Рішення
від 04.04.2018 по справі 805/1282/18-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 квітня 2018 р. Справа№805/1282/18

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лазарєва В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Донецькій області до малого приватного підприємства Енергія про стягнення податкового боргу,-

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2018 року Головне управління ДФС у Донецькій області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до малого приватного підприємства Енергія про стягнення податкового боргу у розмірі 2348,27 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач має заборгованість, на загальний суму 2348,27 грн., яка виникла з причин несплати донарахованих штрафних санкцій, а саме: 619,71 грн. згідно податкового повідомлення -рішення (форма 'Р') № НОМЕР_1 від 21.07.2015 року; 1728.56 грн. згідно податкового повідомлення - рішення (форма 'Р') № НОМЕР_2 від 28.01.2015 року.

На теперішній час залишається несплаченою сума податкового боргу у розмірі 2348,27 грн.

Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 22.01.2018 року відкрито спрощене позовне провадження у даній справі без проведення судового засідання та повідомлення сторін. В ухвалі було запропоновано відповідачу у п'ятнадцятиденний строк з моменту отримання ухвали про відкриття провадження у справі надати суду відзив на позовну заяву зі всіма доказами на його підтвердження, які наявні у відповідача.

На час розгляду справи з боку малого приватного підприємства Енергія , а ні відзиву на позовну заяву, а ні заперечень щодо розгляду справи за правилами спрощеного провадження не надходило.

За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Враховуючи відсутність клопотань сторін щодо розгляду справи у судовому засіданні, справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення сторін.

Розглянувши наявні заяви по суті справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується вимоги, дослідивши докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування, суд встановив наступне.

Відповідач - мале приватне підприємство Енергія є юридичною особою, яка зареєстрована та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 20344782, місцезнаходження юридичної особи: вул. Леніна, буд. 106, місто Волноваха, Донецька область, 85700, перебуває на податковому обліку Волноваської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області, про що свідчать відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

28 січня 2015 року посадовими особами ДПІ у Волноваському районі ГУ Міндоходів у Донецькій області була проведена камеральна перевірка даних, задекларованих у податковій звітності з податку на додану вартість малого приватного підприємства Енергія .

За результатами перевірки був складений акт № 55/05-33-15-01/20344782 від 28.01.2015 року, яким було встановлено неподання податкової звітності з податку на додану вартість у листопаді та грудні 2014 року (а.с.20-21).

На підставі вказаного акту перевірки, фіскальним органом прийнято податкове повідомлення - рішення (форма 'Р') №0000061501 від 28.01.2015 року, яким до відповідача нараховані штрафні (фінансові) санкції у сумі 2040 грн. (а.с. 19).

Зазначене податкове повідомлення - рішення направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, проте конверт з вказаним рішенням повернувся у зв'язку з неможливістю вручення (а.с. 18).

21 липня 2015 року посадовими особами ДПІ у Волноваському районі ГУ Міндоходів у Донецькій області була проведена камеральна перевірка податкової декларації з податку на додану вартість малого приватного підприємства Енергія за 2014 рік.

За результатами перевірки був складений акт № 294/05-33-15-02/23130490 від 21.07.2015 року, яким було встановлено неподання податкової звітності з податку на додану вартість за 2014 рік, чим порушено пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49 розділу ІІ Податкового кодексу (а.с.23-24).

На підставі вказаного акту перевірки, фіскальним органом прийнято податкове повідомлення - рішення (форма 'Р') №0001471502 від 21.07.2015 року, яким до відповідача нараховані штрафні (фінансові) санкції у сумі 1020 грн. Згідно корінця вказаного податкового повідомлення - рішення, останнє отримано відповідачем, про що свідчить підпис головного бухгалтера (а.с. 22).

Станом на 15.02.2018 року у малого приватного підприємства Енергія обліковується податковий борг у розмірі 2348,27 грн., який позивач просить стягнути в судовому порядку.

Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до вимог пункту 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

З метою погашення податкового боргу податковим органом на адресу відповідача в установленому законом порядку було направлено податкову вимогу форми Ю від 21 липня 2015 року № 645-25 на суму 1728,56 грн.

Однак, прийняті заходи податковим органом не призвели до погашення податкового боргу.

Відповідно до вимог статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки та збори у порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податку або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Пунктом 14.1.137 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Пунктом 110.1 статті 110 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПКУ).

Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).

Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 ПК України визначено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Відповідно до підпункту 20.1.19 пункту 20.1 статті 20 ПК України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Пунктом 38.1. ст. 38. Податкового кодексу України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.

На час розгляду справи доказів погашення відповідачем податкового боргу у розмірі 2348,27 грн., а також доказів щодо скасування відповідних рішень ДФС суду не надано.

З огляду на зазначене та беручи до уваги докази, які наявні у матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Головного управління ДФС у Донецькій області до малого приватного підприємства Енергія про стягнення податкового боргу у розмірі 2348,27 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Враховуючи приписи статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати не підлягають відшкодуванню.

На підставі викладеного, керуючись нормами Конституції України та Кодексу адміністративного судочинства, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов Головного управління ДФС у Донецькій області (місцезнаходження: вул. 130 Таганрозької дивізії, буд. 114, м. Маріуполь, Донецька область, 87526, код ЄДРПОУ 39406028) до малого приватного підприємства Енергія (код РНОКПП 20344782, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1, 84500) про стягнення податкового боргу у розмірі 2348,27 грн., - задовольнити повністю.

Стягнути кошти з рахунків у банківських установах, які обслуговують мале приватне підприємство Енергія (код ЄДРПОУ 20344782, місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_2) в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 2348 (дві тисячі триста сорок вісім) гривень 27 копійок.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Суддя Лазарєв В.В.

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.04.2018
Оприлюднено11.04.2018
Номер документу73234083
СудочинствоАдміністративне