ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
21 березня 2018 р. м. ХерсонСправа № 11/520-АП-07
Херсонський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Бездрабка О.І., розглянувши в порядку письмового провадження заяву про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі міста Херсона до Первинної профспілкової організації профспілки Відкритого акціонерного товариства "Херсонський бавовняний комбінат" про стягнення заборгованості з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах,
встановив:
Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області звернулось до суду з заявою, в якій просить замінити сторону виконавчого провадження, а саме стягувача - "Херсонське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області" на його правонаступника - "Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області".
Заявлену вимогу мотивує тим, що заборгованість ППОП ВАТ "Херсонський бавовняний комбінат" обліковується та контролюється Головним управлінням Пенсійного фонду України в Херсонській області, утвореним внаслідок проведеної реорганізації стягувача згідно постанови КМУ від 08.11.2017 р. № 821 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України".
При цьому, у виконавчому листі від 01.09.09 р., виданому Господарським судом Херсонської області по даній справі та зверненому до виконання, стягувачем зазначається ще управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі міста Херсона. Просить розглянути дану заяву без участі представника заявника.
Приписами ч.3 ст.194 КАС України передбачено, що учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
ППОП ВАТ "Херсонський бавовняний комбінат" не забезпечила явку свого представника до суду, хоча вважається належним чином повідомленою про дату, час та місце слухання заяви.
Відповідно до ст.379 КАС України суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
З огляду на викладене, суд розглядає заяву в порядку письмового провадження.
Розглянувши заяву, оцінивши додані до заяви докази, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявленої вимоги виходячи з наступного.
Згідно Переліку територіальних органів Пенсійного фонду України, які утворюються шляхом злиття, відображеному в Додатку до постанови КМУ від 27.07.2011 р. № 803 "Про утворення територіальних органів Пенсійного фонду України" управління Пенсійного фонду України в Дніпровському, Комсомольському Суворовському районах м. Херсона реорганізовані в Управління Пенсійного фонду України в м. Херсоні. В свою чергу, відповідно до Додатку 1 до постанови КМУ від 21.12.2016 р. № 988 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" управління Пенсійного фонду України в м.Херсоні та управління Пенсійного фонду України в Білозерському районі реорганізовані шляхом злиття в Херсонське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області. На підставі чого, ухвалою Херсонського окружного адміністративного суду від 17.08.2017 р. замінено сторону виконавчого провадження по даній справі, а саме стягувача, з управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі міста Херсона на його правонаступника - Херсонське об'єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області.
Згідно Додатку 2 до постанови КМУ від 08.11.2017 р. № 821 "Деякі питання функціонування органів Пенсійного фонду України" Херсонське, Бериславське, Генічеське, Каховське, Олешківське, Скадовське об'єднані управління Пенсійного фонду України та управління Пенсійного фонду України в м. Нова Каховка реорганізовані шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області, після чого останнім, як правонаступником, обліковується та контролюється заборгованість ППОП ВАТ "Херсонський бавовняний комбінат".
Приписами ст.379 КАС України передбачено, що у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Аналогічні приписи містить ч.5 ст.15 Закону України "Про виконавче провадження" відповідно до якої у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов'язковими тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
За таких обставин, оскільки Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області є правонаступником Херсонського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області, заява про заміну сторони виконавчого провадження підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.241, 248, 379 КАС України, суд
ухвалив:
Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Херсонській області задовольнити.
Замінити сторону виконавчого провадження, а саме стягувача, з Херсонського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області на його правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області (73005, вул.28 Армії, 6, м. Херсон, код ЄДРПОУ 21295057).
Ухвалу надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Одеського апеляційного адміністративного суду в 15-денний строк з дня її проголошення, при цьому відповідно до пп.15.5 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомукаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Якщо ухвалу було постановлено поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, строк на апеляційне оскарження обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення (підписання) суддею.
Суддя Бездрабко О.І.
Суд | Херсонський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2018 |
Оприлюднено | 26.03.2018 |
Номер документу | 72856243 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Херсонський окружний адміністративний суд
Бездрабко О.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні