КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 березня 2018 року № 810/3899/17
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лапій С.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) в м. Києві адміністративну справу за позовом Бориспільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області до ДП «Мета Імпекс-передмістя» про стягнення заборгованості,-
В С Т А Н О В И В:
Бориспільське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Київської області звернулось до суду з позовом до ДП «Мета Імпекс-передмістя» про стягнення заборгованості у сумі 1 506, 96 грн.
Ухвалою суду від 16.11.2017 відкрито скорочене провадження у даній справі.
Одночасно вказаною ухвалою суду відповідачу запропоновано у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали подати через відділ документообігу суду заперечення на позов або заяву про визнання позову.
Копію вказаної ухвали суду надіслано відповідачу на адресу, яку зазначено у позові та наявній в матеріалах справи копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
До суду повернулося поштове відправлення № 0113326496587 з відміткою: за закінченням встановленого строку зберігання.
Оскільки заперечень проти позову відповідачем не надано, справа вирішується судом за наявними матеріалами.
Так, 15.12.2017 набрав чинності Закон України від 03.10.2017 №2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів", яким Кодекс адміністративного судочинства України викладено в новій редакції.
Відповідно до підпункту 10 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Частиною 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно з частиною 1 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Відповідно до частини 9 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначається, зокрема, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Отже, визначення форми адміністративного судочинства, за правилами якого буде розглядатися справа, є обов'язковою умовою нового процесуального законодавства.
Відповідно до положень статей 12, 263 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні).
Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, судом встановлено наступне.
Відповідач є юридичною особою та як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування перебуває на обліку в Бориспільському ОУПФ України Київської області.
Відповідно до ст. 20 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим періодом для страхувальників є календарний місяць.
Як слідує з матеріалів справи, у позивача виникла заборгованість по страхових внесках за у сумі 1506, 96 грн.
Згідно п.3 ст. 106 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Позивачем було винесено вимогу про сплату боргу від 16.04.2013 № Ю-35, яку направлено відповідачу, що підтверджується поштовим конвертом.
До відповідача за несплату страхових внесків відповідно до п.2 ч.9 ст. 106 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» позивачем були винесені рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, від 04.07.2006 № 296, від 26.07.2006 № 339, від 29.08.2006 № 393, від 25.10.2006 № 506 та № 509 та від 22.04.2013 № 4.
Загальна сума заборгованості відповідача складає 1 506 грн. 96 коп.
У добровільному порядку відповідач заборгованість не сплатив
Відповідно до статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і доведенні перед судом їх переконливості.
В силу положень статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Наявність у відповідача заборгованості по страхових внесках підтверджується доказами, наданими позивачем.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованим, а тому позов підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 9, 77, 241, 246, 250, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з ДП «Мета Імпекс-передмістя» (код ЄДРПОУ 32358481, 08300 Київська область, м. Бориспіль, вул. Запорізька, 10) на користь Бориспільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Київської області заборгованість по страхових внесках у сумі 1506 (одна тисяча п'ятсот шість) грн. 96 коп.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII “Перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Лапій С.М.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2018 |
Оприлюднено | 05.04.2018 |
Номер документу | 73098787 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Лапій С.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні