ССправа №295/2740/18
Категорія 54
2/295/1602/18
УХВАЛА
27.03.2018 року м. Житомир
Суддя Богунського районного суду м. Житомира Гумен Н.В. , розглянувши матеріали цивільної справи №295/2740/17 за позовом ОСОБА_1 (місце проживання: 10004 АДРЕСА_1) до Товариства з обмеженою відповідальністю Бенефіс Фешн (місце знаходження: 12402, Житомирська обл., Житомирський район, територія Оліївської сільської ради поза межами населених пунктів обєкт нерухомо майна, будинок 12) про стягнення компенсації за затримку розрахунку, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася до Богунського районного суду м. Житомира з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю Бенефіс Фешн , в якому просить стягнути з відповідача компенсацію за затримку розрахунку у розмірі середнього заробітку по день фактичного розрахунку у сумі 9192,00 грн .
В обґрунтування позовних вимог позивачка посилається на те, що вона працювала у відповідача та 29.09.2017 року звільнена за п. 2 ст. 36 КЗпП України - за згодою сторін, а остаточний розрахунок проведенолише 18.01.2018 року, тому позивачка вважає, що на підставі ст. 117 КЗпП України має право на отримання компенсації від відповідача у звязку із затримкою розрахунку при звільненні.
Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб'єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.
Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
На підставі пункту 2 ч. 1 ст. 274 ЦПК України справа підлягає розгляду в порядку спрощеного позовного провадження.
У позовній заяві позивачка також просить витребувати у відповідача довідку про середню заробітну плату за останні 2 повні відпрацьовані місяці.
Частино 1 ст. 84 ЦПК України визначеною, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Частина 2 цієї статті визначає, що у клопотанні повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Зважаючи на вищевикладене, суддя дійшов висновку що клопотання про витрубування доказів є обгрунтованим та підлягає задоволенню.
Також, у позовній заяві позивачка просить відстрочити сплату судового збору до винесення рішення судом.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
Враховуючи майновий стан сторони та характер спірних правовідносин, суддя вбачає за можливе задовольнити клопотання про відстрочення сплати судового збору.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 19, 175, 177, 187, 274, 277 ЦПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Бенефіс Фешн про стягнення компенсації за затримку розрахунку та відкрити провадження у справі.
Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження, передбаченого статтями 274-279 ЦПК України.
Судове засідання для розгляду справи по суті провести 24.05.2018 року о 10 год. 00 хв. у залі судових засідань № 2-Б-7 Богунського районного суду м. Житомира, розташованому за адресою: м.Житомир, майдан Соборний, 1.
Витребувати у Житомирської Товариства з обмеженою відповідальністю Бенефіс Фешн довідку про середню заробітну плату ОСОБА_1 за останні 2 повні відпрацьовані місяці.
Роз'яснити відповідачу, що відповідно до ч.ч. 6-10 ст. 84 ЦПК України, що будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов'язку подати витребувані судом докази. У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з'ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.
Відстрочити ОСОБА_1 сплату судового збору до ухвалення судового рішення у справі.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до ч. 2 ст. 136 ЦПК України, якщо у встановлений судом строк судові витрати не будуть сплачені, заява відповідно до статті 257 цього Кодексу залишається без розгляду, або витрати стягуються за судовим рішенням у справі, коли сплата судових витрат була відстрочена або розстрочена до ухвалення цього рішення.
Запропонувати відповідачу подати відзив на позов, встановивши відповідачу строк п'ятнадцять днів з дня вручення йому цієї ухвали, протягом якого він має право подати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України. Одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи копію відзиву та доданих до нього документів. Роз'яснити відповідачу, що в разі ненадання ним відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов до позивача.
Запропонувати позивачу в строк три дні з дня отримання копії відзиву, протягом якого він має право подати суду відповідь на відзив, передбачену ст. 179 ЦПК України, до якої застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п'ятою ст. 178 ЦПК України. Одночасно з поданням суду відповіді на відзив позивач зобов'язаний її копію надіслати іншим учасникам справи .
Запропонувати відповідачу в строк три дні з дня отримання відповіді на відзив, протягом якого він має право подати суду заперечення, передбачене статтею 180 ЦПК України, до якого застосовуються правила, встановлені частинами третьою-п'ятою ст. 178 ЦПК України. Копію заперечення і доданих до нього одночасно з поданням його суду відповідач повинен надіслати іншим учасникам справи.
Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на сторінці офіційного вебпорталу судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/sud0604/
Копію цієї ухвали надіслати позивачу.
Копію цієї ухвали разом із копією позовної зая ви та копіями доданих до неї матеріалів надіслати відповідачу .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку лише щодо мотивів порушення правил підсудності (п. 8 ч. 1 ст. 353 ЦПК України) шляхом подання апеляційної до Апеляційного суду Житомирської області через Богунський районной суд м. Житомира протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення; в іншій частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Гумен Н.В.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1.Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2.Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в заявці.
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 27.03.2018 |
Оприлюднено | 11.04.2018 |
Номер документу | 73197856 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Гумен Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні