Справа № 127/4691/18
Провадження №11-сс/772/163/2018
Категорія: крим.
Головуючий у суді 1-ї інстанції: ОСОБА_1
Доповідач : ОСОБА_2
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2018 року м. Вінниця
Апеляційний суд Вінницької області в складі:
Головуючого судді: ОСОБА_2
суддів: ОСОБА_3 , ОСОБА_4
при секретарі: ОСОБА_5
за участю прокурора: ОСОБА_6
підозрюваної: ОСОБА_7
захисників: ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці кримінальне провадження №42018000000000318 за апеляційною скаргою прокурора на ухвалу слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області від 02.03.2018, згідно якої відмовлено у задоволенні клопотання слідчого про застосування відносно
ОСОБА_7 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , раніше не судимої;
підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.368 КК України, запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та застосовано до неї домашній арешт в період часу з 21.00год по 07.00год строком на 2 місяці в межах досудового розслідування до 02.05.2018.
в с т а н о в и в:
Прокурор звернувся до слідчого судді із клопотанням про обрання підозрюваній за ч.3 ст.368 КК України ОСОБА_7 запобіжного заходу у виді тримання під вартою строком на 60 днів.
Клопотання обґрунтовано тим, що ОСОБА_7 оголошені підозри в тому, що вона, працюючи начальником управління дозвільної діяльності, природоохоронних програм, моніторингу та зв`язків Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Вінницької обласної державної адміністрації, будучи службовою особою, яка займає відповідальне становище, діючи за попередньою змовою з ОСОБА_11 , одержали неправомірну вигоду в сумі 40 тисяч гривень, шляхом вимагання від представника ТОВ «Вінтайр» ОСОБА_12 за вчинення в інтересах останнього дій з використанням службового становища.
Беручи до уваги, що ОСОБА_7 обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, з метою виконання нею покладених обов`язків та запобігання зазначеним у клопотанні ризикам, прокурор просив обрати підозрюваній найсуворіший запобіжний захід у виді тримання під вартою.
Слідчий суддя визнав обґрунтованими підозри, оголошені ОСОБА_7 у вчиненні нею кримінальних правопорушень за ч.3 ст.368 КК України.
Проте, визнав, що прокурором при розгляді клопотання не було доведено, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти, зазначеним у клопотанні ризикам, а тому відмовив в задоволенні клопотання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою.
Враховуючи обставини кримінального правопорушення, їх наслідки, підвищену суспільну небезпеку скоєного, тяжкість покарання за злочин, по якому оголошені підозри, слідчий суддя визнав, що ОСОБА_7 , перебуваючи на волі буде намагатися незаконно впливати на свідків у даному кримінальному провадженні та перешкоджати іншим чином його розслідуванню, а тому прийняв рішення про застосування до підозрюваної ОСОБА_7 менш суворого запобіжного заходу у виді домашнього арешту.
При обранні даного запобіжного заходу суд виходив зі стану здоров`я підозрюваної та можливості отримувати медичну допомогу не в умовах СІЗО, а також, що вона одружена, має постійне місце проживання, на утриманні неповнолітня дитина, раніше не судима, за місцем роботи і проживання позитивно характеризується, вперше притягується до кримінальної відповідальності, а тому обрав домашній арешт лише в період часу з 21год.00 хв. по 07 год.00 хв . без визначення їй будь-яких обов`язків.
На дану ухвалу слідчого судді надійшла апеляційна скарга прокурора, в якій він просив скасувати її, як незаконну, та постановити нову ухвалу, якою обрати підозрюваній запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 днів.
Свою апеляційну скаргу прокурор обґрунтував тим, що судом не в достатній мірі враховані існуючі ризики: зухвалий спосіб вчинення кримінального правопорушення, тривалість у часі, вчинення корупційного злочину, за який передбачено покарання лише у виді позбавлення волі та що ОСОБА_7 проживає на далекій відстані від органу досудового слідства, що може ускладнити розслідування кримінального провадження.
Заслухавши доповідь судді апеляційного суду, пояснення та виступ в судових дебатах прокурора, який підтримав доводи апеляційної скарги; заперечення проти її задоволення підозрюваної та її захисників; дослідивши доводи апеляційної скарги та перевіривши матеріали кримінального провадження і додатково надані докази; суд дійшов висновку про постановлення нового рішення щодо запобіжного заходу із наступних підстав.
Відповідно до ч.6 ст.22 КПК України суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків. В ході судового провадження сторона обвинувачення зобов`язана доводити реальність ризиків, що виправдовують обмеження свободи, в іншому випадку суд вправі обрати підозрюваній менш суворий запобіжний захід.
Наявність серйозних підозр щодо участі ОСОБА_7 у вчиненні тяжкого правопорушення та перспективи ухвалення вироку із значною мірою покарання само по собі не може бути виправданням обрання попереднього ув`язнення. Для цього необхідно довести наявність існування ризиків та неможливість застосування більш м`якого запобіжного заходу. Правова позиція з цього приводу викладена в рішенні ЄСПЛ у справі «Адам`як проти Польщі»
Після розгляду клопотання прокурора в місцевому суді підозрювана звільнилася із роботи, а тому ризик продовження нею злочинних намірів та її вплив на потерпілого, свідків та інших учасників кримінального провадження стало менш актуальним.
Крім того, з`явлення до слідчого на його виклики із місця постійного проживання, де не здійснюється досудове розслідування, спростовує ризик ухилення від слідства та суду.
Враховуючи наведене, суд не вважає, що обраний ОСОБА_7 запобіжний захід у виді домашнього арешту не відповідає меті і підставам його застосування.
Разом з тим, на переконання суду, наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_7 тяжкого корупційного правопорушення та наявність ризиків, визнаних слідчим суддею в своїй ухвалі, дає підстави до обрання цілодобового домашнього арешту, із покладенням на підозрювану обов`язків, передбачених ст.194 КПК України, чого суд не зробив всупереч статтям 194, 196 КПК України та рекомендацій ВССУ при викладенні узагальнень судової практики із цих питань.
Метою застосування запобіжних заходів є запобігання протиправній поведінці підозрюваного та забезпечення розслідування кримінального провадження у розумні строки.
Превентивний характер цих заходів проявляється в цілях їх застосування, якими є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам вчинити дії, які ст.177 КПК України віднесені до ризиків у кримінальному провадженні.
Керуючись ст.ст.404, 405, 407, 408, 419, 422 КПК України, апеляційний суд, -
п о с т а н о в и в :
Апеляційну скаргу прокурора задовільнити частково.
Ухвалу слідчого судді Вінницького міського суду Вінницької області від 02.03.2018 щодо обрання підозрюваній за ч.3 ст.368 КК України ОСОБА_7 запобіжного заходу у виді домашнього арешту в нічний час строком на 2 місяці скасувати.
Постановити нову ухвалу, якою обрати підозрюваній за ч.3 ст.368 КК України ОСОБА_7 запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту строком з 15.03.2018 до 01.05.2018 за адресою: АДРЕСА_1 .
Покласти на підозрювану ОСОБА_7 наступні обов`язки: прибувати на виклики слідчого, прокурора та суду; здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон; заборонити спілкування із потерпілим та свідками по даному кримінальному провадженню.
Копію ухвали направити для виконання органу Національної поліції за місцем проживання ОСОБА_7 за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвала остаточна, оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_2 ОСОБА_4 ОСОБА_3
Згідно з оригіналом:
Суддя:
Суд | Апеляційний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 15.03.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 72856254 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Вінницької області
Нешик Р. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні