ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/11159/18-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 березня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва Цокол Л.І., при секретарі Стороженко С.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві капітана податкової міліції Сидорчука Р.А. про тимчасовий доступ до речей та документів,-

В С Т А Н О В И В :

Старший слідчий слідчого управління фінансових розслідувань ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві капітан податкової міліції Сидорчук Р.А., розглянувши матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32017100000000066 від 13 травня 2017 року, за фактами фіктивного підприємництва, вчиненого повторно, за фактом шахрайства та за фактами умисного ухилення від сплати податків у значних та особливо великих розмірах, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 205, ч. 4 ст. 190, ч. 1 ч. 3 ст. 212 КК України, звернувся до слідчого судді із клопотанням, погодженим прокурором Київської місцевої прокуратури № 6 Станковим О.П. про тимчасовий доступ до речей і документів.

Орган досудового розслідування вказує, що в період 2015-2016 років, розроблено та втілено у життя злочинний механізм, діяльність якого направлена на створення (придбання)ряду суб'єкті підприємницької діяльності (юридичних осіб), з метою прикриття незаконної діяльності, легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, пособництво ухиленню від сплати податків в особливо великих розмірах підприємствами реального сектору економіки, шляхом документального оформлення безтоварних операцій з купівлі-продажу цінних паперів, що фактично не мають жодної цінності від підприємств, які мають ознаки фіктивності, службові особи яких не мають жодного відношення до ведення господарської діяльності підприємствами, безпосередньо: ТОВ "ТЕХНО ВЕБ" (код 40002658), ТОВ "СКАЙ ТРЕЙД ГРУП" (код 38915554), ТОВ "СКАЙ КОНСАЛТ ГРУП" (код 39592475), ТОВ "АКАДО" (код 37177606), ТОВ "ПРОМ-ІННОВАЦІЯ ПЛЮС" (код 39745041) та інші.

Також, під час досудового розслідування кримінального провадження, встановлено, що з метою обготівкування безготівкових коштів отриманих від підприємств реального сектору економіки в не обліковану готівку, за вказівкою директора ТОВ "ПЕТРО ІН ТРЕЙД" (код 37932706) ОСОБА_5, з розрахункових рахунків вказаного товариства перераховувались грошові кошти на розрахункові рахунки підприємств, що мають ознаки фіктивності та таких, які створенні з метою прикриття незаконної діяльності, а саме: ТОВ "ТЕХНО ВЕБ" (код 40002658), ТОВ "СКАЙ ТРЕЙД ГРУП" (код 38915554), ТОВ "СКАЙ КОНСАЛТ ГРУП" (код 39592475), ТОВ "АКАДО" (код 37177606), ТОВ "ПРОМ-ІННОВАЦІЯ ПЛЮС" (код 39745041).

Крім того, ОСОБА_5, з тією ж метою, грошові кошти отримані від суб'єктів реального сектору економіки на рахунки ТОВ Лед Ефект (код 38781534) та ТОВ "ІНКОМТЕХ-ПРОЕКТ" (код 32830287), з розрахункових рахунків вказаних товариств, перераховувались на рахунки ТОВ "ПЕТРО ІН ТРЕЙД" (код 37932706) та відразу ж скеровувались на рахунки ТОВ "ТЕХНО ВЕБ" (код 40002658), ТОВ "СКАЙ ТРЕЙД ГРУП" (код 38915554), ТОВ "СКАЙ КОНСАЛТ ГРУП" (код 39592475), ТОВ "АКАДО" (код 37177606), ТОВ "ПРОМ-ІННОВАЦІЯ ПЛЮС" (код 39745041), які мають ознаки фіктивності та створених з метою прикриття незаконної діяльності.

Разом з цим, встановлено, що службовими особами ТОВ "ІНКОМТЕХ-ПРОЕКТ" (код 32830287) у документах податкової звітності відображено придбання товарно-матеріальних цінностей від ТОВ Комп'ю-Трейд (код 38242061), службові особи якого відобразили придбання товарно-матеріальних цінностей від підприємств що мають ознаки фіктивності, придбання та походження яких не підтверджується по ланцюгу постачання, у зв'язку з відображенням у податкових накладних реалізації (продажу) товарно-матеріальних цінностей відмінних від придбаних (куплених).

Також, встановлено, що ТОВ "ВЕСТРОН" (код 22708202) здійснювались фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ "ІНКОМТЕХ-ПРОЕКТ" (код 32830287).

Під час досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів, шляхом їх вилучення, в яких містяться відомості про фінансово-господарську діяльність ТОВ "ВЕСТРОН" (код 22708202) з 01.01.2015 по дату постановлення ухвали слідчим суддею, а також речей та документів, які відображають фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ "ІНКОМТЕХ-ПРОЕКТ" (код 32830287).

Слідчий в судове засідання не зявився, подав до суду заяву в якій вимоги викладені в клопотанні підтримав в повному обсязі та просив проводити розгляд провадження у його відстунітсь.

Особа, у володінні якої знаходяться документи, про розгляд клопотання не повідомлялась відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України.

Дослідивши додані до клопотання документи, слід дійти наступного висновку.

Відповідно до ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до рей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Аналізуючи обґрунтування слідчого з фабулою кримінального правопорушення і наданими матеріалами, видно, що документи, доступ до яких слідчий просить надати дійсно перебуває у володінні вказаної ним особи, в сукупності з іншими речами і документами має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, інформація, доступ до якої просить надати слідчий, може бути використана як доказ, при цьому іншим способом в даний час довести обстави, які передбачається довести не вбачається можливим.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.160-166, 309 КПК України слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Надати старшому слідчому СУ ФР ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві Сидорчуку Р.А. та слідчим іншого підрозділу ДФС України на підставі постанови про проведення процесуальних дій на іншій території тимчасовий доступ до речей та документів (з можливістю отримання їх копій), що містять охоронювану законом таємницю, які належать ТОВ "ВЕСТРОН" (код 22708202) та в яких містяться відомості про фінансово-господарську діяльність ТОВ "ВЕСТРОН" (код 22708202) з 01.01.2015 по дату постановлення ухвали слідчим суддею, а також речей та документів, які відображають фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ "ІНКОМТЕХ-ПРОЕКТ" (код 32830287) за період з 01.10.2015 по час постановлення ухвали слідчим суддею, а саме: договорів або угод з додатками та доповненнями, накладних, реєстрів виданих та отриманих податкових накладних, рахунків-фактур, видаткових (прибуткових) накладних, актів прийому-передачі товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг), оборотно-сальдових відомостей по квартально по рахунках у яких відображено здійснення фінансово-господарських взаємовідносин за весь період взаємовідносин з зазначенням сальдо на початок та кінець періоду, банківських виписок, платіжних доручень, звітів щодо виконаних (наданих, проведених) робіт (послуг), журналів складського обліку, товарно-транспортних накладних (у разі їх відсутності довідок про їх відсутність з зазначенням ким здійснювалось перевезення товару (спосіб та засіб перевезення, реквізити перевізника), договорів укладених з перевізниками товарів, платіжних доручень, що підтверджують оплату транспортних послуг, актів виконаних робіт (транспортних послуг), журналів реєстрації доручень на отримання ТМЦ, інших документів щодо розрахунків з перевізниками, інших фінансово-господарських документів, що підтверджують взаємовідносини з указаними підприємствами, документів по взаємовідносинах з підприємствами в адресу яких здійснювався продаж (реалізація) товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг), які придбавались у ТОВ "ІНКОМТЕХ-ПРОЕКТ" (код 32830287) (документів що підтверджують продаж (реалізацію) ТМЦ, робіт (послуг): договорів, додатків до них, податкових, видаткових накладних, актів виконаних робіт, прийому-передачі товарів (робіт, послуг), виписок банків, платіжних доручень, товарно-транспортних накладних; наказів на призначення відповідальних осіб з числа працівників Вашого підприємства, які виконували адміністративно-розпорядчі функції в період здійснення взаємовідносин з зазначеними підприємствами, посадові інструкції та копії їх паспортів.

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Л.І. Цокол

Підготовлено в 2 примірниках

Прим. 1 - справа № 757/11159/18-к

Прим. 2 - слідчий Сидорчук Р.А.

Копія - ТОВ "ВЕСТРОН"

Виконавець: Цокол Л.І. 19.03.2018 р.

Дата ухвалення рішення 19.03.2018
Зареєстровано 25.03.2018
Оприлюднено 25.03.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону