Рішення
від 16.03.2018 по справі 141/245/18
ОРАТІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 141/245/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 березня 2018 року смт. Оратів

Оратівський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді Слісарчука О.М.

за участю секретаря судового засідання Ставничого С.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні смт. Оратів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Скальської сільської ради Оратівського району Вінницької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом, у відсутності сторін, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернулася до Оратівського районного суду Вінницької області з позовом до Скальської сільської ради Оратівського району Вінницької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом. Позов мотиваний тим, що ІНФОРМАЦІЯ_8 року помер батько позивача ОСОБА_3, який заповіту не залишив. Спадкоємців, які відносяться до першої черги згідно ст. 1261 ЦК України крім позивача є ОСОБА_4, який від прийняття спадщини відмовився написавши відповідну заяву.

Після смерті ОСОБА_3 залишилось спадкове майно, яке складається із права власності на земельну ділянку площею 2,5636 га, яка знаходиться на території Скальської сільської ради Оратівського району Вінницької області., посвідчене державним актом на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1.

Нотаріально оформити прийняття спадкового нерухомого майна позивач позбавлений можливості, так як у визначені законодавством терміни для прийняття спадщини після смерті спадкодавця не звернулась до нотаріальної контори у зв'язку з браком коштів. Просить визнати за нею право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, площею 2,5636 га, розташовану на території Скальської сільської ради Оратівського району Вінницької області за межами населеного пункту, згідно державного акту серії НОМЕР_1 від 07.05.2008 року в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_8 року. Справу просить розглядати без її участі.

Представник відповідача Скальської сільської ради Оратівського району Вінницької області Гуменюк О.П., будучи належним чином повідомлена про день та час розгляду справи в судове засідання не з'явилася, надавши суду заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги визнає в повному обсязі.

Від сторін надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності, що відповідає вимогам ч. 3 ст. 211 ЦПК України, у зв'язку з чим в силу ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Відповідно до ч. 1 ст. 206 ЦПК України, позивач може відмовитися від позову, а відповідач - визнати позов на будь-якій стадії провадження у справі, зазначивши про це в заяві по суті справи або в окремій письмовій заяві.

Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд..

Суд, вивчивши письмові матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи із слідуючого.

Згідно із свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 від 03.05.2013 року ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_8 року в с. Скала Оратівського району Вінницької області.

Відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 ОСОБА_3 є власником земельної ділянки площею 2,5636 га, кадастровий номер НОМЕР_3 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Скальської сільської ради Оратівського району Вінницької області.

Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 від 23.09.1977 року ОСОБА_1 народилася ІНФОРМАЦІЯ_3 року, батьками якої є ОСОБА_3 та ОСОБА_6.

Відповідно до довідки № 49 від 27.02.2018 року виданої Скальською сільською радою Оратівського району Вінницької області в записах в погосподарській книзі виконавчого комітету Скальської сільської ради за № 3, номер об'єкта погосподарськго обліку НОМЕР_5 містяться відомості, що померлий ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_9 року в с. Слобідка Новоушицького району Хмельницької області на день смерті ІНФОРМАЦІЯ_8 року був зареєстрований і постійно проживав в АДРЕСА_1. На день смерті спадкодавця за вказаною адресою були зареєстровані: ОСОБА_6 - дружина, ІНФОРМАЦІЯ_2; ОСОБА_1 - дочка, ІНФОРМАЦІЯ_3; ОСОБА_4 - син, ІНФОРМАЦІЯ_4; ОСОБА_7 - онук, ІНФОРМАЦІЯ_5; ОСОБА_8 - онук, ІНФОРМАЦІЯ_6; ОСОБА_9 - зять, ІНФОРМАЦІЯ_7.

Згідно із свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_6 від 10.11.2017 року ОСОБА_6 померла ІНФОРМАЦІЯ_10 року в с. Скала Оратівського району Вінницької області

Як вбачається з заяви, ОСОБА_4 є спадкоємцем за законом першої черги згідно ст. 1261 ЦК України після смерті батька ОСОБА_3, який від прийняття спадщини відмовився.

Відповідно до довідки від 16.02.2018 року виданої відділом Держгеокадастру в Оратівському районі Вінницької області, що станом на 01.01.2018 року середня нормативна грошова оцінка земельної частки (паю) на території Скальської сільської ради Оратівського району Вінницької області за межами с. Скала становить - 90153 грн. Станом на ІНФОРМАЦІЯ_8 року середня нормативна грошова оцінка земельної частки (паю) на території Скальської сільської ради за межами с. Скала становить - 60150 грн.

Відповідно до ч. 2 ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносин, що виникають у державі.

У відповідності з п. 1 ст. 6 Європейської Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, ратифікованої Україною, Законом України №475/97-ВР від 17.07.1997 року, яка відповідно до ст. 9 Конституції України є частиною національного законодавства України, кожна людина при визначенні її громадянських прав та обов'язків має право на справедливий розгляд справи незалежним та безстороннім судом.

Відповідно до ст. 55 Конституції України, кожному гарантується судовий захист його прав і свобод.

Згідно зі ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому ЦПК України, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст. 12 ЦПК України, суд розглядає справи на засадах змагальності.

Згідно зі ст. 13 ЦПК України, суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до ЦПК України, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених ЦПК випадках.

Відповідно до ст.ст. 76, 81 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами:1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків. Кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Відповідно до ст. 346 ЦК України право власності припиняється у разі смерті власника.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб спадкоємців).

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч. 1 ст. 1225 ЦК України право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.

Відповідно до ст. 1258 ЦК України спадкоємці за законом одержують право на спадкування почергово. Кожна наступна черга спадкоємців за законом одержує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття, крім випадків, встановлених статтею 1259 ЦК України.

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України, судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

При вирішенні питання про розподіл судових витрат суд враховує думку позивача, який просить судові витрати покласти на них та вважає, що судові витрати слід залишити без відшкодування.

Відповідно до ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого не майнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту цивільних прав, передбачених ч. 2 ст. 16 ЦК України є визнання права.

На підставі ст.ст. 16, 346, 1216, 1218, 1225, 1258, 1261 ЦК України, керуючись ст.ст. 1, 4, 81, 258, 259, 263, 265 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Скальської сільської ради Оратівського району Вінницької області про визнання права власності на земельну ділянку в порядку спадкування за законом задовольнити в повному обсязі.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,5636 га, кадастровий номер НОМЕР_3, яка розташована на території Скальської сільської ради Оратівського району Вінницької області за межами населеного пункту, посвідчену державним актом на право власності на земельну ділянку серії НОМЕР_1 від 07.05.2008 року в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_8 року.

Судові витрати залишити без відшкодування.

Учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі у порядку, визначеному законом, - у випадку наявності у особи офіційної електронної адреси, або рекомендованим листом з повідомленням про вручення - якщо така адреса відсутня.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи до Апеляційного суду Вінницької області через Оратівський районний суд Вінницької області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

СУДДЯ О.М. Слісарчук

СудОратівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення16.03.2018
Оприлюднено25.03.2018
Номер документу72911286
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —141/245/18

Рішення від 16.03.2018

Цивільне

Оратівський районний суд Вінницької області

Слісарчук О. М.

Ухвала від 01.03.2018

Цивільне

Оратівський районний суд Вінницької області

Слісарчук О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні