Кримінальне провадження № 1-кп/760/935/18
Справа №760/24850/17
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 березня 2018 року Солом`янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинуваченого ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191 КК України,
в с т а н о в и в :
як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_4 з метою збагачення за рахунок чужого майна вчинив умисне правопорушення щодо привласнення грошових коштів ТОВ «1 КМЗ» (код ЄДРПОУ 30530468) при наступних обставинах.
01.10.2013 між ТОВ «1 КМЗ» в особі директора ОСОБА_5 (Замовник) та філією «Холодокомбінату №4» ПП «Рось» в особі директора ОСОБА_6 (Виконавець) укладено Договір про надання послуг, відповідно до якого Замовник доручає, а Виконавець бере на себе зобов`язання виконати такі роботи: перевезення та транспортне експедирування.
28.11.2014 відповідно до Наказу №131-к від 28.11.2014 ОСОБА_4 прийнятий на роботу з 28.11.2014 на посаду водія автотранспортних засобів з перевезення молочної продукції філії «Холодокомбінату №4» ПП «Рось».
Крім того, 28.11.2014 між філією «Холодокомбінат №4» ПП «Рось» в особі директора ОСОБА_7 та ОСОБА_4 укладено договір про повну індивідуальну матеріальну відповідальність відповідно до п. 1 якого працівник, який займає посаду водія автотранспортних засобів або виконує роботу перевезення молочної продукції, безпосередньо пов`язану із зберіганням, обробкою, продажем, відпусканням, перевезенням або застосуванням у процесі виробництва матеріальних цінностей, в порядку та на умовах, визначених договором про повну індивідуальну матеріальну відповідальність, та на підставі п. 1 ст. 134 та ст. 135-1 Кодексу законів про працю України, працівник приймає на себе повну матеріальну відповідальність за всі в установленому порядку передані йому під звіт роботодавцем товарно-матеріальні цінності та кошти. Працівник зобов`язується у встановленому порядку та в установлені терміни згідно із затвердженими формами подавати звітність про рух товарно-матеріальних цінностей і коштів, переданих йому під звіт.
Відповідно до п. 2 у випадку виявлення недостачі переданих працівнику під звіт товарно-матеріальних цінностей або коштів більше встановлених допустимих норм, знищення, пошкодження, зниження якості або псування з його вини товарно-матеріальних цінностей, він зобов`язується відшкодувати недостачу коштів та заподіяну шкоду відповідним товарно-матеріальним цінностям.
Відповідно до п. 3 розмір заподіяної шкоди визначається за фактичними втратами на підставі даних бухгалтерського обліку виходячи з балансової вартості (собівартості) товарно-матеріальних цінностей за вирахуванням зносу згідно з установленими нормами. У разі розкрадання, недостачі, знищення або псування товарно-матеріальних цінностей розмір шкоди визначається за цінами, що діють за місцем роботи працівника на день відшкодування шкоди.
Відповідно до п. 4 надлишок коштів або товарно-матеріальних цінностей, виявлений під час перевірки наявності та стану підзвітних товарно-матеріальних цінностей, що знаходяться під звітом працівника, зараховується в доход роботодавця.
Відповідно до п. 5 списання з-під звіту працівника вартості псування, пошкодження та інших втрат товарів/матеріалів, що мали місце у роботодавця, можливе лише за умови, що ці втрати сталися не з вини працівника і тільки якщо вони оформлені актом в установленому порядку і в установлений термін.
05.01.2015 у ОСОБА_4 виник злочинний умисел, направлений на привласнення чужого майна, яке було йому ввірене, а саме грошових коштів ТОВ «1 КМЗ», які останній отримував від клієнтів даного товариства в якості розрахунку за раніше поставлений їм товар з боку ТОВ «1 КМЗ».
Так, 05.01.2015 ОСОБА_4 перебуваючи за адресою: АДРЕСА_2 , в приміщенні магазину ФОП ОСОБА_8 , відповідно до видаткової накладної №448 від 05.01.2015 на суму загальну 2098,54 грн., особисто отримав від ОСОБА_8 зазначену суму грошових коштів, та будучи матеріально-відповідальною особою, виконуючи свої безпосередні обов`язки, перебуваючи на території ТОВ «1 КМЗ» за адресою: м. Київ, вул. Білецького, 34, грошові кошти у сумі 2098,54 грн. до каси ТОВ «1 КМЗ» не вніс, а привласнив та розпорядився ними на власний розсуд.
Допитаний в ході судового розгляду ОСОБА_4 свою вину в інкримінованому йому кримінальному правопорушенні визнав повністю, розкаявся та показав суду, що він дійсно 05.01.2015 працюючи водієм автотранспортних засобів з перевезення молочної продукції філії «Холодокомбінату №4» ПП «Рось» та будучи матеріально-відповідальною особою, отримав від ФОП ОСОБА_8 відповідно до видаткової накладної №448 від 05.01.2015 грошові кошти в сумі 2098,54 грн., які в подальшому привласнив і не вніс до каси ТОВ «1 КМЗ».
За згодою учасників судового провадження, згідно з ч.3 ст.349 КПК України, після допиту обвинуваченого, суд визнав недоцільним дослідження інших доказів зібраних в ході досудового розслідування стосовно фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, крім матеріалів, що характеризують особу обвинуваченого.
При цьому судом з`ясовано, що вони правильно розуміють зміст цих обставин, суд переконався у добровільності їх позиції, а також роз`яснив, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці обставини в апеляційному порядку.
З урахуванням викладеного суд приходить висновку, що винуватість ОСОБА_4 у вчиненні інкримінованого йому правопорушення доведена повністю і його умисні дії, які виразились у привласненні чужого майна, суд кваліфікує за ч.1 ст.191 КК України.
Обираючи обвинуваченому ОСОБА_4 вид та міру покарання, суд враховує тяжкість вчиненого ним кримінального правопорушення та дані про його особу, який раніше не судимий, на обліку у лікаря психіатра не перебуває, має постійне місце реєстрації та проживання, характеризується позитивно.
Згідно зі ст. 66 КК України обставиною, що пом`якшує покарання обвинуваченого ОСОБА_4 , є його щире каяття.
Згідно зі ст.67 КК України обставин, що обтяжують його покарання, судом не встановлено.
Отже, з урахуванням наведеного, суд вважає можливим призначити обвинуваченому ОСОБА_4 покарання у виді штрафу, оскільки саме таке покарання буде необхідним для його виправлення та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень.
Судові витрати та речові докази у кримінальному провадженні відсутні, цивільний позов не заявлявся.
Керуючись ст.ст.368,374 КПК України, суд,-
З А С У Д И В :
ОСОБА_4 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.191 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 50 (п`ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 копійок.
Запобіжний захід відносно ОСОБА_4 не обирався.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва протягом 30 днів з дня його проголошення.
Суддя
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 72850289 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Криворот О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні