Постанова
від 26.03.2018 по справі 275/764/17
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Апеляційний суд Житомирської області

Справа №275/764/17 Головуючий у 1-й інст. Лівочка Л. І.

Категорія 59 Доповідач Коломієць О.С.

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 березня 2018 року Апеляційний суд Житомирської області у складі:

головуючого судді: Коломієць О.С.

суддів: Талько О.Б., Шевчук А.М.

з участю секретаря

судового засідання: Добровольської Т.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Озерської сільської ради Брусилівського району Житомирської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання розглянути клопотання від 07 серпня 2017 року

за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Брусилівського районного суду Житомирської області від 05 січня 2018 року, яке ухвалено суддею Лівочка Л.І. в смт.Брусилів Житомирської області

в с т а н о в и в :

Позивач у жовтні 2017 року звернувся до суду з позовом, в якому просив визнати бездіяльність Озерської сільської ради Брусилівського району Житомирської області протиправною та зобов'язати її розглянути клопотання від 07.08.2017 р. В обґрунтування зазначив, що Озерська сільська рада Брусилівського району не розглянула протягом місячного терміну його клопотання про надання дозволу на виготовлення документації землеустрою земельної ділянки по АДРЕСА_1, а листом від 14.08.2017р. повідомила, що його звернення адресоване до неіснуючої юридичної одиниці.

Рішенням Брусилівського районного суду Житомирської області від 05 січня 2018 року в задоволенні позову ОСОБА_3 відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати та ухвалити нове, яким задовольнити його позовні вимоги. В обґрунтування вимог скарги зазначив, що суд не дав належної оцінки наданим доказам, зокрема не звернув увагу на те, що Терещук В.Г. згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 17.07.2017 р. та 16.01.2018 р. є керівником Озерської сільської ради Брусилівського району Житомирської області і реєстрація вказаної юридичної особи не скасована. Тому вважає, що правонаступництво в даному випадку не виникло.

Перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах статті 367 ЦПК України, суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення з таких підстав.

Судом встановлено, що 07 серпня 2017 року позивач звернувся до Озерської сільської ради Брусилівського району Житомирської області з клопотанням про надання дозволу на виготовлення документації землеустрою земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_1 Житомирської області, яка надана йому в користування згідно рішення № 17 5-ої сесії скликання від 29 березня 2016 року з послідуючою передачею в приватну власність.

Листом Брусилівської селищної ради Брусилівського району Житомирської області від 14.08.2017 р. № 122, за підписом в.о. старости Терещука В.Г., ОСОБА_2 повідомлено про те, що його клопотання від 07.08.2017 року адресоване до неіснуючої юридичної одиниці.

Рішенням першої сесії сьомого скликання Брусилівської селищної ради Брусилівського району Житомирської області від 28.12.2016 р. №9 Про припинення діяльності органів місцевого самоврядування, що входять до складу Брусилівської об'єднаної територіальної громади припинено юридичні особи, зокрема, і Озерську сільську раду Брусилівського району Житомирської області, ЄДРПОУ04348622 за адресою: Житомирська область, Брусилівський район с. Озера, вул. Житомирська, 1-а шляхом приєднання до Брусилівської селищної ради Брусилівського району Житомирської області, ЄДРПОУ 04348504 за адресою: Житомирська область, Брусилівський район смт. Брусилів вул. Митрополита Іларіона, 50. Цим же рішенням вирішено вважати Брусилівську селищну раду Брусилівського району правонаступником активів та пасивів, всіх майнових прав та обов'язків Озерської сільської ради Брусилівського району (а.с.39-42).

Рішенням першої сесії сьомого скликання Брусилівської селищної ради Брусилівського району Житомирської області від 28.12.2016 р. №10 Про покладення обов'язків старости вирішено до проведення перших виборів старост на території юрисдикції Брусилівської селищної об'єднаної територіальної громади обов'язки старости сіл Озера, Мар'янівна, Биків, Западня покласти на Терещука В.Г., який до об'єднання здійснював повноваження сільського голови Озерської сільської ради ( а.с.47-49).

Згідно рішення п'ятої сесії сьомого скликання Брусилівської селищної ради Брусилівського району Житомирської області від 15.03.2017 р. №60 Про затвердження переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності селищної ради майно, що належало Озерській сільській раді, перейшло до об'єктів комунальної власності Брусилівської селищної ради (а.с.50-53).

Відповідно до ст. 104 ЦК України юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступника. Юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.

Приєднанням визнається припинення однієї або декількох юридичних осіб з передачею ними згідно з передавальним актом усього їх майна, прав, обов'язків іншій юридичній особі.

Відповідно до ч.7 ст. 4 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань у разі приєднання юридичних осіб здійснюється державна реєстрація припинення юридичних осіб, що припиняються у результаті приєднання, та державна реєстрація змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються. Приєднання вважається завершеним з дати державної реєстрації змін до відомостей, що містяться в Єдиному державному реєстрі, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються.

Процес приєднання юридичної особи проходить в декілька етапів: учасники юридичної особи, що беруть участь у приєднанні письмово повідомляють орган, що здійснює державну реєстрацію про прийняття рішення про припинення юридичної особи (ч.1 ст. 105 ЦК України); призначення комісії з припинення юридичної особи та голови цієї комісії учасниками юридичної особи та встановлення порядку і строку заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється. Після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт; в подальшому відбувається проведення державної реєстрації припинення юридичних осіб, які припиняються в результаті приєднання на підставі документів, передбачених в ч.13 ст. 17 ЗУ Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ; завершується внесенням змін до відомостей в Єдиному державному реєстрі про юридичну особу, щодо правонаступництва юридичної особи, до якої приєднуються. Приєднання вважається завершеним з дати державної реєстрації цих змін.

Разом з тим, відповідно до ст. 107 ЦКУ після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами та задоволення чи відхилення цих вимог комісія з припинення юридичної особи складає передавальний акт (у разі злиття, приєднання або перетворення), які мають містити положення про правонаступництво щодо всіх зобов'язань юридичної особи, що припиняється, стосовно всіх її кредиторів та боржників, включаючи зобов'язання, які оспорюються сторонами.

Передавальний акт затверджуються учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про її припинення, крім випадків, встановлених законом.

Форму передавального акту законодавчо не встановлено, тому він складається на розсуд підприємств, що реорганізуються.

Головною вимогою передавального акту є наявність припису, про те, що до правонаступника переходять усі майнові та немайнові права та обов'язки юридичної особи, що припиняється.

Відповідно до рішення Брусилівської селищної ради Брусилівського району Житомирської області від 15.03.2017 р. № 60 Про затвердження переліку об'єктів нерухомого майна комунальної власності селищної ради майно, що належало Озерській сільській раді перейшло до об'єктів комунальної власності Брусиліавської селищної ради.

Законом України від 09.02.2017 № 1851-VIII внесені зміни до Закону України від 05.02.2017 № 157-VIII Про добровільне об'єднання територіальних громад визначено, що повноваження сільської (селищної) ради та сільського (селищного) голови територіальної громади, що приєдналася до сільської (селищної) об'єднаної територіальної громади (далі - ОТГ), припиняються з моменту офіційного оголошення відповідною ТВК на сесії сільської (селищної) ради ОТГ рішення про підсумки додаткових виборів та визнання повноважень не менше половини депутатів від цієї територіальної громади, обраних на виборах до сільської (селищної) ради ОТГ.

У разі приєднання до міської ОТГ повноваження сільської (селищної) ради та сільського (селищного) голови припиняються з моменту прийняття сільськими (селищними, міськими) радами рішення про приєднання до міської об'єднаної територіальної громади.

З моменту припинення повноважень сільського (селищного) голови територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, його повноваження набуває сільський (селищний, міський) голова ОТГ. Сільський (селищний) голова територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, виконує обов'язки старости на період повноважень ради ОТГ поточного скликання. З дня припинення повноважень сільською (селищною) радою територіальної громади, що приєдналася до ОТГ юридичні особи (сільська, селищна ради, її виконавчий комітет) реорганізовують шляхом приєднання до юридичних осіб (сільської, селищної, міської ради, її виконавчого комітету) ОТГ. ОТГ є правонаступником всього майна, прав та обов'язків територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, з дня припинення повноважень сільською (селищною) радою територіальної громади, що приєдналася до ОТГ. Юридичні особи (сільська, селищна, міська рада, її виконавчий комітет) ОТГ є правонаступниками прав та обов'язків юридичних осіб (сільської, селищної ради, її виконавчого комітету) територіальної громади, що приєдналася до ОТГ, з дня припинення повноважень сільською (селищною) радою територіальної громади, що приєдналася до ОТГ.

Згідно даних з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Озерська сільська рада Брусилівського району Житомирської області з 06.06.2017 р. як орган місцевого самоврядування, перебуває в стані припинення.

Відповідно до Рішення Брусилівської територіальної виборчої комісії від 19.12.2016 №12 Про підсумки виборів голови та депутатів Брусилівської селищної ради об'єднаної територіальної громади 18 грудня 2016 року , рішення Брусилівської селищної ради від 28.12.2016 р. №1 Про початок повноважень депутатів Брусилівської селищної ради , рішення Брусилівської селищної ради від 28.12.2016 р. №2 Про початок повноважень Брусилівського селищного голови Брусилівська селищна рада вирішила припинити таку юридичну особу як Озерська сільська рада Брусилівського району шляхом приєднання до Брусилівської селищної ради та вважати останню правонаступником активів, пасивів, всіх майнових прав та обов'язків Озерської сільської ради. Додатком до вказаного рішення встановлено порядок і строки припинення діяльності органів місцевого самоврядування як юридичних осіб. Обов'язки старости на території сіл Озера, Мар'янівка, Биків, Западня за рішенням Брусилівської селищної ради №10 від 28.12.2016 до проведення перших виборів старост на території юрисдикції Брусилівської селищної ОТГ покладені на Терещука В.Г.

Таким чином, встановивши під час розгляду справи, що Озерська сільська рада фактично припинила свою діяльність, її правонаступником є Брусилівська селищна рада Брусилівського району Житомирської області, яку позивач відповідно до положень ст. 51 ЦПК України не бажав залучити до участі у справі як належного відповідача, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про відмову у задоволенні позову.

Доводи апеляційної скарги не спростовують правильність висновків суду першої інстанції. Нових обставин чи доказів, які не були предметом розгляду судом першої інстанції та могли б вплинути на правильність висновків та рішення суду позивачем не надано.

Відповідно до ст. 375 ЦПК України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального і процесуального права, підстави для його скасування відсутні.

Керуючись ст.ст. 367, 368, 374, 375, 381-384 ЦПК України, суд

п о с т а н о в и в :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а рішення Брусилівського районного суду Житомирської області від 05 січня 2018 року - без змін.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена у касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів дня складення повного судового рішення.

Повний текст постанови складено 28 березгя 2018 року.

Головуючий: Судді:

СудАпеляційний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення26.03.2018
Оприлюднено29.03.2018
Номер документу73012011
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —275/764/17

Ухвала від 11.06.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Погрібний Сергій Олексійович

Постанова від 26.03.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Коломієць О. С.

Постанова від 26.03.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Коломієць О. С.

Ухвала від 12.02.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Коломієць О. С.

Ухвала від 06.02.2018

Цивільне

Апеляційний суд Житомирської області

Коломієць О. С.

Ухвала від 05.01.2018

Цивільне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Лівочка Л. І.

Рішення від 05.01.2018

Цивільне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Лівочка Л. І.

Ухвала від 05.10.2017

Цивільне

Брусилівський районний суд Житомирської області

Лівочка Л. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні