МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Д.Ростовського, 35, смт. Макарів, Київська область, 08000, тел/факс (04578)5-13-39, e-mail inbox@mk.ko.court.gov.ua
У Х В А Л А
02 квітня 2018 року Справа № 370/855/18
Суддя Макарівського районного суду Київської області Тандир О.В., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1 (місце проживання: 08500, м. Фастів Київської області, вул. Моріна, 18) в особі представника - адвоката ОСОБА_2 до Соснівської сільської ради Макарівського району Київської області (місце знаходження: 08054, с. Соснівка Макарівського району Київської області, вул. Соборна, 40) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини як пропущеного з поважної причини,
в с т а н о в и в :
29.03.2018 року до Макарівського районного суду Київської області надійшла вказана позовна заява, яка відповідає вимогам ст.ст.175-177 ЦПК України та підсудна Макарівському районному суду Київської області. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження, відсутні.
З огляду на це, провадження у цивільній справі належить відкрити.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 187 ЦПК України при відкритті провадження у справі вирішується питання за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа.
Так, згідно вимог п.1 ч. 4 ст.274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи зокрема у спорах щодо спадкування.
Таким чином, дана справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження з проведенням підготовчого засідання.
Відповідно до ч.1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 187 ЦПК України, в ухвалі про прийняття позовної заяви та відкриття провадження у справі зазначається результат вирішення такого клопотання позивача, що надійшло разом із позовною заявою, якщо його вирішення не потребує виклику сторін.
Так, разом із позовною заявою позивачем заявлено клопотання про витребування доказів, вирішення якого не потребує виклику сторін.
Позивач просить витребувати від приватного нотаріуса Макарівського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_3 (08001, смт. Макарів, вул. Богдана Хмельницького, 8-б) належним чином засвідчену копію спадкової справи до майна померлої 17.02.2017 року ОСОБА_4, яка до дня смерті була зареєстрована та проживала в ІНФОРМАЦІЯ_1, оскільки самостійно надати такий доказ він не може.
Своє клопотання обґрунтовує тим, що обставини, які входять до предмету доказування у даній справі можна встановити лише при досліджені документів, наявних у спадковій справі.
Враховуючи викладене, вважаю, що клопотання про витребування доказів є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 84, 175-177, ч.2 ст.187, ст.ст.189-191, 260 ЦПК України,
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 (місце проживання: 08500, м. Фастів Київської області, вул. Моріна, 18) в особі представника - адвоката ОСОБА_2 до Соснівської сільської ради Макарівського району Київської області (місце знаходження: 08054, с. Соснівка Макарівського району Київської області, вул. Соборна, 40) про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини як пропущеного з поважної причини - прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
Розгляд цивільної справи здійснювати в порядку загального позовного провадження та призначити підготовче судове засідання на 10 год. 30 хв. 25.04.2018 року в приміщенні Макарівського районного суду Київської області за адресою: смт. Макарів, Макарівський район, Київська область, вул. Димитрія Ростовського, 35, зал. № 2.
В підготовче судове засідання викликати сторін.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати учасникам справи, а відповідачу разом з копією ухвали також копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів.
Встановити відповідачу 15-тиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст.178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч.4 ст.178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.8 ст.178 ЦПК України).
Роз'яснити відповідачу право на пред'явлення зустрічного позову у строк для подання відзиву відповідно до ч.1 ст.193 ЦПК України.
Роз'яснити, що відповідно до ч. 3 ст. 83 ЦПК України відповідач повинен подати суду докази разом з поданням відзиву.
Клопотання позивача про витребування доказів - задовольнити.
Витребувати від приватного нотаріуса Макарівського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_3 (08001, смт. Макарів, вул. Богдана Хмельницького, 8-б) належним чином засвідчену копію спадкової справи до майна померлої 17.02.2017 року ОСОБА_4, яка до дня смерті була зареєстрована та проживала в ІНФОРМАЦІЯ_2,.
Вказані докази слід подати суду невідкладно.
Роз'яснити приватному нотаріусу Макарівського районного нотаріального округу Київської області ОСОБА_3, що відповідно до вимог частини 6, 7, 8, 9 статті 84 ЦПК України:
- будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду;
- особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали;
- у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом;
- притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - https://mk.ko.court.gov.ua/sud1016/
Ухвала може бути оскаржена лише щодо мотивів порушення правил підсудності (п.8 ч.1 ст.353 ЦПК України) в порядку та строки передбачені ст.ст.354-355 ЦПК України з урахуванням п.15.5 Перехідних положень ЦПК України.
Суддя О.В. Тандир
Суд | Макарівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2018 |
Оприлюднено | 03.04.2018 |
Номер документу | 73107876 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Макарівський районний суд Київської області
Тандир О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні