Справа № 274/1530/17
провадження № 2/0274/371/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" квітня 2018 р. м. Бердичів
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого - судді Замеги О.В., за участю секретаря судового засідання Павлюк-Жук А.В., розглянувши в судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Никонівської сільської ради Бердичівського району Житомирської області про визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,-
в с т а н о в и в :
Позивач звернувся до суду з позовом у якому просить визначити йому додатковий строк для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини піля смерті батька - ОСОБА_2 протягом місяця після вступу рішення суду в законну силу.
Позовні вимоги мотивує тим, що 21 березня 2011 року помер його батько - ОСОБА_2, на день його смерті залишилось спадкове майно, яке складається з земельної ділянки площею 3, 11 га розташованої на території Никонівської сільської ради Бердичівського району. Позивач є спадкоємцем першої черги за законом. Протягом строку встановленого для звернення до нотаріальної контори не подав заяви про прийняття спадщини, з тих підтав, що хворів. Просить вказану причину пропуску строку для прийняття спадщини визнати поважною.
Позивач та його представник в судове засідання не з"явились, представник позивача - ОСОБА_3 подав заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. В наданій суду заяві сільський голова Никонівської сільської ради просив розглянути справу у відсутності представника. Позовні вимоги визнав повністю.
Відповідно до вимог статті 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно частини третьої статті 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
За вимогами статті 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Дослідивши докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що 21 березня 2011 року помер батько позивача ОСОБА_2, що підтверджується свідоцтвом про смерть та свідоцтвом про народження(а.с. 5, 7).
Після смерті ОСОБА_2 залишилося спадкове майно - земельна ділянка, площею 3, 11 га , передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва( а.с. 6).
З постанови приватного нотаріуса Бердичівського районного нотаріального округу ОСОБА_4 № 90/02-31 від 06 березня 2017 року вбачається, що 06 березня 2017 року ОСОБА_3 від імені сина спадкодавця ОСОБА_1 звернувся із проханням про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом на земельну ділянку площею 3, 11 га розташованої на території Никонівської сільської ради Бердичівського району Житомирської області після смерті ОСОБА_2. Нотаріальну дію щодо видачі свідоцтва про право на спадщину не вчинено через відсутність факту прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2( а.с . 13, 30).
Інші спадкоємці, які прийняли спадщину, відсутні, що підтверджується довідкою сільської ради № 205 від 06 березня 2017 року про те, що на день смерті та протягом шести місяців після його смерті ОСОБА_2 був зареєстрований та проживав у ІНФОРМАЦІЯ_1 один та Інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) щодо надання інформації у зв"язку з відкриттям спадкової справи згідно якої за вказаними параметрами запиту у Спадковому реєстрі інформація відсутня(а.с. 11, 31, 34).
З матеріалів справи вбачається, що 20 квітня 2011 року у салоні легкового автомобіля у якому перебував позивач виникла пожежа під час якої ОСОБА_1 отримав травми(а.с. 41, 42-43, 44).
ОСОБА_1 з 20 квітня 2011 року по 10 травня 2011 року перебував на стаціонарному лікуванні в Житомирській обласній клінічній лікарні ім. О.Ф.Гербачевського діагнозом опіки голови, шиї, тулубу, обох верхніх кінцівок 30 % (а.с.40).
Відповідно до статей 1220, 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Згідно частини третьої статті 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За змістом вищезазначеної статті поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини є ті, які пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.
Правила частини третьої статті 1272 ЦК України можуть бути застосовані, якщо у спадкоємця були перешкоди для подання такої заяви та ці обставини визнані судом поважними.
Оцінюючи досліджені докази в їх сукупності, суд вважає доведеними об'єктивні, непереборні, істотні труднощі, що виникли у позивач у зв'язку з лікуванням в шестимісячний строк після смерті батька, через які позивач своєчасно не прийняв спадщини. Причини пропуску строку звернення до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини суд вважає поважними, а тому позовні вимоги позивача визначення додаткового строку достатнього для подання заяви про прийняття спадщини підлягають задоволенню.
Витрати, понесені по справі, віднести на позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 4, 5, 12, 13, 76, 259, 263- 265, 268, п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України, ст.ст. 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд,-
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 задовольнити.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, додатковий строк в одни місяць з дня набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини за законом після смерті ОСОБА_2, померлого 21 березня 2011 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення у письмовій формі до Апеляційного суду Житомирської області через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області.
Учасник справи, якому повне рішення або не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення.
Позивач - ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, проживає та зареєстрований: ІНФОРМАЦІЯ_3, РНОКПП НОМЕР_1, паспорт: серія ВМ 247500, виданий у грудені 1996 року Богунським РВ УМВС України в Житомирській області.
Відповідач - Никонівська сільська рада Бердичівського району Житомирської області, знаходиться за адресою: Житомирська область Бердичівський район, с. Никонівка, вул. Верещака, 2, Код ЄДРПОУ 04345523.
Головуючий суддя О.В.Замега
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.04.2018 |
Оприлюднено | 11.04.2018 |
Номер документу | 73224208 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Замега О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні