висновку, що за таких підстав позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню .

Питання про розподіл судових витрат суд вирішує відповідно до вимог ст. 141 ЦПК України. Оскільки обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України..

Керуючись ст.ст. 141, 263-265ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

Позов ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованої в АДРЕСА_1, ІПН: НОМЕР_1) до Геронимівської сільської ради Черкаського району Черкаської області (місце знаходження: вул.. Мічуріна,1, с. Геронимівка Черкаського району Черкаської області, код ЄДРПОУ: 26357923) про визнання права власності на нерухоме майно - задовольнити в повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1, право власності на квартиру АДРЕСА_1, яка згідно висновку експерта № 17/17/Буд від 17.10.2017 року, після перепланування, складається з: коридору під номером 1-1, площею 6,1 кв.м.; санвузолу під номером 1-2, площею 3,2 кв.м.; кухні під номером 1-3, площею 7,7 кв.м.; житлової кімнати під номером 1-4, площею 12,5 кв.м.; житлової кімнати під номером 1-5, площею 10,6 кв.м., всього загальною площею 40,1 кв.м.

Ознайомитись з повним текстом судового рішенням, в електронній формі, сторони можуть за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua/.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно - телекомунікаційної системи апеляційні скарги на рішення можуть бути подані протягом 30 днів з дня його складення через суд першої інстанції до апеляційного суду Черкаської області. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя: Є. П. Тептюк

СудЧеркаський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення19.03.2018
Оприлюднено20.03.2018
Номер документу72807380
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —707/258/18

Рішення від 19.03.2018

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Тептюк Є. П.

Ухвала від 19.02.2018

Цивільне

Черкаський районний суд Черкаської області

Тептюк Є. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні