ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд мІста києва

Справа № 757/10545/18-к

Примірник №__

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 березня 2018 року слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва Писанець В.А., при секретарі Ясеновенко К.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду у місті Києві клопотання про тимчасовий доступ до документів, -

В С Т А Н О В И В:

До провадження слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС третього відділу з розслідування кримінальних проваджень управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України Декайла О.П. про тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у володінні АКБ ІНДУСТРІАЛБАНК .

Обґрунтовуючи внесене клопотання слідчий зазначає, що Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42017000000002581 від 09.08.2017 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України.

В судове засідання слідчий не з'явився, про місце і час розгляду клопотання повідомлений належним чином, подав до суду заяву про розгляд вказаного провадження у відсутність сторони обвинувачення, клопотання підтримав та просив його задовольнити.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчим суддею визнано необхідним розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі.

У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.

Зважаючи на ці положення закону та враховуючи принцип диспозитивності, суд визнав можливим прийняти рішення по суті клопотання у відсутність не з'явившихся осіб, оскільки їх не прибуття не перешкоджає розгляду клопотання на підставі наданих доказів.

Слідчий зазначає, що упродовж 2015-2017 років службові особи ТОВ ІНПРЕС (код за ЄДРПОУ 34326273), зловживаючи своїм службовим становищем, діючи за попередньою змовою із службовими особами ДП Національні інформаційні системи Міністерства юстиції України (код за ЄДРПОУ 39787008), ТОВ ВКП ШВАРЦ І КО (код за ЄДРПОУ 39744083), ТОВ КИЇВСЬКА ШКАРПЕТКОВА ФАБРИКА (код за ЄДРПОУ 38908568), ПП ТАЕР КЛАССІК (код за ЄДРПОУ 31352625), ТОВ ТК РАТКОР (код за ЄДРПОУ 35321810), ТОВ РЕАТ (код за ЄДРПОУ 38887501), ТОВ ГАРАНТ-ІНВЕСТ-ПОСТАЧ (код за ЄДРПОУ 40718718), ТОВ МІЛАНІУМ ТОРГ (код за ЄДРПОУ 40494699), ТОВ АРС Групп (змінена назва ТОВ Пиреус-Транс 2016 (код за ЄДРПОУ 40528476), ДП ПОЛІГРАФІЧНИЙ КОМБІНАТ ЗОРЯ (код за ЄДРПОУ 32068913), ТОВ ВИДАВНИЧИЙ ДІМ САМ (код за ЄДРПОУ 31169661), ДП КИЇВСЬКА ОФСЕТНА ФАБРИКА (код за ЄДРПОУ 05450185), ТОВ АВГУСТ ТРЕЙД (код за ЄДРПОУ 31056949), ТОВ УКРСПЕЦПОЛІГРАФІЯ (код за ЄДРПОУ 31732873) та іншими невстановленими досудовим розслідуванням, з метою ухилення від сплати податків та заволодіння державними коштами, уклали з ДП Національні інформаційні системи Міністерства юстиції України договори в тому числі про закупівлю за державні кошти послуг з виготовлення спеціальних бланків, після чого в порушення вимог Податкового кодексу України здійснили оформлення операцій з придбання товарів (робіт, послуг) у суб'єктів підприємницької діяльності з ознаками фіктивності для надання податкової вигоди у вигляді штучного податкового кредиту з податку на додану вартість на загальну суму близько 1,8 млн. грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у значних розмірах, а отриманими державними коштами розпорядились на власний розсуд.

Крім того, 25.11.2016 службові особи ДП Національні інформаційні системи Міністерства юстиції України (код за ЄДРПОУ 39787008), в порушення вимог Закону України Про публічні закупівлі , без проведення процедури відкритих торгів, уклали з ТОВ Фінансова компанія Фінанс Експерт (код за ЄДРПОУ 39637380) договір лізингу №25/11/ФЛ на загальну суму 11 081 691 грн. щодо використання у лізинг обладнання (модульний сервер; система збереження даних; шафа).

ТОВ Фінансова компанія Фінанс Експерт в єдиному реєстрі податкових накладних 05.01.2017 відобразило факт придбання вказаної продукції в розмірі 9 234 743,1 грн., при тому, що від ДП Національні інформаційні системи грошові кошти в зазначеній сумі поступили 10.02.2017, що свідчить про термін проплати в 1 календарний місяць, і можливу наявність корупційної складової під час використання державних коштів.

В подальшому, отримані від ДП Національні інформаційні системи в розмірі 9 234 743,1 грн. ТОВ Фінансова компанія Фінанс Експерт перерахувала на рахунки ТОВ АМ Інтегратор груп (код за ЄДРПОУ 39469334).

При цьому дані з відкритих джерел вказують на факт значно завищеної вартості придбаного обладнання, що може свідчити про умисне, за попередньою домовленістю між службовими особами ДП Національні інформаційні системи , ТОВ Фінансова компанія Фінанс Експерт та ТОВ АМ Інтегратор груп , застосування операції лізингу без проведення відкритих торгів для незаконного витрачання державних коштів в особливо великих розмірах.

Крім того, службові особи ДП Національні інформаційні системи Міністерства юстиції України 18.03.2016 прийняли рішення про застосування переговорної процедури закупівлі послуг з розробки прикладного програмного забезпечення (послуги з розробки прикладного програмного забезпечення підсистем Єдиний державний реєстр виконавчих проваджень у складі Інформаційної системи Єдиних та Державних реєстрів) та обґрунтування переговорної процедури закупівлі були оприлюднені на веб-порталі Уповноваженого органу.

Відповідно до інформаційного оголошення учасником переговорів було визначено ТОВ Айкюжн ІТ (ЄДРПОУ 40026988) з ціновою пропозицією 8 470 000 грн.

28.04.2016 Антимонопольним комітетом України прийнято рішення №846-р/пк-ск, яким ДП Національні інформаційні системи Міністерства юстиції України зобов'язано відмінити переговорну процедуру закупівлі вищевказаних послуг.

Разом з тим, 28.09.2016 службові особи ДП Національні інформаційні системи Міністерства юстиції України, не дивлячись на вказане рішення Антимонопольного комітету України, всупереч вимог Закону України Про публічні закупівлі , уклало договір з ТОВ Айкюжн ІТ за новою аналогічною переговорною процедурою на суму 27 500 000 грн. за розробку прикладного програмного забезпечення, чим вчинили розтрату державних коштів в особливо великих розмірах, які знаходились в розпорядженні ДП Національні інформаційні системи Міністерства юстиції України, шляхом зловживання службовим становищем під час здійснення у 2016 році закупівель товарів і послуг та подальшого заволодіння вказаними коштами невстановленими особами.Наразі у органу досудового розслідування виникла необхідність у проведенні тимчасового доступу до оригіналів документів, що необхідно для повного, всебічного та об'єктивного дослідження всіх обставин вчинення кримінального правопорушення.

З клопотання вбачається, що без проведення тимчасового доступу до зазначених документів та вилучення належним чином завірених копій документів (в паперовому та електронному вигляді), неможливо провести слідчі та процесуальні дії, які необхідні для повного, всебічного та об'єктивного проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні та встановлення всіх осіб причетних до вчинення злочину.

Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Слідчий суддя, вивчивши надані матеріали, що стосуються розгляду клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для надання дозволу на тимчасовий доступ до вказаних документів, оскільки, матеріалами клопотання об'єктивно обґрунтовано обставин, які б свідчили про наявність підстав для надання тимчасового доступу.

Керуючись ст. ст. 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання - задовольнити.

Надати слідчим слідчої групи, а саме: старшому слідчому в ОВС третього відділу з розслідування кримінальних проваджень Декайлу Олександру Петровичу; старшому слідчому в ОВС третього відділу з розслідування кримінальних проваджень Іващенку Артему Олеговичу; слідчому в ОВС третього відділу з розслідування кримінальних проваджень Болячому Андрію Андрійовичу; старшому слідчому в ОВС третього відділу з розслідування кримінальних проваджень Климовичу Федору Сергійовичу; старшому слідчому в ОВС третього відділу з розслідування кримінальних проваджень Мамедову Рамізу Гумбатовичу; слідчому в ОВС третього відділу з розслідування кримінальних проваджень Мойсієнку Андрію Миколайовичу; слідчому в ОВС третього відділу з розслідування кримінальних проваджень Гумену Олександру Вікторовичу; слідчого в ОВС третього відділу з розслідування кримінальних проваджень Шипці Олександру Сергійовичу; а також слідчим, що відряджені для роботи у складі слідчої групи та групи прокурорів з регіональних прокуратур, а саме: старшому слідчому слідчого відділу прокуратури Сумської області Бадіону Миколі Олексійовичу; слідчому в особливо важливих справах другого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Львівської області Стебеляку Юрію Петровичу; старшому слідчому в ОВС слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області Гринді Ігорю Ізидоровичу у кримінальному провадженні № 42017000000002581 від 09.08.2017 тимчасовий доступ до документів, що становлять банківську таємницю з можливістю вилучення належним чином завірених їх копій в паперовому та електронному вигляді, володільцем яких є Київська філія АКБ ІНДУСТРІАЛБАНК , МФО 320962, код ЄДРПОУ 13857564, що розташований за адресою: м. Київ, вул. Кутузова, 18/7, стосовно відкриття й обслуговування банківського рахунка № 26066411015, відкритого ПП ТАЕР КЛАССІК , (код за ЄДРПОУ 31352625), а саме:

- реєстраційних (статутних) документів, копій паспортів представників, засновників і посадових осіб, карток із зразками підписів керівників та печаткою вказаних підприємств;

- листів, заяв та інших документів, наданих посадовими особами, для відкриття рахунків в банку;

- листів, заяв, довіреностей та інших документів, наданих посадовими особами щодо надання повноважень іншим особам подавати до банку платіжні доручення, отримувати кошти, виписки банку тощо;

- виписок про рух грошових коштів по рахунках, відкритих у банку, з інформацією про точний час надходження (включаючи години, хвилини і секунди) і перерахування коштів по зазначених рахунках за період з моменту відкриття рахунку по теперішній час, в тому числі залишок грошових коштів на кінець і початок банківського дня, призначення платежів; розрахункові (поточні) рахунки юридичних (фізичних) осіб - контрагентів зазначеного підприємства, їх реєстраційні коди;

- оригіналів усіх наявних заявок, платіжних доручень, меморіальних ордерів, S.W.I.F.T.-повідомлень, видаткових ордерів, чеків на перерахування грошових коштів по рахунках та зняття коштів готівкою з каси банку;

- банківських виписок про видачу готівки та чеків з рахунків за період з моменту відкриття рахунків по теперішній час;

- документів як в печатному так і електронному вигляді, що містять інформацію про укладення договорів про банківське обслуговування в режимі віддаленого доступу клієнт-банк , а також документів, які містять дані про комп'ютер клієнта та контрагентів (із зазначенням ІР-адрес комп'ютерів клієнта і контрагентів та всієї наявної інформації з лог-файлів);

- виписок з номерами телефонів та ІР-адрес комп'ютерів клієнта і контрагентів та всієї наявної інформації з лог-файлів, за якими відбувалось управління рахунками, із зазначенням дати проведення зазначених з'єднань, включаючи години та хвилини за період з моменту відкриття рахунку по теперішній час;

- договорів, інших фінансових документів, що стали підставою для руху коштів по рахунках за період з моменту відкриття рахунків по теперішній час;

- договорів, укладених на користь чи за дорученням компаній-нерезидентів, за період з моменту відкриття рахунку по теперішній час, в тому числі договорів, укладених з іншими суб'єктами підприємницької діяльності з придбання та продажу цінних паперів;

- фотознімків особи (представника) компаній-нерезидентів, якщо представниками банку робились такі при відкритті рахунків та його обслуговуванні;

- відомостей про наявність інших банківських рахунків, відкритих в банку, залишок коштів на них (у тому числі в цінних паперах);

- відомостей про наявність фактів накладення та зняття арештів банківських рахунків, відкритих в банку компаніями-нерезидентами.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя В. А. Писанець

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1- в матеріалах судового провадження № 757/10545/17-к

Примірник 2 - наданий слідчому Декайлу О.П.

Слідчий суддя В. А. Писанець

Зареєстровано 28.03.2018
Оприлюднено 28.03.2018
Дата набрання законної сили 06.03.2018

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону