ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
пр. Волі, 54а, м. Луцьк, 43010, тел./факс 72-41-10
E-mail: inbox@vl.arbitr.gov.ua Код ЄДРПОУ 03499885
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
"26" березня 2018 р. № 903/185/18
Суддя господарського суду Волинської області Войціховський В.А., розглянувши матеріали по справі №903/185/18
за позовом Приватного підприємства "Екоресурси Волинь", с. Коршів Луцького району
до відповідача: Комунального підприємства "Інформаційно-аналітичний центр "Волиньенергософт", м. Луцьк
про розірвання договору підряду та стягнення 956 343,22грн.
Встановив:
Приватне підприємство "Екоресурси Волинь" звернулось до господарського суду з позовом від 20.03.2018р. до Комунального підприємства "Інформаційно-аналітичний центр "Волиньенергософт" про розірвання договору підряду №05/12-16 від 05.12.2016р., укладеного між Приватним підприємством "Екоресурси Волинь" та Комунальним підприємством "Інформаційно-аналітичний центр "Волиньенергософт" та стягнення з відповідача 956 343,22грн.-заборогованості за виконані на підставі договору підряду №05/12-16 від 05.12.2016р. роботи по капітальному будівництву теплогенератора модульного транспортабельного 3200кВт на пелеті для забезпечення тепловою енергією і гарячим водопостачанням Волинського обласного дитячого територіального медичного об'єднання.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачем взятих на себе згідно договору підряду №05/12-16 від 05.12.2016р. зобов'язань по оплаті виконаних позивачем робіт по капітальному будівництву теплогенератора модульного транспортабельного 3200кВт на пелеті для забезпечення тепловою енергією і гарячим водопостачанням Волинського обласного дитячого територіального медичного об'єднання.
Позивачем в порушення вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК України) до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
Судом засвідчується, що в поданій до суду позовній заяві позивачем заявлено дві вимоги: про розірвання договору підряду №05/12-16 від 05.12.2016р. та стягнення 956 343,22грн.-заборогованості за виконані на підставі договору підряду №05/12-16 від 05.12.2016р. роботи. Таким чином, позивачем у позовній заяві об'єднано вимоги майнового та немайнового характеру, які пов'язані між собою підставами виникнення.
За подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру (ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір").
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви майнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до підпункту 2 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2018 рік" станом на 01.01.2018 прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб становить 1762,00 грн.
Таким чином, при зверненні з даним позовом до суду позивачем мав бути оплачений судовий збір у розмірі 16 107,15 грн. (14 345,15грн. (956 343,22*1,5%) – судового збору за подання до суду позовної вимоги майнового характеру про стягнення 956 343,22грн. заборгованості та 1 762,00грн.- судового збору за подання до суду позовної вимоги немайнового характеру про розірвання договору), адже останнім в поданій до суду позовній заяві об'єднано вимоги майнового і немайнового характеру, які в силу наведених положень Закону мають оплачуватися за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Однак, позивач не виконав вимоги вказаних норм, оскільки надане платіжне доручення №576 від 15.03.2018р. на суму 14 345,15 грн. не є належним доказом сплати судового збору за звернення з даним позовом у визначеному законом розмірі.
Крім того, суд зауважує, що згідно п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: в т.ч. виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Відтак, звертаючись до суду з вимогою про розірвання договору підряду, позивачем в порушення п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України не викладено обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги в цій частині, не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини, не наведено правових підстав пред'явленого позову в зазначеній частині.
У відповідності до частини 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, позовна заява Приватного підприємства "Екоресурси Волинь" до Комунального підприємства Інформаційно-аналітичного центру "Волиньенергософт" про розірвання договору підряду та стягнення 956 343,22грн. підлягає залишенню без руху, адже позивачем не було дотримано вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України при зверненні з нею (не надано суду доказів оплати судового збору у визначеному законом розмірі), а також в порушення вимог п. 5 ч. 3 ст. 162 ГПК України не викладено обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо розірвання договору підряду, не зазначено доказів, що підтверджують вказані обставини, не наведено правових підстав позову в частині розірвання договору в судовому порядку.
Згідно із ч. 2 ст. 174 ГПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За визначених обставин суд вважає, що при зверненні до суду із заявою про усунення недоліків позовної заяви позивачу слід сплатити в доход Державного бюджету України судовий збір в розмірі 1 762,00грн. за вимогу немайнового характеру, а також викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги в частині розірвання договору підряду, зазначити докази, що підтверджують вказані обставини, навести правові підстави позову в зазначеній частині.
За таких обставин, позовна заява на підставі ст.174 ГПК України підлягає залишенню без руху для усунення вищезазначених недоліків.
Для усунення недоліків позовної заяви позивачу потрібно подати до суду заяву на усунення недоліків із зазначенням дати та номера справи, до якої долучити докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги в частині розірвання договору підряду, зазначити докази, що підтверджують вказані обставини, навести правові підстави позову в зазначеній частині.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
Ухвалив:
1. Позовну заяву Приватного підприємства "Екоресурси Волинь" від 20.03.2018р.- залишити без руху.
2. Приватному підприємству "Екоресурси Волинь" впродовж 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху усунути встановлені при поданні позовної заяви недоліки, а саме: надати суду докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі; викласти обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги в частині розірвання договору підряду, зазначити докази, що підтверджують вказані обставини, навести правові підстави позову в цій частині.
Роз'яснити, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Ухвала підписана 26.03.2018р.
Суддя В. А. Войціховський
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2018 |
Оприлюднено | 29.03.2018 |
Номер документу | 72951101 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Господарське
Господарський суд Волинської області
Войціховський Віталій Антонович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні