Справа № 203/987/17
Провадження № 2/0203/99/2018
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02.03.2018 року Кіровський районний суд міста Дніпропетровська у складі:
головуючого судді Єдаменка С.В.,
при секретарі Пилипенко А.С.,
за участю
представників позивача
за первісним позовом
(відповідача за зустрічним
позовом) ОСОБА_1, ОСОБА_2
відповідача за первісним
позовом (позивача за
зустрічним позовом) ОСОБА_3
представника відповідача
за первісним позовом
(позивача за зустрічним
позовом) ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Дніпрі цивільну справу за позовом Житлово-будівельного кооперативу № 176 Тракторист , ОСОБА_5, ОСОБА_6 до ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння, за зустрічним позовом ОСОБА_3 до Житлово-будівельного кооперативу № 176 Тракторист , ОСОБА_5, ОСОБА_6 про скасування рішень загальних зборів -
встановив:
20 березня 2017 року позивачі за первісним позовом - Житлово-будівельний кооператив № 176 Тракторист , ОСОБА_5, ОСОБА_6 звернулись з позовом до ОСОБА_3 про витребування майна та документів з чужого незаконного володіння. В обґрунтування позову посилались на те, що ЖБК № 176 Тракторист був зареєстрований виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради депутатів трудящих 26 січня 1967 року. 29 жовтня 2016 року в кооперативі відбулись позачергові загальні збори ЖБК, на яких було прийнято рішення створити тимчасову ревізійну комісію ЖБК, витребувати у голові правління ЖБК ОСОБА_3 документацію, необхідну для роботи комісії, та провести чергові загальні збори ЖБК щодо обрання нового складу правління ЖБК. 08 грудня 2016 року загальними зборами ЖБК було обрано новий склад правління ЖБК стоком на 1 рік та визнано незадовільною роботу попереднього складу правління. Того ж дня, новообраним правлінням ЖБК було обрано головою правління ОСОБА_1 Відповідачка ухиляється від передачі ключів від приміщень та документів ЖБК № 176 Тракторист у зв'язку з чим вони змушені звернутись із зазначеним позовом. В своїй позовній заяві позивачі просили визнати незаконним та безпідставним утримання відповідачкою печатки і штампів ЖБК № 176 Тракторист , документів ЖБК, а також ключів від допоміжних приміщень і даху будинку, майна ЖБК, а також зобов'язати відповідачку передати у десятиденний термін правлінню ЖБК вказані майно, документи, печатки та штампи (т. 1 а.с. а.с. 1 - 10) .
В подальшому позивачі за первісним позовом подали заяву про уточнення позовних вимог, в якій просили: зобов'язати відповідачку за первісним позовом передати усе майно (основні фонди - товарно-матеріальні цінності, в тому числі усі ключі (даху, підвалу, поштовий скриньок, тощо) ЖБК № 176 Тракторист , набуте і накопичене ним за увесь час своєї діяльності, усю статутну і адміністративно-розпорядчу документацію ЖБК № 176 Тракторист , виготовлену і накопичену за увесь час своєї діяльності, усю технічну документацію, що стосується житлового багатоквартирного будинку, який знаходиться в управлінні (на балансі) ЖБК № 176 Тракторист , його інженерних мереж, обладнання та прибудинкової території, господарсько-фінансову та бухгалтерську документацію ЖБК № 176 Тракторист (чекові книжки, касову книгу; касові звіти з додатками; журнал прибуткових та видаткових ордерів; штатні розклади; особові рахунки співробітників; відомості нарахування заробітної плати найнятим працівникам; авансові звіти; особові рахунки про нарахування квартирної плати мешканців; квитанції про сплату мешканцями квартплати; усі бухгалтерські зворотні баланси; звіти у фонди; звіти до органів дпс; звіти до статуправління; звіти до відділу пільг і субсидій; оригінали укладених договорів, документацію щодо проведених ремонтних робіт в будинку, акт інвентаризації товарно-матеріальних цінностей, тощо), утворену і накопичену за увесь час своєї діяльності (т. 2 а.с. а.с. 205 - 211) .
В судовому засіданні представники позивача за первісним позовом - ЖБК № 176 Тракторист підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити, вказували, що відповідачка ухиляється від передачі ключей, печаток та штампів, документів ЖБК, видає членам ЖБК довідки та документи, незаконно використовуючи печатку ЖБК. Також звертали увагу суду, що в ході розгляду справи більшість документації та ключів, печатки та штампи ЖБК були передані правлінню.
Позивачі за первісним позовом ОСОБА_5, ОСОБА_6 в судове засідання не з'явились, надали заяву про розгляд справи за їх відсутності, в яких зазначили про підтримку позовних вимог (т. 1 а.с. а.с. 91 - 92) .
Відповідачка за первісним позовом та її представник проти задоволення позову заперечували, вказували, що збори з обрання нового складу правління ЖБК № 176 Тракторист проведені з порушенням закону та статут ЖБК, доказів знаходження будь-яких документів та ключей, належних ЖБК, у відповідачки не надано, всі наявні у неї документи вона передала за актом новому складу правління, а решта документації та майна зберігається в приміщення правління ЖБК, двері до якого були заблоковані позивачами шляхом їх заварювання, наразі ніяких документів від імені ЖБК вона не видає (т. 1 а.с. а.с. 145 - 150) .
Відповідачкою за первісним позовом було подано зустрічний позов до ЖБК № 176 Тракторист , ОСОБА_5, ОСОБА_6, який в подальшому був уточнений та прийнятий ухвалою від 13 квітня 2017 року ( т. 1 а.с. а.с. 95 - 97, 152 - 156, 194) . У вказаній позовній заяві позивачка за зустрічним позовом вказували, що збори членів ЖБК № 176 Тракторист від 10 грудня 2016 року відбулись з порушенням законодавства та статуту ЖБК: в зборах приймали участі особи, які не є членами ЖБК, на зборах не було кворуму, за своєю формою захід був більше дискусією мешканців будинку, а не загальними зборами членів ЖБК. За результатами вказаних зборів було оголошено рішення про обрання до органів управління ЖБК № 176 Тракторист осіб, які не є членами вказаного житлово-будівельного кооперативу.
В судовому засіданні позивачка за зустрічним позовом та її представник підтримали зустрічний позов та просили його задовольнити з підстав, зазначених в позовній заяві. Звертали уваги суду, що в ході судового розгляду справи знайшов своє підтвердження факт участі у спірних зборах та голосування осіб, які не є членами ЖБК, а також обрання зазначених осіб до керівних органів ЖБК.
В судовому засіданні представники відповідача за зустрічним позовом - ЖБК № 176 Тракторист проти задоволення зустрічного позову заперечували, вказували, що в ЖБК № 176 Тракторист був відсутній належний облік членів кооперативу, документація щодо проведення попередніх загальних зборів належним чином не велась. Збори проведено правомірно з урахуванням реальної можливості щодо їх організації.
Відповідачі за зустрічним позовом ОСОБА_5, ОСОБА_6 в судове засідання не з'явились, надали заяву про розгляд справи за їх відсутності, своє ставлення щодо зустрічних позовних вимог не висловлювали (т. 1 а.с. а.с. 91 - 92) .
Вислухавши пояснення сторін, показання свідків, здійснивши огляд доказів за їх місцезнаходженням, розглянувши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Житлово-будівельний кооператив № 176 Тракторист був зареєстрований відповідно до рішення виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради депутатів трудящих від 26 січня 1967 року № 176, що потверджується копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, копією статуту ЖБК № 176 Тракторист (т. 1 а.с. а.с. 11, 18 на зв.,63, 78, 106) . При цьому суд враховує, що зазначення в документах про реєстрацію ЖБК виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради народних депутатів, а Дніпропетровської міської ради депутатів трудящих, є помилковим, оскільки ради народних депутатів замість рад депутатів трудящих були утворені у 1977 році з прийняттям нової редакції Конституції СРСР (а в подальшому - і Конституції УРСР), що відповідно до ч. 3 ст. 82 ЦПК України є загальновідомою обставиною.
Статут ЖБК № 176 Тракторист було затверджено згідно протоколу № 2 зборів членів кооперативу від 13 вересня 2012 року та зареєстровано державним реєстратором виконавчого комітету Дніпропетровської міської ради 20 вересня 2012 року (т. 1 а.с. а.с. 105 - 120) .
В матеріалах цивільної справи наявна копія статуту ЖБК № 176 Тракторист від 08 листопада 2016 року, затвердженого зборами членів кооперативу (протокол № 2), проте відомості щодо його державної реєстрації відсутні, клопотань про витребування у органу державної реєстрації копії реєстраційної справи вказаного ЖБК сторонами заявлено не було, хоча судом було роз'яснено відповідне право (т. 1 а.с. а.с. 18 - 26, 121 - 137) .
Кооператив забезпечує утримання будинку № 106 А по просп. Олександра Поля в м. Дніпрі.
Згідно абз. 3 ст. 2 Закону України Про кооперацію кооператив - юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об'єдналися на основі членства для ведення спільної господарської та іншої діяльності з метою задоволення своїх економічних, соціальних та інших потреб на засадах самоврядування
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про кооперацію метою кооперації є задоволення економічних, соціальних та інших потреб членів кооперативних організацій на основі поєднання їх особистих та колективних інтересів, поділу між ними ризиків, витрат і доходів, розвитку їх самоорганізації, самоуправління та самоконтролю.
Згідно ч. 3 ст. 6 Закону України Про кооперацію кооператив є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків та може мати печатки.
Згідно ч. 1 ст. 8 Закону України Про кооперацію статут кооперативу є правовим документом, що регулює його діяльність.
Згідно ст. 137 Житлового кодексу Української РСР житлово-будівельні кооперативи організуються при виконавчих комітетах місцевих Рад народних депутатів, при підприємствах, установах і організаціях. Рішення про організацію кооперативів при підприємствах, установах, організаціях приймаються з урахуванням пропозицій трудових колективів. Порядок організації та діяльності житлово-будівельних кооперативів установлюється законодавством Союзу РСР, цим Кодексом, Примірним статутом житлово-будівельного кооперативу та іншими актами законодавства Української РСР. Примірний статут житлово-будівельного кооперативу затверджується Радою Міністрів Української РСР. Житлово-будівельний кооператив діє на основі статуту, прийнятого відповідно до Примірного статуту житлово-будівельного кооперативу загальними зборами громадян, які вступають до організовуваного кооперативу, і зареєстрованого в установленому порядку.
Згідно ст. 10 Закону України Про кооперацію членами кооперативу можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, юридичні особи України та іноземних держав, що діють через своїх представників, які внесли вступний внесок та пай у розмірах, визначених статутом кооперативу, додержуються вимог статуту і користуються правом ухвального голосу. Членом кооперативу може бути фізична особа, яка досягла 16-річного віку і виявила бажання брати участь у його діяльності. Кооператив зобов'язаний вести облік своїх членів та видати кожному з них посвідчення про членство.
Відповідно до п.4.4. статуту ЖБК № 176 Тракторист від 13 вересня 2012 року громадяни, яких включено до затвердженого виконавчим комітетом районної, міської, районної в місті ради народних депутатів списку осіб, що вступають до організовуваного кооперативу, вважаються членами цього кооперативу з дня реєстрації статуту, а громадян, яких прийнято до діючого кооперативу - з дня затвердження виконавчим комітетом районної, міської, районної у місті ради народних депутатів рішення загальних зборів членів Кооперативу про прийом до кооперативу (а.с. 108) .
Водночас, відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. В той час, як Закон України Про місцеве самоврядування в Україні не надає виконавчим комітетам органам місцевого самоврядування в Україні повноважень щодо затвердження, схвалення чи впливу іншим чином на склад членів кооперативів, у тому числі житлово-будівельних.
Склад членів кооперативу на час проведення спірних загальних зборів, як і на час розгляду цивільної справи судом, точно визначити неможливо. В матеріалах справи є окремі документи (заяви, протоколи засідань правління та/або загальних зборів) щодо прийняття осіб в члени ЖБК № 176 Тракторист (т. 2 а.с. а.с. 40 - 187) , проте вони не дозволяють чітко окреслити повний склад осіб, які є членами ЖБК, оскільки не охоплюють весь період з дня початку функціонування кооперативу. Крім того, частина документів (виписки з протоколів, протоколи засідання правління) не дозволяють визначити правомочність органу, який вирішував питання про прийняття особи в члени кооперативу.
З пояснень обох сторін і, зокрема, наданих до суду списків, вбачається, сторони користувались списками мешканців будинку (власників квартир), що не є тотожними складу членів кооперативу.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку управління багатоквартирним будинком здійснюється його співвласниками. За рішенням співвласників усі або частина функцій з управління багатоквартирним будинком можуть передаватися управителю або всі функції - об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку (асоціації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку).
Разом з тим, мешканцями будинку № 106 А по просп. Олександра Поля в м. Дніпрі, не приймалось рішення щодо управління будинком в порядку, визначеному Законом України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку .
При цьому, будівництво будинку № 106 А по просп. Олександра Поля в м. Дніпрі завершено, а значною частиною мешканців оформлено право власності на квартири в будинку.
Фактично, ЖБК № 176 Тракторист виконує функції з утримання будинку в інтересах не лише його членів, а й усіх мешканців будинку.
Згідно ст. 15 Закону України Про кооперацію вищим органом управління кооперативу є загальні збори членів кооперативу. До компетенції загальних зборів членів кооперативу, зокрема, належить: затвердження статуту кооперативу та внесення до нього змін; утворення органів управління та органів контролю за діяльністю кооперативу, інших органів кооперативу; заслуховування звітів його органів управління і органів контролю; затвердження рішення правління або голови правління про прийняття нових членів та припинення членства.
Чергові загальні збори членів кооперативу скликаються правлінням або головою кооперативу у разі потреби, але не рідше одного разу на рік. Про дату, місце, час проведення та порядок денний загальних зборів члени кооперативу повинні бути повідомлені не пізніше ніж за 10 днів до визначеного строку їх проведення.
Позачергові загальні збори членів кооперативу скликаються на вимогу: не менше третини його членів; спостережної ради; ревізійної комісії (ревізора); органу управління кооперативного об'єднання, членом якого він є.
Позачергові загальні збори членів кооперативу повинні бути скликані протягом 20 днів з дня надходження такої вимоги. У разі незабезпечення правлінням (головою) кооперативу скликання позачергових загальних зборів вони можуть бути скликані особами, які вимагали їх скликання, протягом наступних 20 днів.
У разі коли з організаційних причин (через територіальне розміщення чи значну чисельність членів кооперативу) проведення загальних зборів членів кооперативу неможливе, статутом кооперативу може бути передбачено скликання зборів уповноважених кооперативу. Кількість членів кооперативу, які мають право делегувати уповноважених, та порядок делегування уповноважених для участі у зборах уповноважених визначаються статутом кооперативу.
Загальні збори членів кооперативу правомочні вирішувати питання, якщо на них присутні більше половини його членів, а збори уповноважених - за наявності не менше двох третин уповноважених. Кожний член кооперативу чи уповноважений кооперативу має один голос, і це право не може бути передано іншій особі.
Рішення загальних зборів членів (зборів уповноважених) кооперативу про прийняття, внесення змін до статуту, вступ до кооперативного об'єднання або вихід з нього та про реорганізацію або ліквідацію кооперативу вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало не менш як 75 відсотків членів кооперативу, присутніх на загальних зборах кооперативу. З інших питань рішення приймаються простою більшістю голосів членів (уповноважених) кооперативу, присутніх на його загальних зборах. Рішення загальних зборів членів (зборів уповноважених) кооперативу приймаються відповідно до його статуту відкритим або таємним голосуванням.
Згідно ч. 1 ст. 16 Закону України Про кооперацію виконавчим органом кооперативу є правління, яке очолює голова, повноваження якого визначаються статутом кооперативу. Виконавчий орган підзвітний вищому органу управління кооперативу і несе перед ним відповідальність за ефективність роботи кооперативу.
Згідно ч.ч. 5, 6 ст. 16 Закону України Про кооперацію члени правління та голова кооперативу обираються загальними зборами членів кооперативу на строк, визначений статутом, але не більше ніж на п'ять років. Порядок обрання або відкликання членів правління та голови кооперативу, а також порядок проведення засідань правління кооперативу та прийняття ним рішень визначаються статутом кооперативу.
Згідно п.п. 1 п. 30 Примірного статут житлово-будівельного кооперативу, затвердженого постановою Ради Міністрів Української РСР від 30.04.1985 року № 186 (з наступними змінами та доповненнями) член житлово-будівельного кооперативу має право: обирати й бути обраним до органів управління кооперативу та до ревізійної комісії кооперативу,
Згідно п. 60 Примірного статут житлово-будівельного кооперативу органами управління житлово-будівельного кооперативу є загальні збори членів кооперативу і правління кооперативу. Загальні збори членів житлово-будівельного кооперативу є вищим органом управління кооперативу. Загальні збори: 1) приймають статут кооперативу; 2) обирають правління і ревізійну комісію кооперативу; 3) приймають громадян до членів кооперативу і виключають з кооперативу.
Згідно п. 62 Примірного статут житлово-будівельного кооперативу загальні збори членів житлово-будівельного кооперативу (збори уповноважених) скликаються правлінням не рідше двох разів на рік. Позачергові збори скликаються на вимогу 1/3 загального числа членів кооперативу, на вимогу правління кооперативу, ревізійної комісії, а також виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів або адміністрації підприємства, установи, організації чи органу кооперативної або іншої громадської організації, при яких організовано кооператив, та профспілкового комітету.
Загальні збори членів кооперативу (збори уповноважених) визнаються правомочними, якщо на них присутні не менше 2/3 загального числа членів кооперативу (уповноважених). Рішення загальних зборів членів кооперативу (зборів уповноважених приймаються простою більшістю, а рішення про прийняття статуту кооперативу, прийом до кооперативу і виключення з кооперативу, про затвердження розрахунку вартості квартир та застосування поправочних коефіцієнтів, встановлення розмірів пайових внесків і про розподіл квартир між членами новоорганізовуваного кооперативу - більшістю не менше 3/4 голосів присутніх на зборах членів кооперативу (уповноважених). Рішення про реорганізацію та ліквідацію кооперативу приймаються загальними зборами членів кооперативу за умови, що за нього проголосувало не менше 3/4 загальної кількості всіх членів кооперативу.
Замість члена кооперативу на загальних зборах членів кооперативу може бути присутня уповноважена ним особа. Повноваження підтверджується довіреністю, засвідченою нотаріально, або в порядку, передбаченому частиною другою статті 65 Цивільного кодексу УРСР. Уповноважена особа може представляти інтереси одного члена кооперативу.
Згідно абз. абз. 1 - 3 п. 63 Примірного статут житлово-будівельного кооперативу правління житлово-будівельного кооперативу є виконавчим органом кооперативу, підзвітним загальним зборам членів кооперативу (зборам уповноважених). Правління обирається загальними зборами з числа членів кооперативу в кількості не менше 3 осіб строком на два роки. Правління обирає з свого складу голову та його заступника (заступників). Голова правління здійснює повсякденне керівництво діяльністю кооперативу, забезпечує виконання рішень загальних зборів членів кооперативу (зборів уповноважених) і правління.
При вирішенні спору, суд виходить з того, що Примірний статут житлово-будівельного кооперативу, застосовується до спірних правовідносин в частині, що не суперечить нормам Закону України Пр кооперацію , як акту вищої юридичної сили.
Як видно з матеріалів цивільної справи: копії виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за станом на 12 березня 2013 року, копії трудової книжки відповідачки за первісним позовом ОСОБА_3 (т. 1 а.с. а.с. 78 - 79) , вказана особа була прийнята на посаду голови правління ЖБК № 176 Тракторист .
В подальшому за рішенням загальних зборів від 10 грудня 2016 року було обрано новий склад правління ЖБК № 176 Тракторист (т. 1 а.с. 28) , а згідно рішення правління від 10 грудня 2016 року ОСОБА_1 було обрано головою правління ЖБК № 176 Тракторист (т. 1 а.с. 29) .
На час розгляду цивільної справи судом згідно відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань керівником ЖБК № 176 Тракторист визначено ОСОБА_1 (т. 1 а.с. 11) .
Зважаючи на відсутність достовірних відомостей про склад членів ЖБК № 176 Тракторист , що унеможливлює перевірку повноважності загальних зборів ЖБК № 176 Тракторист , а також правомірність прийнятих рішень, враховуючи пояснення свідків в судовому засіданні, щодо участі в зборах 10 грудня 2016 року осіб, які не є членами ЖБК, а також обрання вказаних осіб до органів управління ЖБК, а також зважаючи на порушення порядку скликання загальних зборів, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог за зустрічним позовом ОСОБА_3 про визнання незаконними та скасування рішень загальних зборів членів ЖБК № 176 Тракторист від 10 грудня 2016 року, оформлене протоколом № 2.
Водночас, суд відзначає, що в матеріалах цивільної справи відсутні документи щодо обрання ОСОБА_3 на посаду голови правління ЖБК № 176 Тракторист , які б дозволили достовірно встановити час її обрання та строк її повноважень. Слід також відзначити, що нею не заявлялись позовні вимоги про поновлення на посаді та про скасування реєстраційного запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про те, що керівником ЖБК № 176 Тракторист є ОСОБА_1 У зв'язку з викладеним, зважаючи на положення ч. 1 ст. 13 ЦПК України, суд приходить до висновку, що в межах заявлених позовних вимог визнання незаконними та скасування рішень загальних зборів членів ЖБК № 176 Тракторист є достатнім способом захисту прав позивачки за зустрічним позовом.
При вирішення позовних вимог ОСОБА_3 до ОСОБА_5, ОСОБА_6 про скасування рішень загальних зборів суд виходить з того, що належним відповідачем у спорі про скасування рішень загальних зборів є юридична особа - ЖБК № 176 Тракторист , органом управління якої є загальні збори, а не фізичні особи - ОСОБА_5 та ОСОБА_6, які не є належними відповідачами у справі, а тому в позовних вимогах до них слід відмовити.
Оскільки рішення правління ЖБК № 176 Тракторист про обрання ОСОБА_1 головою правління не скасовувалось та не визнавалось недійсним, суд виходить з того, що вона має право виступати від імені юридичної особи як її керівник.
Усе майно (основні фонди - товарно-матеріальні цінності, в тому числі усі ключі (даху, підвалу, поштовий скриньок, тощо) ЖБК № 176 Тракторист, уся статутна і адміністративно-розпорядча документація, уся технічна документація, що стосується житлового багатоквартирного будинку, який знаходиться в управлінні (на балансі) ЖБК № 176 Тракторист , його інженерних мереж, обладнання та прибудинкової території, господарсько-фінансова та бухгалтерська документація (чекові книжки, касову книгу; касові звіти з додатками; журнал прибуткових та видаткових ордерів; штатні розклади; особові рахунки співробітників; відомості нарахування заробітної плати найнятим працівникам; авансові звіти; особові рахунки про нарахування квартирної плати мешканців; квитанції про сплату мешканцями квартплати; усі бухгалтерські зворотні баланси; звіти у фонди; звіти до органів дпс; звіти до статуправління; звіти до відділу пільг і субсидій; оригінали укладених договорів, документацію щодо проведених ремонтних робіт в будинку, акт інвентаризації товарно-матеріальних цінностей, тощо) є власністю ЖБК № 176 Тракторист .
Згідно ст. 387 Цивільного кодексу України власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.
Оскільки за результатами розгляду зустрічного позову суд не знайшов підстав для відновлення ОСОБА_3 на посаді керівника ЖБК № 176 Тракторист , вона не має правових підстав для утримання у себе речей та документів вказаного ЖБК.
Водночас, в ході розгляду справи та проведення огляду доказів за їх місцезнаходженням (т. 2 а.с. 246) знайшов свої підтвердження факт перебування значної частини документів ЖБК № 176 Тракторист в приміщенні правління. Наразі, ці документи за описом прийняті чинним керівництвом ЖБК зі складанням відповідного акту (т. 2 а.с. а.с. 248 - 253) .
Оскільки в ході огляду доказів за їх місцезнаходженням відповідачкою за первісним позовом було підтверджено, що ключі від приміщень будуть нею передані за результатами розгляду цивільної справи, первісний позов слід задовольнити частково - зобов'язати відповідачку за первісним позовом передати ЖБК № 176 Тракторист належні їй ключі від приміщень.
При вирішення позовних вимог ОСОБА_5, ОСОБА_6 до ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння суд виходить з того, що майно, про витребування якого йдеться у первісному позові, є власністю юридичної особи - ЖБК № 176 Тракторист , а не ОСОБА_5 та ОСОБА_6, вказані особи не мають щодо цього майна й інших речових прав, у зв'язку з чим вони не є належними позивачами у справі, а в позовних вимогах до цих осіб слід відмовити.
Згідно ст. 141 ЦПК України у зв'язку з частковим задоволенням позовних вимог, які не можуть бути оцінені в грошовому вираженні, за первісним позовом, судові витрати позивача - ЖБК № 176 Тракторист підлягають стягненню в половинному розмірі. У зв'язку із задоволенням зустрічного позову витрати позивачки за зустрічним позовом підлягають стягненню з належного відповідача. Судові витрати неналежних позивачів за первісним позовом відшкодуванню не підлягають через відмову у задоволенні їх позовних вимог.
Керуючись, ст. 378 Цивільного кодексу України, ст.ст. 2, 4, 6, 8, 10, 15, 16 Закону України Про кооперацію , ст. 137 Житлового кодексу Української РСР, ст.ст. 12, 76-77, 141, 263-265 ЦПК України, суд, -
вирішив:
Позов Житлово-будівельного кооперативу № 176 Тракторист до ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння - задовольнити частково .
Зобов'язати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрована: ІНФОРМАЦІЯ_2 передати Житлово-будівельному кооперативу № 176 Тракторист (код ЄДОРПОУ 23075839, адреса: м. Дніпро, просп. Олександра Поля, буд. 106-а): ключі від приміщень ЖБК № 176 Тракторист .
В решті позову - відмовити .
У задоволенні позову ОСОБА_5, ОСОБА_6 до ОСОБА_3 про витребування майна з чужого незаконного володіння - відмовити .
Зустрічний позов ОСОБА_3 до Житлово-будівельного кооперативу № 176 Тракторист про скасування рішень загальних зборів - задовольнити .
Визнати незаконними та скасувати рішення загальних зборів Житлово-будівельного кооперативу № 176 Тракторист (код ЄДРПОУ 23075839) від 10 грудня 2016 року, оформлене протоколом № 2.
У задоволенні позову ОСОБА_3 до ОСОБА_5, ОСОБА_6 про скасування рішень загальних зборів - відмовити .
Стягнути з ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрована: ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь Житлово-будівельного кооперативу № 176 Тракторист (код ЄДРПОУ 23075839, адреса: м. Дніпро, просп. Олександра Поля, буд. 106-А) витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 920 (одна тисяча дев'ятсот двадцять) грн. 00 коп.
Стягнути з Житлово-будівельного кооперативу № 176 Тракторист (код ЄДРПОУ 23075839, адреса: м. Дніпро, просп. Олександра Поля, буд. 106-А) на користь ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , зареєстрована: ІНФОРМАЦІЯ_2 витрати по сплаті судового збору в сумі 960 (дев'ятсот шістдесят ) грн. 00 коп.
Рішення суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 273 ЦПК України .
Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Дніпропетровської області шляхом подання апеляційної скарги через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська, а з дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи - безпосередньо до апеляційного суду. Строк подання апеляційної скарги - 30 днів з дня складання повного тексту рішення.
Повний текст рішення складено 12.03.2018 р.
Суддя С.В. Єдаменко
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 02.03.2018 |
Оприлюднено | 04.04.2018 |
Номер документу | 73140085 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Єдаменко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні