Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30 березня 2018 р. Справа №805/2135/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Кошкош О.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м.Краматорську Донецької області до Дочірнього підприємства Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім ОСОБА_2 про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
27 березня 2018 року позивач ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м.Краматорську Донецької області (ідентифікаційний код 23346787, 84302, Донецька обл., місто Краматорськ, вулиця Поштова, будинок 5) звернувся до суду з позовною заявою до Дочірнього підприємства Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім О Ф ОСОБА_2 (ідентифікаційний код 25330750, 84168, Донецька обл., Слов'янський район, село Олександрівка, вулиця Комсомольська, будинок 17), просив стягнути заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п. б з ст.13 Закону України Про пенсійне забезпечення за період з грудня 2017 року по листопад 2018 року в сумі 16793,00 грн. Позовні вимоги вмотивовані тим, що Філія "Орджонікідзе" Дочірнього підприємства "Агрофірма "Шахтар" (ідентифікаційнй код: 25671652, 84314, Донецька обл., місто Краматорськ, вулиця Федька, будинок 83) взята на облік як платник страхових внесків в ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м.Краматорську Донецької області без права юридичної особи та є відокремленим підрозділом юридичної особи - Дочірнього підприємства Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім О Ф ОСОБА_2 . Пільгові пенсії призначені працівникам на підставі довідок, що видаються підприємством-відповідачем. Відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за списком No2 за період з квітня по червень 2017 року за відповідачем рахується заборгованість з відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з грудня 2017 року по лютий 2018 року у сумі 16793,71 грн.
Відповідно до ст. 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161,172 цього Кодексу; подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Згідно частини 3 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 4 Закону України Про судовий збір , за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить та не більше 350 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви судовий збір сплачується у розмірі 1762,00 грн.
В порушення вищезазначеної вимоги позивачем не надано документ про сплату судового збору.
Разом з цим, позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку із відсутністю коштів, призначених на цю мету.
Ознайомившись із заявленим клопотанням ОСОБА_1, суд вважає, що воно не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Частиною 1 ст. 2 Закону No 3674-VI (в редакції, яка діє з 15 грудня 2017 року), встановлено, що платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Частиною 1 ст. 133 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Майновий стан сторони (належні стороні майнові права та обов'язки) має визначатися судом у світлі конкретних обставин певної справи, включаючи спроможність заявника сплатити.
Отже, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати належні і допустимі, у розумінні ст. ст. 73, 74 КАС України, докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Позивач не надав належних доказів щодо відсутності фінансування.
Крім того, суд зауважує, що відповідно до ст. 8 Закону No 3674-VI (в редакції після 15.12.2017) вбачається, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Таким чином, суд вважає, що чинним законом встановлено вичерпний перелік щодо відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати, а тому підстав для задоволення клопотання щодо звільнення від сплати судового збору відсутні.
Крім того, в порушення вимог п.п.4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України зміст позовних вимог та виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, суперечать один одному в частині зазначення періодів утворення заборгованості.
Згідно з частинами 1 та 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 169 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 Пенсійного фонду України в м.Краматорську Донецької області до Дочірнього підприємства Агрофірма Шахтар Орендного підприємства Шахта ім О Ф ОСОБА_2 про стягнення заборгованості залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання до суду документу, що підтверджує сплату судового збору у розмірі 1762,00 грн., доказів про призначення пільгових пенсій (довідки про пільговий стаж, протоколи (розпорядження) про призначення пільгових пенсій, тощо) по особам, які працювали на підприємстві відповідача, доказів нарахування та виплати пільгових пенсій (відривні талони з поштового відділення, банківські виписки) по конкретному працівнику відповідача, вказаному у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за спірний період; також викласти позовні вимоги, а саме зазначити період утворення заборгованості, відповідно до викладу обставин у позовній заяві.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвалу складено та підписано 30 березня 2018 року.
Суддя Кошкош О.О.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2018 |
Оприлюднено | 01.04.2018 |
Номер документу | 73060801 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кошкош О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні