ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження у справі
м. Київ
04.04.2018Справа № 910/3887/18 Господарський суд міста Києва у складі судді Маринченка Я.В., розглянувши матеріали за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Гладіум (01004, м. Київ, вул. Червоноармійська, буд. 9/2; ідентифікаційний код 38865341) до Компанії Вангард Кепітал Партнерз Лтд (Vanguard Capital Partners Ltd) (Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, 20-22 Бедфорд Роу, Лондон, WC1RJS) про зобов'язання виконати умови договору,
ВСТАНОВИВ:
У березні 2018 року до господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Гладіум до Компанії Вангард Кепітал Партнерз Лтд (Vanguard Capital Partners Ltd) про зобов'язання виконувати умови договору про спільну діяльність.
Розглянувши матеріали даної позовної заяви, суд дійшов висновку про відмову у відкритті провадження у справі з огляду на таке.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.175 Господарського процесуального кодексу України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивач звернувся до господарського суду з позовною заявою до відповідача, місцезнаходженням якого є: Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, 20-22 Бедфорд Роу, Лондон, WC1RJS.
Відповідно до ст.365 Господарського процесуального кодексу України, іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов'язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
За приписами ст.366 Господарського процесуального кодексу України, підсудність справ за участю іноземних осіб визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до ч.1 ст.5 Закону України Про міжнародне приватне право , учасники правовідносин можуть самостійно здійснювати вибір права, що підлягає застосуванню до змісту правових відносин.
Частиною 2 статті 5 Закону України Про міжнародне приватне право визначено, що вибір права згідно з частиною першою цієї статті має бути явно вираженим або прямо випливати з дій сторін правочину, умов правочину чи обставин справи, які розглядаються в їх сукупності, якщо інше не передбачено законом.
Згідно ст.76 Закону України Про міжнародне приватне право суди України можуть приймати до свого провадження і розглядати справи з іноземним елементом у випадках, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України.
Статтею 43 Закону України Про міжнародне приватне право визначено, що сторони договору згідно із статтями 5 та 10 цього Закону можуть обрати право, що застосовується до договору, крім випадків, коли вибір права прямо заборонено законами України.
Відповідно до положень п.12.1 Договору (в редакції Додаткової угоди №1 від 14.07.2014), у разі виникнення протиріч, розбіжностей або спорів при виконанні зобов'язань за цим договором, сторони врегульовують їх шляхом переговорів. Якщо сторони в ході переговорів не досягнуть згоди, кожна з них має право звернутись до суду у встановленому законодавством Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії порядку, згідно з нормами чинного процесуального законодавства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, за виключенням спорів з питань, які стосуються виникнення та припинення права власності та інших речових прав на нерухоме майно, які розглядаються в господарському суді згідно процесуального законодавства України.
Як вбачається із змісту прохальної частини позовної заяви, позивач просить суд зобов'язати Компанію Вангард Кепітал Партнерз Лтд (Vanguard Capital Partners Ltd) виконувати належним чином умови Договору про спільну інвестиційну діяльність №АГ25022014 від 25.02.2014.
Так, суд зазначає, що вказана позовна вимога не стосується виникнення чи припинення права власності або іншого речового права на нерухоме майно, визначена позивачем позовна вимога стосується виконання сторонами умов укладеного договору.
Разом з тим, позивачем не надано суду жодного доказу, що за нормами чинного процесуального законодавства Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, спори, які виникають при виконанні договорів сторонами мають розглядатись господарським судом за місцезнаходженням позивача.
За таких обставин, оскільки сторонами, у відповідності до вимог ст.76 Закону Про міжнародне приватне право , в договорі прямо не зазначено, що при наявності суперечок між сторонами спір вирішується саме в Господарському суді міста Києва, суд приходить до висновку, що подана Товариством з обмеженою відповідальністю Гладіум позовна заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
Разом з тим, судом відхиляються посилання позивача, стосовно підсудності даної справи господарському суду міста Києва на підставі ч.10 ст.29 Господарського процесуального кодексу України з огляду на наступне.
Відповідно до ч.10 ст.29 Господарського процесуального кодексу України позови до відповідача, який не має в Україні місцезнаходження чи місця проживання, можуть пред'являтися за місцезнаходженням його майна.
Проте позивачем до матеріалів позовної заяви не надано доказів на підтвердження наявності у відповідача майна, розташованого у місті Києві, зокрема не надано довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Також, зазначена справа не є підсудною судам України з підстав, визначених відповідно до положень ст.77 Закону України Про міжнародне приватне право .
Одночасно суд зазначає, що доводи позивача стосовно того, що спір у справі виник з приводу нерухомого майна судом відхиляються з огляду на те, що предметом заявленої позовної вимоги є зобов'язання відповідача виконувати умови укладеного між сторонами договору.
Враховуючи викладене, суд відмовляє у відкритті провадження у справі на підставі п.1 ч.1 ст.175 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.175, ч.2 ст.232, 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю Гладіум у відкритті провадження.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в установленому законом порядку.
Дата підписання: 04.04.2018.
Суддя Я.В. Маринченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.04.2018 |
Оприлюднено | 04.04.2018 |
Номер документу | 73159605 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Маринченко Я.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні