Справа № 308/815/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 березня 2018 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання заступника начальника відділу кримінальних розслідувань СУ фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №32018070000000003, про тимчасовий доступ до документів, -
ВСТАНОВИВ:
Заступник начальника відділу кримінальних розслідувань СУ фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором звернулася до слідчого судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області із клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 з можливістю їх вилучення.
В обґрунтування клопотання слідчий вказує, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 ), а саме директор ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_2 ) та головний бухгалтер ОСОБА_6 (РНОКПП НОМЕР_3 ), здійснюючи впродовж 2016-2017 рр. фінансово-господарські операції з придбання на території України ТМЦ (чорниця, ожина, брусниця, гриби) у фізичних осіб за готівку, документально оформляли вказані господарські операції від фізичних осіб-підприємців, чим умисно ухилились від сплати податку з доходів фізичних осіб у розмірі 850тис. грн.
Досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », придбані у населення ТМЦ (чорниця, ожина, брусниця, гриби), документально оформляли через підконтрольні ФОП, які знаходяться на спрощеній системі оподаткування (платники єдиного податку 2 групи).
Під час здійснення досудового розслідування вказаного кримінального правопорушення, виникла потреба в отриманні документів, на підставі які яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснювало експорт продукції в період 2015-2017 рр., в тому числі ВМД з додатками до них, CMR, Invoice, контракти, договори поставки, купівлі-продажу, акти закупок, дозволи, лісові квитки та інші документи на підставі яких здійснювалось митне оформлення ТМЦ, які фактично на даний час перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), за адресою: АДРЕСА_2 .
Враховуючи, що зазначені документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з метою недопущення внесення будь-яких змін до них, часткового чи повністю знищення їх, таким чином викривити дійсність, слідчий просить надати тимчасовий доступ до вищевказаних документів з можливістю їх вилучення.
Слідчий та прокурор у судове засідання не з`явилися, однак в матеріалах справи містяться їх заяви, згідно з якими вони просять клопотання задовольнити та розглянути у їх відсутності.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 у судове засідання також не з`явився та подав заяву, згідно з якою не заперечує проти задоволення клопотання та просить розглянути у його відсутності. Відповідно до вимог ч.4 ст.163 КПК України, його неявка не є перешкодою для розгляду клопотання.
Дослідивши клопотання та матеріали додані до нього, слідчий суддя дійшов до наступного висновку.
Витягом з кримінального провадження №32018070000000003 від 09.01.2018 р. підтверджено, що органом досудового розслідування СУ фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області здійснюється розслідування кримінального провадження за попередньою правовою кваліфікацією за ч.1 ст.212 КК України.
З клопотання та доданих до нього матеріалів вбачається, що в ході досудового розслідування перевіряються обставини умисного ухилення від сплати податку з доходів фізичних осіб у розмірі 850тисяч гривень директором та головним бухгалтером ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », які здійснюючи впродовж 2016-2017 рр. фінансово-господарські операції з придбання на території України ТМЦ (чорниця, ожина, брусниця, гриби) у фізичних осіб за готівку, документально оформляли вказані господарські операції від фізичних осіб-підприємців
Для підтвердження або спростування обставин вчинення кримінального правопорушення, виникла потреба в отриманні документів, на підставі які яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснювало експорт продукції в період 2015-2017 рр., в тому числі ВМД з додатками до них, CMR, Invoice, контракти, договори поставки, купівлі-продажу, акти закупок, дозволи, лісові квитки та інші документи на підставі яких здійснювалось митне оформлення ТМЦ.
Підставою вважати, що документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), за адресою: АДРЕСА_2 , є інформація отримана листом №764/28/07-70-19 від 28.11.2017 року.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Статтею 132 КПК України передбачено, що застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів, не допускається, якщо сторона кримінального провадження не доведе, що потреби судового розгляду виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведене наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Таким чином, беручи до уваги те, що документи, тимчасовий доступ до яких просить отримати слідчий можуть слугувати речовими доказами по справі, для запобігання ризикам внесення змін, підміни чи знищення документації, слідчий суддя приходить до висновку, що внесене клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.40, 131, 132, 159, 163-165 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання заступника начальника відділу кримінальних розслідувань СУ фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №32018070000000003, про тимчасовий доступ до документів задовольнити.
Надати стороні кримінального провадження заступнику начальника другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області підполковнику податкової міліції ОСОБА_3 , дозвіл на проведення тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_4 , за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю їх вилучення, а саме документів, на підставі яких ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » здійснювало експорт продукції в період 2015-2017 рр., в тому числі ВМД з додатками до них, CMR, Invoice, контракти, договори поставки, купівлі-продажу, акти закупок, дозволи, лісові квитки та інші документи, на підставі яких здійснювалось митне оформлення ТМЦ.
Наслідки невиконання ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів передбачені ст. 166 КПК України.
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 73025439 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Деметрадзе Т. Р.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Деметрадзе Т. Р.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Деметрадзе Т. Р.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Деметрадзе Т. Р.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Деметрадзе Т. Р.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Деметрадзе Т. Р.
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Деметрадзе Т. Р.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні