Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, код за ЄДРПОУ 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 березня 2018 р. № 820/6306/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бідонька А.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова до Приватного підприємства "Консалтингова фірма Статус" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Слобожанське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Харкова, звернувся до суду з адміністративним позовом до приватного підприємства "Консалтингова фірма Статус", в якому просить суд стягнути з приватного підприємства "Консалтингова фірма Статус" на користь Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова заборгованість зі сплати фінансової санкції та пені в сумі 587,70 грн., з яких: 558,01 грн. на р/р 25605312672370 у ХОУ АТ "Ощадбанк", МФО 351823; 29,69 грн. на р/р 25604313672370 у ХОУ АТ "Ощадбанк", МФО 351823.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ПП "Консалтингова фірма Статус" зареєстровано як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Внаслідок несвоєчасної сплати страхових внесків до підприємства було застосовано штрафні санкції та нараховано пеню в загальному розмірі 587,70 грн., яка є несплаченою, а тому наявні підтрави для звернення до суду та стягнення її у судовому порядку.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 26.12.2017 року (головуючий - суддя Шевченко О.В.) відкрито спрощене провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 13.02.2018 року (головуючий - суддя Бідонько А.В.) прийнято до розгляду адміністративну справу за позовом Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова до Приватного підприємства "Консалтингова фірма Статус" про стягнення заборгованості.
Копія ухвали про відкриття спрощеного провадження та ухвала про прийняття до розгляду адміністративного позову були надіслані відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення, однак поштове відправлення повернулось до суду із відміткою пошти "за закінченням строку зберігання".
Відповідно до підпункту 1 пункту 4 статті 124 КАС України у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам - за адресою місцезнаходження, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Відповідно до ч.1,5 ст. 162 КАС України, у відзиві відповідач викладає заперечення проти позову. Відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі. Проте, у встановлений судом строк відповідач відзиву на позов не подавав, причин поважності неподання відзиву не зазначив.
Відповідно до ч.6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, суд встановив наступні обставини справи.
Судом встановлено, що відповідач - ПП "Консалтингова фірма Статус" (код ЄДРПОУ 32335768, адреса: 61001, м. Харків, вул. Плеханівська, 96-А), як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування перебував на обліку в УПФУ в Червонозаводському районі м. Харкова.
Згідно акту прийому - передачі облікових показників ПП "Консалтингова фірма Статус" від 21.08.2014 року, УПФУ в Червонозаводському районі м. Харкова разом з переходом на облік УПФУ в Комінтернівському районі м. Харкова ПП "Консалтингова фірма Статус" було передано заборгованість відповідача зі сплати фінансової санкції та пені на загальну суму 587,70 грн. (а.с. 9).
Як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, відповідач зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати страхові внески в установлені строки та в повному обсязі, як передбачено Законом України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року №1058-IV (далі за текстом - Закон №1058-IV) та Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19 грудня 2003 року №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року 64/8663 (далі за текстом – Інструкція №21-1).
Згідно з ч. 6 та 12 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV, страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1 - 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць; для страхувальників, зазначених у пункті 5 статті 14 цього Закону, - квартал.
Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 вказаного Закону №1058-IV, суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Згідно ч. 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій. Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Згідно положень п. 8.2 Інструкції №21-1, органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки в таких випадках: а) якщо дані документальних перевірок результатів діяльності страхувальника свідчать про донарахування сум страхових внесків; б) якщо страхувальник має на кінець звітного базового періоду недоїмку зі сплати страхових внесків; в) якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені. У випадку а) вимога надсилається одночасно з актом документальної перевірки. У випадках, визначених підпунктами "б" та/або "в" цього пункту, вимога надсилається протягом п'яти робочих днів, наступних за календарним місяцем, у якому виникла або зросла недоїмка зі сплати страхових внесків (заборгованість зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені). Вимога формується на підставі даних особових рахунків платників. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Сума боргу у вимозі проставляється у гривнях з двома десятковими знаками. Вимога формується на суму боргу, який не менше 10 грн.
Судом встановлено, що управлінням Пенсійного фонду України в Комінтернівському районі м. Харкова було сформовано та направлено на адресу відповідача вимогу про сплату боргу №Ю-5 від 29.08.2014 року на суму боргу 558,01 грн. (139,20 грн. - фінансові санкції, 448,50 грн. - пеня), проте ним не отримано з невідомих причин, що підтверджується копією конверту з позначкою "за закінченням терміну зберігання" (а.с. 7 - 8).
Під час розгляду даної справи відповідачем не надано до суду доказів оскарження зазначеної вимоги, а тому така вимога є узгодженою.
Таким чином, на час судового розгляду справи сума заборгованості зі сплати страхових внесків відповідача становить у загальному розмірі 587,70 грн., що підтверджується карткою особового рахунку (а.с. 10 - 11), доказів самостійного погашення суми боргу відповідачем до суду не надано.
Відповідно до абз. 1, 2, 8 пункту 4 Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого Постанова правління Пенсійного фонду України від 22 грудня 2014 року №28-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 р. за № 41/26486, управління Фонду відповідно до покладених на нього завдань: забезпечує додержання підприємствами, установами, організаціями незалежно від форми власності та громадянами України, іноземцями та особами без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, вимог актів законодавства про пенсійне забезпечення; забезпечує надходження від сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших коштів, ведення обліку їх надходжень та платників відповідно до законодавства; здійснює стягнення у передбаченому законодавством порядку своєчасно не нарахованих та/або не сплачених сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - страхові внески) та інших платежів.
Враховуючи викладене, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення суми заборгованості у загальному розмірі 587,70 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 139 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, –
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова (код ЄДРПОУ 41247824, адреса: 61140, м Харків, вул. Гольдбергівська, 15) до Приватного підприємства "Консалтингова фірма Статус" (код ЄДРПОУ 32335768, адреса: 61001, м. Харків, вул. Плеханівська, 96-А) про стягнення заборгованості - задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства "Консалтингова фірма Статус" на користь Слобожанського об'єднаного управління Пенсійного фонду України м. Харкова заборгованість зі сплати фінансової санкції та пені в сумі 587,70 грн. (п'ятсот вісімдесят сім гривень 70 коп.), з яких: 558 (п'ятсот п'ятдесят вісім) грн. 01 коп. на р/р 25605312672370 у ХОУ АТ "Ощадбанк", МФО 351823; 29 (двадцять дев'ять) грн. 69 коп. на р/р 25604313672370 у ХОУ АТ "Ощадбанк", МФО 351823.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Бідонько А.В.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2018 |
Оприлюднено | 23.03.2018 |
Номер документу | 72827993 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Бідонько А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні