Гребінківський районний суд Полтавської області
Справа №: 528/166/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2018 року м. Гребінка
Гребінківський районний суд Полтавської області в складі головуючого судді Федорак Л.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1) до ОСОБА_2 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2), Короваївської сільської ради Гребінківського району Полтавської області (місцезнаходження: вул. Перемоги, 30, с. Короваї, Гребінківського району, Полтавської області), треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Гребінківська районна державна адміністрація (місцезнаходження: пров. Олексія Припутня, буд. 1, м. Гребінка, Полтавська область), Міжрайонне управління у Гребінківському та Пирятинському районах Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (місцезнаходження: пров. Олексія Припутня, буд. 1, м. Гребінка, Полтавська область), про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом та скасування державної реєстрації права власності (справа № 528/166/18), -
в с т а н о в и в:
12 березня 2018 року до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Короваївської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Гребінківська районна державна адміністрація, Міжрайонне управління у Гребінківському та Пирятинському районах Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом та скасування державної реєстрації права власності.
Ухвалою судді від 13 березня 2018 року вказану позовну заяву за невідповідність п. 8 ч. 3 ст. 175ЦПК України було залишено без руху, позивачу надано строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків протягом десяти днів.
20.03.2018 року позивач подав до суду заяву, якою усунув недоліки зазначені в ухвалі.
Таким чином, позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України та в силу частини 1 статті 30 ЦПК України підсудна суду.
Відповідно до ч.ч. 2-6 ст. 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження. Спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ, що виникають з трудових відносин, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність справи або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Для цілей цього Кодексу малознаними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімум для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому згідно ч.ч. 3-4 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: ціну позову; значення справи для сторін; обраний позивачем спосіб захисту; категорію та складність справи; обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; кількість сторін та інших учасників справи; чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес. В порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах: що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів та поділ майна подружжя; щодо спадкування; щодо приватизації державного житлового фонду; щодо визнання необґрунтованими активів та їх витребування; в яких ціна позову перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; інші вимоги, об'єднані з вищезазначеними вимогами.
З огляду на предмет, дана справа підлягає під ознаки малозначної справи, однак обставини справи, що згідно ч.ч. 3-4 ст. 274 ЦПК України мають значення для вирішення питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження, свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в порядку загального позовного провадження.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку про те, що справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження.
Крім того, позивач в позовній заяві заявив клопотання про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Гребінківську районну державну адміністрацію, Міжрайонне управління у Гребінківському та Пирятинському районах Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області. Зважаючи на те, що рішення у справі може вплинути на права та обов'язки вказаних осіб, клопотання про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору належить задовольнити.
В матеріалах доданих до позовної заяви міститься клопотання позивача про витребування доказів.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. У клопотанні повинно бути зазначено: 1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Проте, клопотання не відповідає вищевказаним вимогам, а саме воно подано з порушенням п. 4 ч. 2 ст. 84 ЦПК України, зокрема позивачем не зазначені вжиті ним заходи для отримання цих доказів самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цих доказів. А тому в задоволенні клопотання про витребування доказів належить відмовити.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що за даною позовною заявою слід відкрити провадження у цивільній справі та призначити справу до розгляду у відкритому судовому засіданні. Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження. Клопотання позивача про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Гребінківську районну державну адміністрацію, Міжрайонне управління у Гребінківському та Пирятинському районах Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, задовольнити. В задоволенні клопотання позивача про витребування доказів відмовити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 3, 19, ч. 1 ст. 30, ч. 4 ст. 53, ст. 84, ст. ст. 175-177, ст. 274 ЦПК України, суд
постановив:
відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, Короваївської сільської ради Гребінківського району Полтавської області, про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування за законом та скасування державної реєстрації права власності.
Справу розглядати у загальному позовному провадженні.
Призначити підготовче засідання на 10.04.2018 року о 10 год. 50 хв., яке відбудеться в залі судового засідання № 4 Гребінківського районного суду Полтавської області за адресою: вул. Ярослава Мудрого, 4, м. Гребінка, Полтавська область.
Клопотання позивача про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору задовольнити.
Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Гребінківську районну державну адміністрацію, Міжрайонне управління у Гребінківському та Пирятинському районах Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області.
В задоволенні клопотання позивача про витребування доказів відмовити.
Позивач не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали про відкриття провадження у справі повинен направити третім особам копії позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.
Встановити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Встановити третім особам п'ятиденний строк з дня отримання позову чи відзиву для подання пояснень, копія яких одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/fair/sud1605/.
Копію ухвали надіслати учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в частині щодо порушення правил підсудності шляхом подачі апеляційної скарги апеляційному суду Полтавської області через Гребінківський районний суд Полтавської області протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
В іншій частині ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Дата підписання ухвали суддею: 27.03.2018 року.
Суддя ОСОБА_3
Суд | Гребінківський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2018 |
Оприлюднено | 29.03.2018 |
Номер документу | 73018345 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гребінківський районний суд Полтавської області
Федорак Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні