Справа № 673/1680/16-ц
Провадження № 2/673/18/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 лютого 2018 р. м. Деражня
Деражнянський районний суд
Хмельницької області
в складі: головуючий - суддя Дворнін О.С.
при секретарі судових засідань ОСОБА_1
з участю позивача ОСОБА_2М, її представника ОСОБА_3
представника відповідача ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до відділу освіти Деражнянської районної Державної адміністрації Хмельницької області про скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до відділу освіти Деражнянської районної Державної адміністрації Хмельницької області (далі - Деражнянська РДА) про скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності, вказавши, що вона працює на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи Деражнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2. Згідно з наказом відділу освіти Деражнянської РДА № 660-нк від 02.12.2016 року її притягнуто до дисциплінарної відповідальності за неналежне виконання посадових обов'язків із оголошенням їй догани із тих підстав, що вона всупереч вимогам наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.05.2011 року № 423 Про затвердження єдиних зразків обов'язкової ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності порушила порядок ведення Журналу обліку пропущених та заміщених уроків, а саме: допустила відсутність підписів вчителів, які проводили заміну уроків, невідповідність дат замін у графі 2 записам у класних журналах та датам фактичного проведення уроків, відсутність записів в класних журналах та відсутність підписів вчителів, що проводили уроки в порядку заміни. Однак позивачка посилається на те, що такий наказ є незаконним, оскільки фактично заміна уроків не проводилася, а уроки, які були проведені вчителем ОСОБА_5, були проведені достроково, за її усною домовленістю із директором школи, тобто фактично порушення трудової дисципліни не відбулося, у зв'язку з чим вона просить наказ про оголошення їй догани скасувати.
В судовому засіданні позивачка та її представник позовні вимоги підтримали із підстав, наведених у позовній заяві, та просять їх задовольнити.
Представник відповідача позову не визнала, вказавши, що наказ про притягнення ОСОБА_2 до дисциплінарної відповідальності є законним. Так, вона пояснила, що 24.10.2016 року до відділу освіти надійшло звернення від вчителя Деражнянської ОСОБА_6 ступенів №2 ОСОБА_5 щодо порушень порядку нарахування заробітної плати, організації заміни уроків, недоліків у тарифікаційних списках працівників школи. З метою перевірки викладених у зверненні фактів було створено комісію в складі начальника, головного спеціаліста та головного бухгалтера відділу освіти, якою було встановлено порушення ОСОБА_2, як заступником директора з навчально-виховної роботи, порядку організації навчально-виховного процесу та ведення документації щодо оплати праці педагогічних працівників, про що було складено відповідну довідку. Зокрема, комісією було встановлено, що Журнал обліку пропущених та заміщених уроків ведеться із порушеннями, оскільки не містить підписів вчителів, які проводили заміни, вказані у Журналі дати не відповідають фактичним записам у класних журналах та не підтверджуються записами у класних журналах, у школі відсутні накази про зміни в організації навчально-виховного процесу, а тому, у зв'язку із порушенням ОСОБА_2 наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.05.2011 року № 423 Про затвердження єдиних зразків обов'язкової ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності , її було притягнуто до дисциплінарної відповідальності. Вважаючи позовні вимоги надуманими, безпідставними і такими, що не ґрунтуються на нормах права, представник просить відмовити в задоволенні позову.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, суд вважає позов необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Відповідно до ст.ст. 2, 4 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
У відповідності до ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст. 150 КЗпП України дисциплінарне стягнення може бути оскаржене працівником у порядку, встановленому чинним законодавством.
Як встановлено судом, позивачка ОСОБА_2 працює на посаді заступника директора з навчально-виховної роботи Деражнянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2.
Згідно з пунктом 3.9. посадової інструкції заступника директора школи з навчально-виховної роботи, затвердженої наказом №66-но від 22.11.2016 року, такий заступник, зокрема, забезпечує якісну і своєчасну заміну уроків тимчасово відсутніх вчителів, веде журнал обліку пропущених і замінених уроків.
Аналогічні обов'язки заступника директора школи з навчально-виховної роботи визначені наказом по школі №10-но від 01.09.2016 року Про розподіл функціональних обов'язків та посадової відповідальності між адміністративними працівниками та допоміжним персоналом .
Згідно з наказом відділу освіти Деражнянської РДА № 660-нк від 02.12.2016 року заступника директора школи з навчально-виховної роботи Деражнянської ОСОБА_6 ступенів №2 ОСОБА_2 притягнуто до дисциплінарної відповідальності за неналежне виконання посадових обов'язків у вигляді оголошення догани.
З'ясовуючи обґрунтованість таких доводів позивачки та заперечення щодо них відповідача, судом враховується наступне.
Як встановлено судом, 31.10.2016 року до відділу освіти Деражнянської РДА звернулася вчитель Деражнянської ОСОБА_6 ступенів №2 ОСОБА_5 із зверненням щодо порушень порядку нарахування заробітної плати, організації заміни уроків, недоліків у тарифікаційних списках працівників школи.
Наказом відділу освіти № 328-но від 31.10.2016 року було створено комісію щодо розгляду звернення ОСОБА_5 у складі голови - начальника відділу освіти ОСОБА_4 та членів комісії - головного спеціаліста ОСОБА_7В та головного бухгалтера ОСОБА_8
Комісією було вивчено факти, викладені у зверненні, в результаті чого було встановлено порушення при формуванні тарифікаційних списків, організації та проведенні заміни уроків, веденні шкільної документації, організації навчально-виховного процесу, про що було складено відповідну довідку.
Довідку за підсумками роботи комісії було затверджено наказом відділу освіти № 355-но 21.11.2016 року Про результати розгляду звернення вчителя Деражнянської ОСОБА_6 ступенів №2 ОСОБА_5І. .
Як вбачається зі змісту вищевказаної довідки, комісією було, зокрема, встановлено, що журнал обліку пропущених та заміщених уроків (далі - Журнал) у Деражнянській ОСОБА_6 ступенів №2 ведеться із наступними порушеннями:
- у Журналі відсутні підписи вчителів, що проводили заміну уроків в березні-травні 2016 року, 23.09.2016 року, 30.09.2016 року, 19.10.2016 року, 21.10.2016 року, 31.10.2016 року;
- з 17 по 21 жовтня 2016 року до Журналу було внесено записи щодо заміни уроків, хоча ОСОБА_2, яка відповідає за ведення журналу, у вказаний час перебувала на курсах підвищення кваліфікації при ХОІППО;
- записані у Журналі дати не відповідають фактичним записам у класних журналах 7-Б класу;
- записані у Журналі дати не відповідають фактичним записам у класних журналах 7-А класу;
- записані у Журнал дати не підтверджуються записами у класних журналах, згідно з якими уроки у ці дні фактично проведено за розкладом.
Крім того, комісією було встановлено відсутність у навчальному закладі усіх наказів про зміни в організації навчально-виховного процесу, які є підставою для внесення записів до Журналу.
Так, в Журналі наявні записи про заміну уроків 03.03.2016 року, 04.03.2016 року, в періоди з 01 по 15 квітня 2016 року, з 12 по 30 вересня 2016 року та з 17 по 31 жовтня 2016 року, однак по школі було видано лише три накази про організацію заміни в книзі з кадрових питань за період з 01.01.2016 року по 10.11.2016 року - наказ № 09-нк від 14.03.2016 року, наказ № 22-нк від 07.11.2016 року та наказ № 23-нк від 07.11.2016 року.
Крім того, відсутній наказ про внесення змін в організацію навчально-виховного процесу у зв'язку з перебуванням на лікарняному вчителя ОСОБА_5 за період з 04.05.2016 року по 13.05.2016 року.
Так, комісією було встановлено, що вчитель ОСОБА_5 виконала навчальні програми з англійської мови у 1-А, 1-Б, 2-А, 2-Б, 3-Б,4-А, 4-Б класах вже до 01.04.2016 року включно, про що свідчать записи у відповідних класних журналах, чим було порушено структуру 2015-2016 навчального року, режим роботи закладу та що сприяло значному перенавантаженню учнів початкових класів. Фактично годин англійської мови у квітні, травні 2016 року вчитель ОСОБА_5 не читала, оскільки виконала навчальну програму до 01.04.2016 року, тому підстави для проведення погодинної оплати ОСОБА_5 за фактично вичитані години за період перебування на лікарняному в період з 04.05.2016 року по 13.05.2016 року, були відсутні.
Таким чином, комісією було встановлено, що заступник директора ОСОБА_2 не своєчасно вносить записи до Журналу, записи містять недостовірні дані, вносяться без підтверджуючих документів, що є порушенням вимог наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.05.2011 року № 423 Про затвердження єдиних зразків обов'язкової ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності , згідно з яким журнал обліку пропущених і замінених уроків ведеться в кожному загальноосвітньому навчальному закладі. Записи ведуться заступником директора з навчальної роботи (директором) загальноосвітнього навчального закладу, який несе повну відповідальність за своєчасність і достовірність відповідних записів. До журналу вносяться відомості про пропущені й замінені уроки. Записи вносяться тільки на підставі належно оформлених документів (наказів по загальноосвітньому навчальному закладу, лікарняних листів, записів у класних журналах тощо). Кількість замінених уроків має обов'язково збігатися з відповідним обліком у класних журналах проведених вчителями уроків.
Як вбачається із матеріалів справи, від надання письмових пояснень щодо виявлених порушень позивачка відмовилася, про що свідчить відповідний акт від 29.11.2016 року та її особистий підпис про ознайомлення із таким актом.
Таким чином, встановлені обставини справи вказують на наявність недоліків в роботі позивачки на посаді заступника директора школи з навчально-виховної роботи Деражнянської ОСОБА_6 ступенів №2 та дають підстави суду зробити висновок про те, що невиконання позивачкою наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 10.05.2011 року № 423 Про затвердження єдиних зразків обов'язкової ділової документації у загальноосвітніх навчальних закладах усіх типів і форм власності , які були виявлені під час перевірки, свідчить про неналежне виконання нею, як заступником директора школи з навчально-виховної роботи Деражнянської ОСОБА_6 ступенів №2, своїх посадових обов'язків в частині забезпечення якісної і своєчасної заміни уроків тимчасово відсутніх вчителів та ведення журналу обліку пропущених і замінених уроків.
Відповідно до ст.ст. 139 , 147- 149 КЗпП України працівники зобов'язані працювати чесно і сумлінно, своєчасно і точно виконувати розпорядження власника або уповноваженого ним органу, додержувати трудової і технологічної дисципліни, вимог нормативних актів про охорону праці, дбайливо ставитися до майна власника, з яким укладено трудовий договір.
За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано тільки один з таких заходів стягнення: догана; звільнення.
Дисциплінарні стягнення застосовуються органом, якому надано право прийняття на роботу (обрання, затвердження і призначення на посаду) даного працівника.
Дисциплінарне стягнення застосовується власником або уповноваженим ним органом безпосередньо за виявленням проступку, але не пізніше одного місяця з дня його виявлення, не рахуючи часу звільнення працівника від роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю або перебування його у відпустці.
Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
До застосування дисциплінарного стягнення власник або уповноважений ним орган повинен зажадати від порушника трудової дисципліни письмові пояснення.
За кожне порушення трудової дисципліни може бути застосовано лише одне дисциплінарне стягнення.
При обранні виду стягнення власник або уповноважений ним орган повинен враховувати ступінь тяжкості вчиненого проступку і заподіяну ним шкоду, обставини, за яких вчинено проступок, і попередню роботу працівника.
Стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку.
Встановлено, що порядок накладення дисциплінарного стягнення відповідачем було дотримано, оскільки, як вбачається із наказу про притягнення позивачки ОСОБА_2 до дисциплінарної відповідальності, останню із таким наказом було ознайомлено 08.12.2016 року, що підтверджується її особистим підписом у ньому.
Будь-яких належних та допустимих доказів, які б спростовували вище наведені встановлені судом обставини, стороною позивача не надано.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 139, 147-149, 150 КЗпП України, ст.ст. 2, 4, 10, 23, 81, 258, 259, 263-268, 273 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
В задоволенні позову ОСОБА_2 до відділу освіти Деражнянської районної Державної адміністрації Хмельницької області про скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності - відмовити.
Складання повного рішення було відкладено на десять днів з дня закінчення розгляду справи, у зв'язку з чим строк апеляційного оскарження обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Хмельницької області через Деражнянський районний суд.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складене 06.03.2018 року .
Повне найменування сторін та інших учасників справи, які при проголошенні рішення суду суддя не оголошує:
Позивач - ОСОБА_2 , адреса проживання (реєстрації): АДРЕСА_1, індекс 32000; паспорт серії НВ № 281976, виданий Деражнянським РВ УМВС України в Хмельницькій області 09.10.2003 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1;
Відповідач - Відділ освіти Деражнянської районної Державної адміністрації Хмельницької області , код ЄДРПОУ 39839155, адреса: вул. Миру, 39, м. Деражня, Хмельницька область, індекс 32000.
Суддя: ОСОБА_9
Суд | Деражнянський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2018 |
Оприлюднено | 03.04.2018 |
Номер документу | 73122407 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Деражнянський районний суд Хмельницької області
Дворнін О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні