Постанова
від 24.12.2009 по справі 2а-7911/09/1370
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

                                                                                                                     

24 грудня 2009 року о 12 год., 21 хв.  

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В.

секретар судового засідання Черній Ю.Л.

розглянувши в судовому засіданні адміністративну справу № 2а-7911/09/1370

за позовом

Прокурора м. Червонограда Львівської області в інтересах держави в особі Червоноградського міського центру зайнятості,

прокурор – не з’явився

представник позивача – Підгайна С.С. (довіреність № 1335/09 від 08.05.2009 року)

до

Державного підприємства «Львіввугілля», представник – не з’явився  

про

стягнення заборгованості в сумі 230668,42 грн.

   

Прокурор м. Червонограда Львівської області звернувся до Львівського окружного адміністративного суду позовом в інтересах держави в особі Червоноградського міського центру зайнятості з адміністративним позовом до Державного підприємства «Львіввугілля» про стягнення заборгованості в сумі 230668,42 грн.      

В судовому засіданні представник позивача пояснила, що заборгованість відповідача становила 764902,34 грн., згідно розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за дев’ять місяців 2009 року від 13.10.2009 року. Постановою господарського  суду Львівської області від 08.04.2008 року у справі № 22/83а задоволено позовні вимоги Червоноградського міського центру зайнятості на суму 120963,86 грн., що підтверджується копією виконавчого листа господарського суду Львівської області від 19.04.2008 року № 22/83а, постановами Львівського окружного адміністративного суду від 02.02.2009 року у справі № 2а-1610/2008 та від 31.08.2009 року у справі № 2а-5094/2009 задоволено позовні вимоги Прокурора          м. Червонограда Львівської області в інтересах держави в особі Червоноградського міського центру зайнятості на суми 333501,21 грн. та 79768,85 грн., що підтверджується копіями виконавчих листів виданих Львівським окружним адміністративним судом по вказаних справах.

Таким чином, станом на 01.10.2009 року заборгованість відповідача становить 230668,42 грн., яка у встановлені законом строки не сплачена.        

Прокурор в судове засідання не з’явився, причини неявки не повідомив.  

Представник Червоноградського міського центру зайнятості, пояснила, що станом на дату розгляду справи узгоджена заборгованість не сплачена, позовні вимоги підтримала, просив позов задоволити повністю.    

Відповідач явку повноважного представника в судове засідання не забезпечив, заперечення на позовну заяву не подав.  

Заслухавши пояснення представника позивача, безпосередньо, всебічно, повно та об’єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд –

ВСТАНОВИВ:

               

Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Законом України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов‘язкового державного соціального страхування» за № 2213-ІІІ від 11.01.2001 року, із змінами і доповненнями, Законом України «Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» за № 1533-ІІІ від 02.03.2000 року, із змінами і доповненнями ,  Інструкцією про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов‘язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України за № 339 від 18.12.2000 року, КАС України.

Відповідно до пп. 3.1 п. 3 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов‘язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, взяття на облік юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності здійснюється на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором, не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей робочими органами виконавчої дирекції Фонду. Після отримання відомостей з реєстраційної картки в центрах зайнятості, на які покладено функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду, за місцезнаходженням (місцем проживання) суб'єктів підприємницької діяльності вноситься відповідні записи до журналу обліку страхувальників з моменту набуття статусу платника страхових внесків до Фонду.  

Станом на 01.10.2009 року недоїмка відповідача – Державного  підприємства «Львіввугілля» (в особі відокремленого підрозділу шахта «Мережичанська»)  перед Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, становить 230668,42 грн., що підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за дев’ять місяців 2009 року від 13.10.2009 року та розрахунком позовних вимог станом на 01.10.2009 року , яка є погоджена між сторонами. Із пояснень представника позивача, вказана заборгованість відповідача станом на час вирішення справи не сплачена.    

Згідно пп. 5.1. п. 5 цієї ж Інструкції, роботодавець починає сплачувати страхові внески з дня набуття статусу платника страхових внесків до Фонду.

Розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття визначено п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про розмір внесків на деякі види загальнообов‘язкового державного соціального страхування».  

Згідно ч. 3 ст. 17 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичним одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківський рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами, чи будь-яких інших відрахувань.

Згідно п. 2 ч. 2 ст. 35 цього ж Закону, роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.    

Згідно п.п. 5.6, 5.8 п. 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов‘язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття ,   страхові внески сплачуються один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.        

Згідно ч. 1 ст. 38 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» , роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців.                    

Таким чином, недоїмка по сплаті страхових внесків на випадок безробіття в сумі 230668,42 грн. підлягає стягненню, оскільки на відповідача законодавцем покладено обов'язок своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.  

Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 34 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

Керуючись ст.ст. 69, 70, 160-163 КАС України, суд -

                                             

П Р И Й Н Я В:

1.  Адміністративний позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Державного підприємства «Львіввугілля» (ЄДРПОУ 32323256, Львівська область, м. Сокаль, вул. Б. Хмельницького, 26) на користь Червоноградського міського центру зайнятості (ЄДРПОУ 22404092, Львівська область, м. Червоноград, вул. Паркова, 4а,                             р/р 37172975900019 в ГУДК у Львівській області, МФО 825014) суму несплачених страхових внесків на випадок безробіття у розмірі 230668,42 грн.  

3.  Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

4.  Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанову суду першої інстанції повністю або частково в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України:

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

 Постанова в повному обсязі складена 28.12.2009 року.

Суддя                                                                                            Гавдик З.В.

 

СудЛьвівський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення24.12.2009
Оприлюднено24.06.2010
Номер документу7293265
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-7911/09/1370

Ухвала від 11.10.2023

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Гавдик Зіновій Володимирович

Постанова від 24.12.2009

Адміністративне

Львівський окружний адміністративний суд

Гавдик Зеновій Володимирович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні