Ухвала
від 28.03.2018 по справі 815/34/18
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/34/18

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 березня 2018 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Бойко О.Я.

за участі:

секретаря судового засідання БелінськогоГ.В.,

представника відповідача та третьої особи ОСОБА_1 за довіреністю,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача про залишення без розгляду адміністративного позову Приватного підприємства «СЕРГІЇВКА-ФІТНЕС» (65056, АДРЕСА_1) до ОСОБА_2 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна, буд. 83) , третя особаДержавно архітектурно - будівельна інспекція України (01133, м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26)про скасування постанови про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності,-

ВСТАНОВИВ :

Приватне підприємство СЕРГІЇВКА-ФІТНЕС звернулося до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до ОСОБА_2 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, третя особа Державно архітектурно - будівельна інспекція України про скасування постанови про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.

31.01.2018 року ухвалою суду відкрито провадження за правилами спрощеного позовного провадження та призначено перше судове засідання на 22.02.2018 року.

20.02.2018 року через канцелярію суду від представника відповідача надійшло клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду.

Дане клопотання мотивоване тим, що позивач пропустив строк звернення до суду, оскільки, ОСОБА_2 Державної архітектурно - будівельної інспекції в Одеській області виніс постанову про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності №129/1015-05/1-6934 від 28.07.2017 року, яка є предметом даної судової справи, та яку позивач отримав 04.08.2017 року, згідно з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №6501209111722. Таким чином, позивач пропустив 15-ти денний строк звернення до суду, встановлений для оскарження зазначеної постанови.

27.03.2018 року через канцелярію суду від представника позивача надійшло заперечення на заяву відповідача про залишення позову без розгляду. Дане клопотання обґрунтоване тим, що позов поданий до суду в межах шестимісячного строку, а саме 02.01.2018 року.

Також, 27.03.2018 року через канцелярію суду від представника позивача надійшло клопотання про розгляд справи, що призначена на 28.03.2018 року о 10.30 години за відсутності позивача та представника позивача.

Представник відповідача в судовому засіданні 28.03.2018 року клопотання про залишення позову без розгляду підтримав та просив задовольнити.

Відповідно до п. 8 ч.1 ст. 240 КАС України суд своєю ухвалою залишає позов без розгляду, якщо з підстав визначених частинами третьою та четвертою статті 123 цього Кодексу.

Згідно з ч.3 ст.123 КАС України якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави вказані ним у заяві, будуть визнані судом не поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Відповідно до ч.4 ст.123 КАС України якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Згідно з ч.1 ст.122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності постанову про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності може бути оскаржено до суду протягом 15 днів з дня її винесення з повідомленням про таке оскарження у той самий строк органу, який виніс постанову.

З сукупного аналізу вказаних правових норм суд робить висновок, що законом встановлений 15-ти денний строк для звернення з позовом до суду. При цьому суд вважає, що посилання позивача на шестимісячний строк звернення до суду є неправильним, оскільки ч.2 статті 122 КАС України допускає встановлення строку звернення до суду іншими законами. З огляду на матеріали справи, позивачеві стало відомо, про постанову про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності, ще 04 серпня 2017 року, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення №6501209111722, а саме постанови про накладання штрафу (а.с.165). Позивач звернувся з позовною заявою до суду 02.01.2018 року, тобто з пропуском 15-ти денного строку звернення до суду.

Також суд зауважує, що дотримання строків звернення до суду з адміністративним позовом є однією з обов'язкових передумов ефективності адміністративних проваджень щодо строку розгляду адміністративних справ, оскільки захист прав, свобод та інтересів осіб безпосередньо залежить від меж їх реалізації у часі. Провадження в адміністративних судах, як спосіб захисту цих прав, базується на процесуальних принципах та забезпечується чітко регламентованими строками. Дотримання цих строків впливає на права та обов'язки учасників адміністративних правовідносин, спонукаючи їх до своєчасного здійснення наданих їм прав чи виконання покладених на них обов'язків.

При цьому, слід зазначити, що судом вбачаються підстави для поновлення строку звернення до суду виключно з ініціативи та в межах наведених доводів особи, яка подала заяву. Незнання про порушення через байдужість до своїх прав або небажання дізнатися не є поважною причиною пропуску строку звернення до суду. Доказами того, що особа знала про порушення своїх прав, є її дії, спрямовані на захист порушених прав, зокрема, оскарження рішення (дії чи бездіяльності), письмові звернення з цього приводу, а також докази, які свідчать про те, що були створені умови, за яких особа мала реальну можливість дізнатися про порушення своїх прав.

Однак в даній адміністративній справі позивач помилково вважає, що він не пропускав строк звернення до суду, а тому не посилається на поважність причин його пропуску.

Слід зауважити, що встановлення процесуальних строків законом та судом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, певних процесуальних дій.

За таких обставин, заява представника відповідача про залишення позову ПП СЕРГІЇВКА-ФІИНЕС без розгляду належить до задоволення.

На підставі викладеного керуючись, ст. ст. 122, 123, 240 КАС України, ч.1 ст.5 Закону України Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності ,-

УХВАЛИВ:

1. Клопотання представника відповідача ОСОБА_2 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області - задовольнити.

2. Позовну заяву Приватного підприємства СЕРГІЇВКА-ФІТНЕС до ОСОБА_2 державної архітектурно-будівельної інспекції в Одеській області, третя особаДержавно архітектурно - будівельна інспекція України про скасування постанови про накладання штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності - залишити без розгляду.

3. Копію ухвали направити учасникам справи.

Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст.ст.293,295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту іі підписання суддею (суддями).

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти з днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвалу суду не була вручена у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд.

Суддя: О.Я. Бойко

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення28.03.2018
Оприлюднено30.03.2018
Номер документу73035523
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/34/18

Ухвала від 28.03.2018

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Бойко О.Я.

Ухвала від 15.03.2018

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Бойко О.Я.

Ухвала від 31.01.2018

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Бойко О.Я.

Ухвала від 31.01.2018

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Бойко О.Я.

Ухвала від 04.01.2018

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Бойко О.Я.

Ухвала від 04.01.2018

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Бойко О.Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні