ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
21.03.2018Справа № 910/22413/17
За заявоюГоловного управління Державної фіскальної служби у м. Києві До Товариства з обмеженою відповідальністю "Панматрік" (ідентифікаційний код 21563629) Пробанкрутство Суддя Омельченко Л.В.
Секретар судового засідання Марченко С.П.
Представники:
від заявника Швець І.В. - представник за довіреністю №105/26-15-10-06 від 12.02.2018; від боржникане з'явився; Арбітражний керуючий Михайлов О.Ю. - розпорядник майна (особисто); Присутніарбітражний керуючий Бандола О.О.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
У грудні 2017 року Головне управління Державної фіскальної служби у місті Києві звернулося до суду із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Панматрік" у зв'язку з неспроможністю останнього погасити прострочену заборгованість перед бюджетом, вказуючи на наявність безспірних грошових вимог до боржника у розмірі 1 038 405,28 грн.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.12.2017 № 910/22413/17 заяву Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві було прийнято до розгляду, підготовче засідання призначено на 29.12.2017, визначеного автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство арбітражного керуючого Михайлова О.Ю. зобов'язано подати заяву про участь у справі.
10.01.2018 винесено ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Панматрік" з відповідними процесуальними наслідками, якою, зокрема, визнано безспірні грошові вимоги ініціюючого кредитора до боржника, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Михайлова Олександра Юрійовича , визначено дату проведення попереднього засідання тощо.
07.02.2018 від розпорядника майна боржника до суду надійшло клопотання про долучення документів до матеріалів справи (реєстру вимог кредиторів, актів інвентаризації, довідки про балансову вартість майна, витягів з державних реєстрів права власності та обтяжень, звіту за результатами проведення аналізу фінансово-господарської діяльності).
12.02.2018 відбулося попереднє засідання у справі, у якому було затверджено реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Панматрік", а також визначено дату проведення підсумкового засідання суду на 21.03.2018.
06.03.2018 від розпорядника майна боржника надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи протоколу зборів кредиторів від 26.02.2018 та засідання комітету кредиторів від 26.02.2018.
12.03.2018 від арбітражного керуючого Бандоли О.О. надійшла заява з додатками про участь у справі про банкрутство.
19.03.2018 від Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві надійшло клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Бандолу О.О.
19.03.2018 до суду від розпорядника майна боржника Михайлова О.Ю. надійшло клопотання про затвердження звіту розпорядника майна.
У підсумкове засідання 21.03.2018 з'явилися розпорядник майна боржника, представник голови комітету кредиторів, а також був присутній арбітражний керуючий Бандола О.О.
Розпорядник майна боржника доповів суду про виконану у ході розпорядження майном роботу, здійснені ним заходи, у результаті яких встановлено, що ведення господарської діяльності на підприємстві без залучення позикових коштів не можливо, активів у боржника не виявлено, у зв'язку з чим запропонував комітету кредиторів звернутись до суду із клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття щодо нього ліквідаційної процедури.
Також, розпорядник майна надав пояснення щодо відсутності підстав для усунення його від участі у справі та клопотав про призначення його ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Панматрік".
Представник голови комітету кредиторів боржника навів пояснення щодо утворення комітету кредиторів, проведення засідання комітету кредиторів, на якому було вирішено питання про перехід до ліквідаційної процедури, а тому просив суд визнати боржника банкрутом та відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру, призначити арбітражного керуючого Бандолу О.О. ліквідатором у справі, а також проінформував про схвалення комітетом звіту про нарахування та виплату грошової винагороди розпорядника майна та заперечив проти затвердження звіту про витрати розпорядника майна.
Виходячи з приписів ч. 1 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Згідно з ч. 5 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів відноситься до компетенції зборів кредиторів.
Протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів подається до господарського суду (ч. 7 ст. 26) .
Відповідно до ч. 8 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення, зокрема, про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом, про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).
Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті (ч. 9 ст. 26).
Матеріалами справи підтверджується, що 26.02.2018 (тобто, у межах визначеного судом в ухвалі попереднього засідання строку) відбулися збори кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Панматрік", на яких було обрано комітет кредиторів у складі єдиного визнаного судом кредитора боржника - Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві.
Надалі відбулося засідання комітету кредиторів, у якому за наслідками заслуховування доповіді арбітражного керуючого Михайлова О.Ю. про вжиті ним заходи для виявлення активів боржника і встановлення будь-яких передумов для оздоровлення фінансового становища товариства, комітет кредиторів вирішив клопотати перед господарським судом про визнання Товариства з обмеженою відповідальністю "Панматрік" банкрутом та відкриття стосовно нього ліквідаційної процедури (протокол зборів комітету кредиторів від 26.02.2018 у матеріалах справи).
У ході судового засідання судом встановлено, що під час процедури розпорядження майном боржника розпорядником майна разом з директором боржника проведено інвентаризацію майна боржника, за результатами якої встановлено, що у боржника відсутнє рухоме та нерухоме майно, дебіторська заборгованість, також проведено аналіз фінансово-господарської діяльності боржника, що підтверджується звітом від 30.01.2018, згідно з яким подальша ефективна діяльність підприємства неможлива без залучення додаткових позикових джерел фінансування та, враховуючи відсутність власного капіталу та чистих активів, при відсутності інвестиційної привабливості боржника, є можливим та економічно обґрунтованим задоволення вимог кредиторів шляхом застосування ліквідаційної процедури у процесі провадження справи про банкрутство.
Як слідує з матеріалів справи, станом на 21.03.2018 повідомлень про виконання боржником грошових зобов'язань не поступало, не надходило заяв від потенційних інвесторів або ж (засновників) учасників підприємства щодо оздоровлення фінансового становища боржника, а також письмових вимог від комітету кредиторів боржника щодо санації Товариства з обмеженою відповідальністю "Панматрік" чи припинення провадження у справі № 910/22413/17 з інших передбачених законодавством підстав. Також, судом не було отримано жодних інших документів, з яких би вбачалась відсутність підстав для переходу до процедури ліквідації боржника відповідно до ухваленого комітетом кредиторів рішення.
У ч. 1 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" закріплено, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
За таких обставин, дослідивши подані документи, суд вважає вимоги комітету щодо відкриття ліквідаційної процедури відносно боржника обґрунтованими та заявленими у відповідності до приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а тому процедура розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Панматрік" підлягає припиненню, а підприємство-боржник - визнанню банкрутом з відповідними процесуальними наслідками.
Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ч. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Судом встановлено, що запропонована комітетом кредиторів особа ліквідатора банкрута, а саме: арбітражний керуючий Бандола Олександр Олексійович, внесений до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України, узгоджується з приписами чинного законодавства. Отже, запропоновану особу може бути призначено ліквідатором у даній справі про банкрутство. Обставин, перелічених у ч. 2 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" щодо Бандоли О.О. встановлено не було.
При цьому, клопотання арбітражного керуючого Михайлова О.Ю. про його призначення ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Панматрік" не може бути задоволене на цій стадії провадження у справі у зв'язку з відсутністю достатніх для цього правових передумов.
Так, Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачає, що кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Як вказувалося вище, комітет кредиторів ухвалив рішення клопотати перед судом про призначення ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Панматрік" арбітражного керуючого Бандолу О.О. та звернувся до суду з таким клопотанням, а тому підстави для призначення ліквідатора за ініціативою суду, у цьому разі, відсутні. Наведена арбітражним керуючим Михайловим О.Ю. у клопотанні від 15.03.2018 мотивація щодо відсутності підстав для усунення його від справи не узгоджується з викладеними приписами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", оскільки предметом розгляду суду та/або комітету кредиторів питання його усунення від участі у справі не було. У зв'язку з переходом до ліквідаційної процедури, процедура розпорядження майном боржника припиняється в силу закону, так само як і повноваження розпорядника майна, тобто, повноваження арбітражного керуючого Михайлова О.Ю. припиняються в силу закону, а питання про його усунення від справи не розглядається і не вирішується. При цьому, процесуальне рішення стосовно призначення ліквідатора є обов'язковим на цій стадії провадження у справі і він призначається в порядку п. 1 ч. 1 ч. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Керуючись Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та Господарським процесуальним кодексом України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "Панматрік" (ідентифікаційний код 21563629).
2. Припинити повноваження розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Панматрік" - арбітражного керуючого Михайлова Олександра Юрійовича.
3. Визнати банкрутом Товариство з обмеженою відповідальністю "Панматрік" (03162, м. Київ, вул. Тулузи, 10А, ідентифікаційний код 21563629).
4. Відкрити ліквідаційну процедуру.
5. Призначити ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю "Панматрік" арбітражного керуючого Бандолу Олександра Олексійовича (свідоцтво від 17.07.2013 № 853, адреса для листування: 04119, АДРЕСА_1).
6. Офіційно оприлюднити повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у встановленому законодавством порядку.
7. Господарську діяльність банкрута завершити.
8. Строк виконання всіх грошових зобов'язань вважати таким, що настав з 21.03.2018.
9. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута з 21.03.2018.
10. Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном з 21.03.2018.
11. Скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
12. Зобов'язати ліквідатора у разі отримання ним заяв з вимогами до банкрута письмово повідомити про це суд та надати докази їх визнання або ж відхилення у встановленому порядку.
13. Зобов'язати ліквідатора звітувати перед комітетом кредиторів, у строк до 21.02.2019 подати звіт та ліквідаційний баланс з усіма підтверджуючими документами.
14. Судове засідання у справі для перевірки ходу ліквідаційної процедури призначити на 17.09.2018 об 11:00. Засідання відбудеться у залі судових засідань № 7.
15. Копію постанови направити державному реєстратору, органу виконання судових рішень, органу доходів і зборів за місцем його знаходження для виконання.
Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття 21.03.2018 та підлягає оскарженню протягом десяти днів.
Повний текст складено 22.03.2018
Суддя Л.В. Омельченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.03.2018 |
Оприлюднено | 22.03.2018 |
Номер документу | 72881395 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Омельченко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні