Справа №522/7137/17
1-кс/522/3383/18
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 лютого 2018 року місто Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого в ОВС слідчого відділу УСБУ в Одеській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про накладення арешту на майно,
В С Т А Н О В И В:
Як вбачається з клопотання слідчого,Слідчим відділом УСБУ в Одеській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 22015160000000023 від 30.01.2015, за ознаками злочинів, передбачених ч. 2, ч. 3 ст. 305, ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 305, ч. 2 ст. 15, ч. 3ст. 305, ч. 3 ст. 307 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в зоні діяльності м/п «Спеціалізований» Київської міської митниці ДФС, за адресою: м. Київ, вул. Григорія Кірпи, 2, під час проведення митного огляду міжнародного поштового відправлення (простої бандеролі) з Королівства Нідерландів, яке надійшло 01.02.2018 до України на адресу: 65009, м. Одеса, вул. Академічна, буд. 5-А, на ім`я « ОСОБА_5 » (англійською ОСОБА_6 ), виявлено та вилучено 259 таблеток сірого кольору у формі правильного шестикутника з маркуванням двох літер «РР» розвернутих в різні боки з однієї сторони, з іншої сторони стилізоване зображення черепа, які переміщувались із приховуванням від митного контролю, а саме поміщені у запаяний, фольгований пакет сріблястого кольору, який поміщено до обкладинки від лазерного диску.
Згідно висновку експертного дослідження № 21/5 від 06.02.2018 УНДІСТ та СЕ СБ України, надані на дослідження вищевказані 259 таблеток, із міжнародного поштового відправлення (простої бандеролі) з Королівства Нідерландів, яке надійшло 01.02.2018 до України на адресу: 65009, м. Одеса, вул. Академічна, буд. 5-А, на ім`я « ОСОБА_5 » (англійською ОСОБА_6 ), містять у своєму складі речовину МДМА, яка є особливо небезпечною психотропною речовиною, обіг якої заборонено.
У клопотанні слідчим зазначено, що фактичними одержувачами вищевказаного міжнародного поштового відправлення з Королівства Нідерландів до України, в якому виявлено вищевказані пігулки та, які у своєму складі містять особливо небезпечну психотропну речовину, є ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який обізнаний про вміст міжнародного поштового відправлення та виступає у ролі одного з можливих розповсюджувачів зазначеної речовини в Одесі та Україні та 10.02.2018 ОСОБА_7 разом із ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , отримали вказане міжнародне поштове відправлення у поштовому відділенні № 9 ОД ПАТ «Укрпошта», за адресою: м. Одеса, вул. Академічна, буд. 5-А.
11.02.2018, у період з 00 год. 07 хв. до 02 год. 46 хв. слідчим в ОВС слідчого відділу УСБУ в Одеській області ОСОБА_9 , в порядку передбаченому ч. 3 ст. 233 КПК України та на підставі повідомлення ГВ БКОЗ УСБУ в Одеській області за №65/4/877 від 09.02.2018, з метою врятування майна, яке зберегло на собі сліди вчинення кримінального правопорушення та містить інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, було проведено обшук об`єкта нерухомого майна за адресою: АДРЕСА_1 , де фактично проживають ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , в ході якого виявлено та вилучено:
- закордонний паспорт громадянки України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , серії НОМЕР_1 ;
- паспорт громадянина України ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , серії НОМЕР_2 , виданий Саратським РС ГУДМС України в Одеській області 05.04.2014;
- паспорт громадянина України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серії НОМЕР_3 , виданий Хмельницьким ВМ Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області 29.10.2010;
- металізований пакет сріблястого кольору;
- поліетиленовий пакет з 6-ма (шістьма) таблетками рожевого кольору квадратної форми з відтиском з однієї сторони у вигляді букви «R» та 1 (одної) половиною такої таблетки;
- поліетиленовий пакет з клаптиком паперу, який поділений пунктирноми лініями на 12 (дванадцять) фрагментів;
- поліетиленовий пакет з клаптиком паперу, який поділений пунктирноми лініями на 11 (одинадцять) фрагментів;
- ноутбук марки «LENOVO» s/n: WB03089252 з зарядним пристроєм;
- блокнот зеленого кольору з відтиском «KRKA» з рукописними записами;
- флеш-носій сріблястого кольору з надписом «KRKA»;
- ноутбук марки «LENOVO» s/n:R8-8F36610/05 з зарядним пристроєм.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 171 КПК України передбачено право слідчого за погодженням з прокурором подавати клопотання про арешт майна, і обов`язок слідчого судді розглянути таке клопотання по суті.
Виходячи з наведеного та приймаючи до уваги, що завданням кримінального судочинства є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування кримінального правопорушення тощо, а також зважаючи на те, що зазначене у клопотанні майно в подальшому може бути використано як докази, слідчий за погодженням з прокурором просить накласти арешт на вищевказане майно, без виклику особи у володінні якого воно перебуває.
Слідчий до суду не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності та просив задовольнити його у повному обсязі.
Особи у володінні яких перебуває майно також просили розглянути клопотання за їх відсутності, у задоволенні якого просили відмовити.
У відповідності до ч. 4 ст. 107 КПК України, розгляд клопотання проведено за відсутності учасників судового провадження та без фіксації за допомогою технічних засобів, оскільки всі особи, які беруть участь у судовому провадженні до суду не з`явилися.
Розглянувши клопотання, вивчивши надані до нього матеріали, слідчий суддя вважає необхідним задовольнити його з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно ч.2 ст.170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Крім цього ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Відповідно до ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій.
Таким чином, на підставі наданих матеріалів, оцінюючи всі встановлені під час розгляду клопотання обставини, приходжу до висновку, що необхідно накласти арешт на вищевказане майно, яке за обставинами кримінального провадження може бути речовим доказом.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 167-173 КПК України, -
УХВАЛИВ :
Клопотання слідчого задовольнити.
Накласти арешт на тимчасово вилучені у кримінальному провадженні № 22015160000000023 від 30.01.2015 речі, предмети та документи, а саме: :
- закордонний паспорт громадянки України ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , серії НОМЕР_1 ;
- паспорт громадянина України ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , серії НОМЕР_2 , виданий Саратським РС ГУДМС України в Одеській області 05.04.2014;
- паспорт громадянина України ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , серії НОМЕР_3 , виданий Хмельницьким ВМ Малиновського РВ ОМУ ГУМВС України в Одеській області 29.10.2010;
- металізований пакет сріблястого кольору;
- поліетиленовий пакет з 6-ма (шістьма) таблетками рожевого кольору квадратної форми з відтиском з однієї сторони у вигляді букви «R» та 1 (одної) половиною такої таблетки;
- поліетиленовий пакет з клаптиком паперу, який поділений пунктирними лініями на 12 (дванадцять) фрагментів;
- поліетиленовий пакет з клаптиком паперу, який поділений пунктирними лініями на 11 (одинадцять) фрагментів;
- ноутбук марки «LENOVO» s/n: WB03089252 з зарядним пристроєм;
- блокнот зеленого кольору з відтиском «KRKA» з рукописними записами;
- флеш-носій сріблястого кольору з надписом «KRKA»;
- ноутбук марки «LENOVO» s/n:R8-8F36610/05 з зарядним пристроєм, з забороною їх відчуження та використання.
Копію ухвали про арешт майна направити слідчому, прокурору та іншим зацікавленим особам.
Відповідно до ст. 174 КПК України, підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді, може бути подана протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя:
16.02.2018
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 16.02.2018 |
Оприлюднено | 28.02.2023 |
Номер документу | 73118497 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Терзі І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні