ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.03.2018м. ДніпроСправа № 904/10032/17 за позовом Публічного акціонерного товариства "Акціонерний банк "РАДАБАНК"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАСТРО КОРПОРЕЙШН ІНДАСТРІ"
за участю Третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору ОСОБА_1
про стягнення 266 222,53 грн. боргу за кредитним договором №115/ЮКР/0 від 15.01.15р.
Суддя Юзіков С.Г.
При секретарі судового засідання: Кулебі Т.Ю .
Представники:
Позивача - Богомаз Н.О. дов. №04 від 02.01.18р.
Відповідача - не з'явився
Третьої особи - не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Позивач просить стягнути з Відповідача 266 222, 53 грн. боргу з процентів за користування кредитом, мотивуючи порушенням Відповідачем договірних зобов'язань у частині оплати.
26.12.17р. від Позивача надійшла заява про долучення до матеріалів справи копії Договору поруки №115/ЮКР/0-П1 від 15.01.15р., копії довіреності представника №04 від 03.01.17р., виданої на ім'я ОСОБА_3 та копії наказу №43/6-00 від 10.03.17р.
Від Позивача надійшла заява про долучення до матеріалів справи копії виписки по рахунку №2062.2.3.00000111, копії меморіального ордеру №4548.5048 від 29.05.15р., копії меморіального ордеру №3603.5048 від 15.01.15р. та докази їх направлення Відповідачеві.
Представники Відповідача та Третьої особи у судове засідання не прибули.
Про вирішення спору сторони судом повідомлялися належно, про повідомлення Третьої особи свідчать поштові повідомлення №4903811566793, №4903812292425 та №4903812824001.
Відповідач повідомлявся судом на адресу, вказану в позові та ЄДР, хоча відповідно до роздруківки з офіційного сайту ДП "УКРПОШТА" поштове відправлення №4903812822530 28.02.18р. відправлено до відділення зв'язку без вручення адресату.
Пунктами 110, 116, 117 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.09р. № 270 передбачено, що у разі коли адресат не з'явився за одержанням реєстрованого поштового відправлення, поштового переказу протягом трьох робочих днів після доставки першого повідомлення про надходження зазначеного поштового відправлення, поштового переказу, йому під розписку вручається повторне повідомлення (крім повторних повідомлень про надходження рекомендованих поштових відправлень). У разі невручення рекомендованого листа з позначкою "Судова повістка" з поважних причин рекомендований лист разом з бланком повідомлення про вручення повертається за зворотною адресою не пізніше ніж через п'ять календарних днів з дня надходження листа до об'єкта поштового зв'язку місця призначення із зазначенням причини невручення. Поштові відправлення, поштові перекази повертаються об'єктом поштового зв'язку відправнику у разі його письмової заяви, письмової відмови адресата від одержання чи закінчення встановленого строку зберігання.
Оскільки ухвали суду, про відкриття провадження у справі та відкладення розгляду справи направлялися Відповідачеві на адресу, вказану в позові та ЄДР суд вважає, що Відповідач належним чином повідомлявся про розгляд справи судом і, лише у силу нехтування своїми правами на одержання поштового відправлення (фактично відмовившись від одержання поштового відправлення), Відповідач не одержав ухвали суду, чим позбавив себе можливості захисту від вимог Позивача.
Всупереч вимог суду, викладених в ухвалах від 04.12.17 р., 26.12.17р., 30.01.18р. та від 21.02.18р. Відповідач відзив, а Третя особа пояснення на позовну заяву не надали, у зв'язку із чим, керуючись ч. 9 ст. 165 ГПК України, справа розглядається за наявними матеріалами.
У судовому засіданні досліджено надані докази.
У судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника Позивача, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
15.01.15р. сторонами укладено кредитний договір №115/ЮКР/0 (далі Кредитний договір), за п. 1.1. якого Кредитор (Позивач), за наявності вільних грошових коштів зобов'язується на положеннях та умовах цього Договору, надати Позичальнику (Відповідач) кредит у вигляді відновлювальної відкличної кредитної лінії з лімітом кредитування у сумі 500 000,00 грн., зі сплатою процентів у розмірі 35 % річних в порядку, визначеному даним Договором, надалі за текстом - "Кредит".
Процентна ставка за даним договором є фіксованою.
Кредитор надає Позичальнику Кредит на умовах його забезпеченості, цільового використання, строковості, відкличності, повернення та плати за користування.
Надання Кредиту (його частки) у межах ліміту, встановленого п.1.1. цього Договору здійснюється Банком після отримання заяви Позичальника з клопотанням про отримання відповідної суми кредиту за цим Договором.
Згідно з п. 1.2 Кредитного договору кінцевий термін погашення кредитної лінії - 26.02.2015р.
У разі, якщо цей день є неробочим (небанківським) днем в Україні, кінцевим строком погашення Кредиту вважається перший наступний за ним робочий (банківський) день в Україні.
Відповідно до п. 3.1. Кредитного договору Кредитні кошти призначені на/для поповнення обігових коштів.
Видача Кредиту на вищезазначені цілі здійснюється шляхом перерахування всієї суми Кредиту або окремої частини на поточний рахунок Позичальника чи шляхом перерахування суми Кредиту за реквізитами, вказаними в Заяві Позичальника про видачу кредитних коштів з урахуванням вимог п.1.1. та 1.2. цього договору.
Видача Кредиту здійснюється після належного оформлення та підписання сторонами цього Договору договорів забезпечення, передбачених п.2.1. цього Договору, договору банківського рахунку, передбаченого п.6.14 цього Договору, договорів страхування, передбачених п.6.3.3. цього Договору, сплати Позичальником платежів, передбачених зазначеними договорами.
У випадку наявності у цьому Договорі відкладених умов щодо оформлення забезпечення та страхування предметів застави/іпотеки видача Кредиту здійснюється незалежно від термінів/строків оформлення договорів забезпечення та/або страхування, за якими встановлені відкладені умови, якщо інший порядок видачі не передбачений умовами цього Договору.
Видача Кредиту здійснюється на підставі Заяви Позичальника про видачу кредитних коштів. Заява про видачу кредитних коштів має містити номер та дату заяви, посилання на цей договір, суму кредитних коштів, рахунок, на який мають бути направлені кредитні кошти.
Заява на отримання кредитних коштів повинна бути підписана уповноваженою особою Позичальника та скріплена печаткою Позичальника.
Позичальник має право направляти Кредитору заяви на видачу кредиту чи окремих частин в рамках встановленого цим Договором ліміту кредитування за допомогою системи "Клієнт - Банк" з проставленням на заяві електронного цифрового підпису чи направляти сканкопії підписаних Позичальником заяв засобами електронної пошти. У випадку направлення до Кредитора заяв на видачу кредиту чи окремих частин кредиту по системі "Клієнт - Банк" або засобами електронної пошти Позичальник повинен передати до Кредитора оригінал заяви на отримання кредиту чи окремої частини протягом п'яти банківських днів після відправлення його по системі "Клієнт - Банк" або засобами електронної пошти.
У випадку ненадання Позичальником оригіналів заяв Кредитор залишає за собою право припинити надання наступних частин Кредиту.
Пунктом 3.2. Кредитного договору встановлено, що датою надання Кредиту вважається дата перерахування Кредитних коштів на поточний рахунок Позичальника чи дата перерахування коштів за реквізитами, вказаними в Заяві Позичальника про видачу кредитних коштів.
Згідно з п. 3.3. Кредитного договору датою повного погашення Кредиту вважається дата зарахування на відповідні рахунки Кредитора:
- кредиту у розмірі фактичної заборгованості,
- нарахованих/обчислених процентів, комісійних винагород, неустойки, визначених цим Договором, якщо інше не випливає з умов цього Договору.
Відповідно до п. 3.4. Кредитного договору, нарахування процентів за користування Кредитом здійснюється у валюті Кредиту кожного дня, починаючи з дати видачі Кредиту на суму непогашеної заборгованості за Кредитом згідно з методом "факт/факт" (метод "факт/факт" передбачає, що для розрахунку використовується фактична кількість днів у місяці та році).
При розрахунку строку користування кредитом враховується дата надання кредиту і не враховується дата погашення кредиту.
Сплаті підлягають проценти:
Першого разу - нараховані на фактичну кількість днів користування Кредитом: для кредитів видача яких відбулася у період з 1 по 24 число поточного місяця - нараховані з дати надання кредиту по 24 число поточного місяця, для кредитів, видача яких відбулася у період з 25 по останню календарну дату поточного місяця - нараховані з дати надання кредиту по 24 число місяця наступного за місяцем у якому таке надання відбулося,
у подальшому (крім останнього разу) - нараховані за фактичну кількість днів користування Кредитом з кожного 25 числа попереднього місяця по 24 число поточного місяця,
а у разі повного погашення Позичальником заборгованості за Кредитом - нараховані за фактичну кількість днів користування Кредитом за період з 25 числа попереднього місяця по дату, що передує даті погашення Кредиту включно.
Пунктом 3.5. Кредитного договору сторони узгодили, що сплата процентів за користування Кредитом здійснюється у валюті Кредиту щомісячно, в період з 25 до останнього робочого дня місяця та остаточно при погашенні Кредиту у строк, визначений п.1.2., або достроково відповідно до умов цього Договору на рахунок №2068
У разі повного погашення Позичальником заборгованості за Кредитом у строк, передбачений п.1.2. цього договору, Позичальник зобов'язаний сплатити суму нарахованих процентів та комісійної винагороди у день погашення Кредиту.
Відповідно до п. 3.7. Кредитного договору, у разі невиконання Позичальником зобов'язань по сплаті процентів, комісійних винагород або частки кредиту, відповідно до умов цього Договору, термін погашення Кредиту вважається таким, що настав, в день, вказаний в повідомленні, направленому Кредитором Позичальнику згідно пункту 7.7. Договору та Позичальник зобов'язаний не пізніше вказаного дня погасити Кредит, сплатити проценти за фактичний час користування Кредитом, комісійну винагороду та обчислену Кредитором неустойку, а також інші платежі, що вказані у цьому договорі.
Пунктом 6.1 Кредитного договору встановлено обов'язок Позичальника використати кредит на зазначені у Договорі цілі й забезпечити погашення одержаного кредиту у повній сумі та сплату нарахованих процентів, комісійних винагород на умовах, передбачених цим договором.
В порядку, передбаченому пунктами 1.3., 3.4., 3.5. цього Договору, Позичальник мав сплачувати проценти та комісії за Кредитом, погашати (повертати) в терміни, визначені п.1.2. цього Договору, заборгованість за Кредитом.
Згідно з п. 6.4. Кредитного договору Позичальник зобов'язаний погасити не пізніше кінцевого строку погашення повної суми Кредиту, зазначеного в п.1.2., заборгованість за Кредитом у повному обсязі.
26.02.15р. сторонами укладено додатковий Договір №1, яким сторони внесли зміни до п. 1.2. та п. 1.3. договору та виклали їх зміст у наступній редакції:
"1.2. Кінцевий термін погашення повної суми Кредиту 01 квітня 2015 року".
"1.3. За збільшення строку дії цього Договору Позичальник сплачує Кредитору комісійну винагороду у розмірі 0,1 % (нуль цілих одна десята) процентів від суми ліміту кредитної лінії, визначеного в п.1.1. цього Договору. Комісійна винагорода нараховується в день збільшення строку дії цього Договору в національній валюті та сплачується Позичальником на рахунок №3548.5.3.00000149, відкритий у ПАТ "АБ "РАДАБАНК" м.Дніпропетровськ, код Банку 306500 протягом 2 робочих днів з моменту нарахування" .
31.03.15р. сторонами укладено додатковий Договір №2, яким сторони внесли зміни до п. 1.2. та п. 1.3. договору та виклали їх зміст у наступній редакції:
"1.2. кінцевий термін погашення повної суми Кредиту 01 червня 2015 року".
"1.3. За збільшення строку дії цього Договору Позичальник сплачує Кредитору комісійну винагороду у розмірі 0,2 % (нуль цілих дві десятих) процентів від суми ліміту кредитної лінії, визначеного в п.1.1. цього Договору. Комісійна винагорода нараховується в день збільшення строку дії цього Договору в національній валюті та сплачується Позичальником на рахунок №3548.5.3.00000149, відкритий у ПАТ "АБ "РАДАБАНК" м.Дніпропетровськ, код Банку 306500 протягом 2 робочих днів з моменту нарахування" .
29.05.15р. укладено додатковий Договір №3, яким сторони внесли зміни до п. 1.1., 1.2., 1.3. та п. 2.1. договору та виклали їх зміст у наступній редакції:
"п.1.1. Кредитор, за наявності вільних грошових коштів зобов'язується на положеннях та умовах цього Договору, надати Позичальнику кредит у вигляді відновлювальної відкличної кредитної лінії з лімітом кредитування у сумі 750 000,00 (сімсот п'ятдесят тисяч гривень 00 копійок) гривень, зі сплатою 30% (тридцяти) річних в та порядку, визначеними даним Договором…" - та надалі за текстом Кредитного Договору.
"п.1.2. Кінцевий термін погашення повної суми Кредиту 28 серпня 2015 року".
"п.1.3. За збільшення строку дії цього Договору Позичальник сплачує Кредитору комісійну винагороду у розмірі 0,25 % (нуль цілих двадцять п'ять сотих) процентів від суми ліміту кредитної лінії, визначеного в п.1.1. цього Договору. Комісійна винагорода нараховується в день збільшення строку дії цього Договору в національній валюті та сплачується Позичальником на рахунок №3548.5.3.00000149, відкритий у ПАТ "АБ "РАДАБАНК" м. Дніпропетровськ, код Банку 306500 протягом 2 робочих днів з моменту нарахування".
"2.1. В якості забезпечення Позичальником виконання своїх зобов'язань щодо погашення Кредиту, сплати нарахованих процентів, комісійних винагород, неустойки, а також відшкодування інших витрат, пов'язаних зі здійсненням стягнення забезпеченої заставою вимоги Кредитора, укладаються такі договори:
2.1.1. договір застави №8213/12Г/РМ-1 від 18 червня 2013р., укладений з ТОВ "ГАСТРО КОРПОРЕЙШН ІНДАСТРІ" (код ЄДРПОУ 30832277).
2.1.2. договір поруки №115/ЮКР/0-П1 від 15 січня 2015р. з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1);
2.1.3. договір застави майнових прав №115/ЮКР/0-МП-1/02-1 від 29 травня 2015р., укладений з ТОВ "ГАСТРО КОРПОРЕЙШН ІНДАСТРІ" (код ЄДРПОУ 30832277)".
28.08.15р. сторони уклали додатковий Договір №4, яким внесли зміни до п. 1.2., 1.3. та 2.1.3. Кредитного договору та виклали їх зміст у наступній редакції:
"1.2. Кінцевий термін погашення повної суми Кредиту 25 грудня 2015 року. У разі, якщо цей день є неробочим (небанківським) днем в Україні, кінцевим строком погашення Кредиту вважається перший наступний за ним робочий (банківський) день в Україні".
"п.1.3. За збільшення строку дії цього Договору Позичальник сплачує Кредитору комісійну винагороду у розмірі 0,3 % (нуль цілих три десятих) процентів від суми ліміту кредитної лінії, визначеного в п.1.1. цього Договору. Комісійна винагорода нараховується в день збільшення строку дії цього Договору в національній валюті та сплачується Позичальником на рахунок №3548.5.3.00000149, відкритий у ПАТ "АБ "РАДАБАНК" м.Дніпропетровськ, код Банку 306500 протягом 2 робочих днів з моменту нарахування".
"2.1.3. договір застави майнових прав №115/ЮКР/0-МП-1/02-1 від 29 травня 2015р., укладений з ТОВ "ГАСТРО КОРПОРЕЙШН ІНДАСТРІ" (код ЄДРПОУ 30832277). По закінченню строку дії Договору банківського вкладу №2515/ДСГ/0 від 29.05.2015 року, замінити предмет застави на новий Договір банківського вкладу в сумі 250 000,00 грн., що розміщений на строк не менше ніж по 28.12.2015року".
15.01.15р. Сторонами та Третьою особою укладено Договір поруки №115/ЮКР/0-П1, за п.1.1. якого предметом цього Договору є зобов'язання Поручителя (Третя особа) перед Банком (Позивач) в повному обсязі солідарно відповідати за виконання Позичальником (Відповідач) своїх зобов'язань перед Банком, які випливають з умов Кредитного договору №115/ЮКР/0-П1 від 15.01.15р., а також усіх додаткових угод до нього, які можуть бути укладені до закінчення строку дії Кредитного договору №115/ЮКР/0-П1 від 15.01.15р. (надалі за текстом "Основний договір"), в повному обсязі цих зобов'язань.
На виконання умов укладеного договору Позивач надав Відповідачеві кредитні кошти у розмірі 750 000,00 грн., про що свідчать наявні в матеріалах справи меморіальні ордери №3603.5048 від 15.01.15р. на суму 500 000,00 грн. та №4548.5048 від 29.05.15р. на суму 250 000,00 грн., а також копії банківської виписки з особового рахунку Відповідача за період з 15.01.15р. по 30.01.18р.
За даними Позивача, в порушення своїх договірних зобов'язань, Відповідач у встановлені Кредитним договором строки кредит у повному обсязі не повернув.
09.02.16р. Позивач одержав від Відповідача лист за вих. №7 від 04.02.16р., у якому Відповідач та Третя особа визнають борг за Кредитним договором у сумі 696 877,56 грн.
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 16.08.16р. у справі 904/5715/16 з ТОВ "ГАСТРО КОРПОРЕЙШН ІНДАСТРІ" на користь ПАТ "АБ "РАДАБАНК" стягнуто борг за Кредитним договором: 664 400,00 грн. - простроченої заборгованості за кредитом, 103 251,00 грн. - простроченої заборгованості з відсотків (по 06.07.16р. включно), 11 733,60 грн. - пені на прострочений кредит (по 06.07.16р. включно).
За даним Позивача, заборгованість з процентів за період з 07.07.16р. по 06.11.17р. становить 266 222,53 грн.
10.11. 17 Позивач направив Відповідачеві вимогу за вих. №5396/02 від 09.11.17р. про усунення порушення за Кредитним договором, протягом 7 днів, з дати отримання цієї вимоги та сплату простроченої заборгованості з процентів за Кредитним договором №115/ЮКР/0 від 15.01.15р. у розмірі 266 222,53 грн.
За даними Позивача, Відповідач його вимогу не виконав, борг з процентів за Кредитним договором не погасив.
Наведені обставини стали причиною звернення Позивача з позовом та є предметом спору у даній справі.
Відносини, що виникли між сторонами у справі на підставі Договору, є господарськими зобов'язаннями, тому, згідно зі ст. 4, 173-175 і ч. 1 ст. 193 ГК України, до цих відносин мають застосовуватися відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей передбачених Господарським кодексом України.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Статтею ст. 1046 ЦК України визначено, що за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові), зокрема, грошові кошти, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики).
Згідно з ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 ("Позика") глави 71 Цивільного кодексу України, якщо інше не встановлено параграфом 2 цієї глави і не випливає із суті кредитного договору.
Відповідно до ч. 1 ст. 1048 ЦК України позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики.
Частиною 1 ст. 1049 ЦК України, передбачено, що позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику у строк та в порядку, що встановлені договором.
Відповідно до ст. 1050 ЦК України якщо позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов'язаний сплатити грошову суму відповідно до статті 625 цього Кодексу. Якщо позичальник своєчасно не повернув речі, визначені родовими ознаками, він зобов'язаний сплатити неустойку відповідно до статей 549-552 цього Кодексу, яка нараховується від дня, коли речі мали бути повернуті, до дня їх фактичного повернення позикодавцеві, незалежно від сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу. Якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
Статтею 193 ГК України визначено, що суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону та інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Статтею 610 ЦК України передбачено, що порушенням зобов'язання є його не виконання або виконання з порушенням умов, які визначені змістом зобов'язання. Договір є обов'язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
Згідно з ч. 1 ст. 530 ЦК України, якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Статтею 599 ЦК України встановлено, що зобов'язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Статтею 611 ЦК України встановлено, у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.
Відповідно до ст. 74, 77 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідач відзив на позов не надав, доводів Позивача не спростував.
Рішенням Господарського суду Дніпропетровської області від 16.08.16р. у справі 904/5715/16 з ТОВ "ГАСТРО КОРПОРЕЙШН ІНДАСТРІ" на користь ПАТ "АБ "РАДАБАНК" стягнуто борг за Кредитним договором: 664 400,00 грн. - простроченої заборгованості за кредитом, 103 251,00 грн. - простроченої заборгованості з відсотків (по 06.07.16р. включно), 11 733,60 грн. - пені на прострочений кредит (по 06.07.16р. включно), тобто встановлено наявність у Відповідача боргу перед Позивачем за кредитом.
Згідно з ч. 4 ст. 75 ГПК України обставини, вставлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Перевіривши доводи і докази надані до матеріалів справи, суд погоджується з позицією Позивача щодо наявності у Відповідача невиконаного зобов'язання з оплати процентів за кредитом у сумі 266 222,53 грн. за період з 07.07.16р. по 06.11.17р.
З урахуванням викладеного, суд вважає, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Згідно зі ст. 129 ГПК України господарські витрати у справі слід покласти на Відповідача.
Керуючись ст. 2, 73, 74, 75, 76-79, 86, 91, 129, 233, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ГАСТРО КОРПОРЕЙШН ІНДАСТРІ", 49000, м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, буд. 55, кв. 53, (код 30832277) на користь Публічного акціонерного товариства "Акціонерний банк "РАДАБАНК", 49054, м. Дніпро, проспект Олександра Поля, 46, (код 21322127) 266 222,53 грн. - боргу з процентів, 3 993,34 грн. - судового збору.
Видати наказ після набрання судовим рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, з дня його проголошення. Оскільки в судовому засіданні проголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складено 23.03.2018
Суддя С.Г. Юзіков
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2018 |
Оприлюднено | 27.03.2018 |
Номер документу | 72951747 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Юзіков Станіслав Георгійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні