Справа № 576/233/18
Провадження № 2/576/167/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21.03.18 м. Глухів
Глухівський міськрайонний суд Сумської області у складі:
головуючого судді Сапона О.В.,
розглянувши справу за позовом ОСОБА_1 до Дунаєцької сільської ради Глухівського району Сумської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, мотивуючи його тим, що 19 жовтня 2009 року помер його батько - ОСОБА_2 Після його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно, а він є його спадкоємцем за законом. Однак, коли позивач звернувся до нотаріальної контори з приводу оформлення своїх прав на спадкове майно, то йому було відмовлено в цьому з тих підстав, що він пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини. Позивач вважає, що строк для прийняття спадщини він пропустив з поважної причини, оскільки на момент закінчення строку для подання заяви про прийняття спадщини, а саме, з 16 лютого 2010 року по 26 лютого 2010 року, він перебував на стаціонарному лікуванні, а з 26 лютого 2010 року по 23 квітня 2010 року, на амбулаторному лікуванні у 5 міській лікарні м. Суми з діагнозом Хронічний тромбофлебіт . За таких обставин просить суд визначити йому додатковий строк в один місяць після набрання рішенням суду законної сили для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті батька.
Позивач в судове засідання не з'явився, а представив заяву, в якій підтримав позовні вимоги в повному обсязі та просить розглядати справу без його участі.
Представник відповідача в судове засідання також не з'явився, а представив заяву, в якій повністю визнає позовні вимоги і просить справу розглядати за його відсутності.
Вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що 19 жовтня 2009 року помер батько позивача - ОСОБА_2 Після його смерті відкрилася спадщина на належне йому майно. Позивач є його спадкоємцем за законом. Однак, коли позивач звернувся до нотаріальної контори з приводу оформлення своїх прав на спадкове майно, то йому було відмовлено в цьому з тих підстав, що він пропустив шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини.
Відповідно до ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи.
Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається із часу відкриття спадщини.
У відповідності до ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини за умови, що строк на прийняття спадщини було пропущено з поважної причини.
Також судом встановлено, що позивач пропустив встановлений законом строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважної причини, оскільки з 16 лютого 2010 року по 26 лютого 2010 року, він перебував на стаціонарному лікуванні, а з 26 лютого 2010 року по 23 квітня 2010 року, на амбулаторному лікуванні у 5 міській лікарні м. Суми з діагнозом Хронічний тромбофлебіт .
За таких обставин суд вважає необхідним позовні вимоги позивача задовольнити та визначити йому додатковий строк в один місяць після набрання рішенням суду законної сили для подання заяви про прийняття спадщини.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 247, 263-265 ЦПК України, ст. ст. 1220, 1270, 1272 ЦК України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючому ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, додатковий строк в один місяць після набрання рішенням суду законної сили для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті його батька, ОСОБА_2, який помер 19 жовтня 2009 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Сумської області через Глухівський міськрайонний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у ч. 2 ст. 358 ЦПК України.
Суддя
Суд | Глухівський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2018 |
Оприлюднено | 22.03.2018 |
Номер документу | 72859740 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Глухівський міськрайонний суд Сумської області
Сапон О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні