Справа № 605/145/18
УХВАЛА
про залишення без руху
"26" березня 2018 р. Підгаєцький районний суд
Тернопільської області
в складі :
головуючого судді Горуц Р.О.
розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Підгаєцька районна державна адміністрація, відділ у Підгаєцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання недійсними сертифікатів на право на земельну частку (пай) та визнання права комунальної власності на земельні частки (паї), -
В С Т А Н О В И В :
Представник позивача ОСОБА_1 сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Підгаєцька районна державна адміністрація, відділ у Підгаєцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання недійсними сертифікатів на право на земельну частку (пай) та визнання права комунальної власності на земельні частки (паї).
Дана заява не відповідає вимогам Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) та Закону України «Про судовий збір» .
Відповідно до п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Всупереч вказаній вимозі закону у поданій позовній заяві не зазначено поштових індексів учасників справи, а саме: третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги на предмет спору, а також ідентифікаційний код позивача - юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України).
У відповідності із п.3 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Проте, подана позовна заява не містить дійсної ціни позову, яка повинна визначатись виходячи із дійсної вартості майна на яке позивач просить визнати право власності, але оскільки ним не долучено до матеріалів справи довідок про нормативну грошову оцінку земельних часток (паїв) про які йдеться у поданій позовній заяві, станом на 2018 рік, то визначити дійсну ціну позову являється неможливим.
Згідно ст. 2 Закону України «Про судовий збір» (далі-Закону) платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Положенням ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» визначено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У відповідності із підпунктом 1 пункту 1 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» (далі-Закону) за подання до суду юридичною особою позовної заяви майнового характеру, справляється судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1762 грн.) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Виходячи із ціни позову, яка на даний час не встановлена, позивачу з дотримання вимог підпункту 1 пункту 1 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» , слід сплатити судовий збір і документ про його сплату відповідно до положень ч.4 ст.177 ЦПК України, додати до позовної заяви.
В силу підпункту 2 пункту 1 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду юридичною особою позовної заяви немайнового характеру, справляється судовий збір в розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01.01.2018 року прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1762 грн.)
Тобто, позивачу за подання позовної заяви немайнового характеру (про визнання недійсними сертифікатів на право на земельну частку (пай)), з врахуванням уже сплаченого судовго збору в сумі 704,80 грн., слід доплатити 1057,20 грн. і документ про його сплату відповідно до положень ч.4 ст.177 ЦПК України, додати до позовної заяви.
Крім того, відповідно до ч.7 ст.177 ЦПК України до позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Згідно ч.3 ст.58 ЦПК України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до п.1 ч.1, ч.8 ст.62 ЦПК України повноваження представників сторін та інших учасників справи мають бути підтверджені такими документами: довіреністю фізичної або юридичної особи.
Проте, до позовної заяви підписаної представником позивача ОСОБА_4, не додано довіреність або інший документ, що підтверджує його повноваження.
Частиною 1 ст.177 ЦПК України передбачено, що позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
З таких підстав, вважаю за необхідне позовну заяву ОСОБА_1 сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Підгаєцька районна державна адміністрація, відділ у Підгаєцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання недійсними сертифікатів на право на земельну частку (пай) та визнання права комунальної власності на земельні частки (паї), залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати 5 днів з дня отримання даної ухвали.
На підставі наведеного, керуючись ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області до ОСОБА_2, ОСОБА_3, третя особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Підгаєцька районна державна адміністрація, відділ у Підгаєцькому районі Головного управління Держгеокадастру у Тернопільській області про визнання недійсними сертифікатів на право на земельну частку (пай) та визнання права комунальної власності на земельні частки (паї), залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати 5 днів з дня отримання даної ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_5
Суд | Підгаєцький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 26.03.2018 |
Оприлюднено | 27.03.2018 |
Номер документу | 72966325 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Підгаєцький районний суд Тернопільської області
Горуц Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні