Ухвала
від 05.04.2018 по справі 569/5429/18
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/5429/18

УХВАЛА

05 квітня 2018 року м. Рівне

Рівненський міський суд

в складі слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши в судовому засіданні в м. Рівне клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Рівненській області майора поліції ОСОБА_3 , яке погоджено із прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Рівненської області молодшим радником юстиції ОСОБА_4 , про арешт майна, в рамках кримінального провадження № 12017180010004803 від 17.07.2017 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Рівненській області майор поліції ОСОБА_5 звернувся в суд із клопотанням, яке погоджено із прокурором прокуратури Рівненської області ОСОБА_4 , про накладення арешту із забороною розпоряджатись та використовувати майно ТОВ «Міжнародний оздоровчий центр здоровя», ЄДРПОУ 41284117, юридична адреса м. Київ вул. Л. Руденко, 6А, офіс 601, а саме накошти та цінності, що знаходяться на його банківських рахунках в АТ «Райффайзен Банк Аваль» ЄДРПОУ 14305909, МФО 380805, що за адресою м.Київ вул. Лїскова, 9. Після накладення арешту на рахунки ТОВ «Міжнародний оздоровчий центр здоровя» зобов`язати АТ «Райффайзен Банк Аваль» ЄДРПОУ 14305909 надати інформацію про те на яку загальну суму коштів накладено арешт.

В обґрунтування клопотання вказував, що впродовж 2014-2018 рр. на території Рівненської та інших областей діє організована група осіб, які зорганізувались з метою заволодіння грошовими коштами громадян шляхом шахрайства у особливо великих розмірах.

У ході досудового розслідування встановлено, що до вчинення розслідуваного злочину причетна громадянка України ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , жителька АДРЕСА_1 , яка у складі організованої групи із іншими співучасниками злочинів починаючи з 2014 по даний час, маючи умисел на заволодіння чужим майном у великих розмірах, шляхом обману та зловживання довірою громадян на свою користь та на користь третіх осіб, керувала підготовкою та вчиненням злочинів, тобто шахрайств, зокрема, на території м. Рівне під приводом продажу фіктивних лікарських засобів та фіктивного дистанційного лікування. Установлено, що ОСОБА_6 керувала діями операторів так званого конспіративного кол-центру ТОВ «Міжнародний оздоровчий центр «Здоров"я» в м. Житомир, які здійснювали безпосередній обман потерпілих по Україні та, зокрема, в м. Рівному.

14.02.2018 року під час обшуку за місцем проживання ОСОБА_7 вилучено печатку ТОВ «Міжнародний оздоровчий центр здоровя», ЄДРПОУ 41284117, яка використовувалась ним під час злочинної діяльності.

Також установлено, що на банківських рахункахТОВ «Міжнародний оздоровчий центр здоровя», ЄДРПОУ 41284117, юридична адреса м. Київ вул. Л.Руденко, 6А, офіс 601, що відкриті вАТ «РайффайзенБанк Аваль» НОМЕР_2 , ОСОБА_7 зберігає кошти здобуті злочинним шляхом, а саме здобуті шляхом обману потерпілих ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та ОСОБА_11 .

Станом на даний час встановлено, що потерпілим ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_12 та ОСОБА_11 шляхом обману заподіяно майнову шкоду на загальну суму 1090 200 грн. Кожним із потерпілих подано цивільні позови про відшкодування майнової шкоди.

Таким чином, грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках ТОВ «Міжнародний оздоровчий центр здоровя», ЄДРПОУ 41284117, в АТ «РайффайзенБанк Аваль» МФО 380805, мають значення для досудового розслідування кримінальних правопорушень, передбачених ч.4 ст. 190 КК України, оскільки щодо даних коштів, рахунків, існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що вони є доказами злочину та підлягають конфіскації у підозрюваного, третіх осіб для забезпечення цивільного позову з метою забезпечення відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов).

До початку розгляду клопотання слідчим ОСОБА_5 подана заява про розгляд клопотання у його відсутність, у заяві зазначено, що клопотання підтримує в повному обсязі, із підстав, наведених у ньому та просить задовольнити вказане клопотання.

Згідно ч. 2 ст. 172 КПК України з метою забезпечення арешту майна клопотання розглядається у відсутності власника майна.

Відповідно до ч. 4ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Ознайомившись з матеріалами клопотання, суд приходить до наступного висновку.

Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №12017180010004803 від 17.07.2017, за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.

Слідчий в клопотанні вказує, що по даному кримінальному провадженню подано цивільний позов, а тому з метою забезпечення збереження речових доказів та їх можливого відчуження, з метою збереження коштів на рахунках, виникла необхідність у накладенні арешту.

Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до частини 2статті 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч. 3ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цьогоКодексу.

У відповідності до ч. 1ст. 98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Окрім того, частина 10 ст. 170 КПК України передбачає, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Слідчим доведено, що вказане майно могло бути набуто кримінально протиправним шляхом та отримано внаслідок вчинення кримінального правопорушення, тобто відповідає критеріям визначенимст. 98 КПК України, та у випадку не накладення арешту на вказане майно, це може призвести до подальшого відчуження або до інших наслідків, які можуть перешкоджати досудовому розслідуванню.

За викладених обставин, враховуючи правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст.ст. 170-173 КПК України, приходжу до переконання, що клопотання слідчого про накладення арешту на майно підлягає задоволенню з метою збереження речових доказів, задля забезпечення дієвості та об`єктивності розслідування у вказаному кримінальному провадженні, оскільки незастосування арешту може призвести до відчуження майна.

Приходячи до такого висновку, слідчий суддя враховує й те, що арешт майна у вигляді коштів і цінностей, що знаходяться на банківських рахунках, є запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження, оскільки не вжиття заходів щодо арешту цього майна може призвести до вказаних наслідків, зважаючи на ОСОБА_13 у тому, щоб вчинити вищевказані дії, що можуть перешкодити проведення досудового розслідування та забезпечення відшкодування шкоди і конфіскації майна як виду покарання. При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 131, 132, 170-173, 309 КПК України, суд -

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Рівненській області майора поліції ОСОБА_3 , яке погоджено із прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю управління нагляду у кримінальному провадженні прокуратури Рівненської області молодшим радником юстиції ОСОБА_4 , про арешт майна, в рамках кримінального провадження № 12017180010004803 від 17.07.2017 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України - задовольнити.

Накласти арешт із забороною розпоряджатись та використовувати майно ТОВ «Міжнародний оздоровчий центр здоровя», ЄДРПОУ 41284117, юридична адреса м. Київ вул. Л.Руденко, 6А, офіс 601, а саме на кошти та цінності, що знаходяться на його банківських рахунках в АТ «Райффайзен Банк Аваль» ЄДРПОУ 14305909, МФО 380805, що за адресою м. Київ вул. Лїскова, 9.

Після накладення арешту на рахунки ТОВ «Міжнародний оздоровчий центр здоровя» зобов`язати АТ «Райффайзен Банк Аваль» ЄДРПОУ 14305909 надати інформацію про те на яку загальну суму коштів накладено арешт.

Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів до апеляційного суду Рівненської області з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення05.04.2018
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу73236149
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —569/5429/18

Ухвала від 05.04.2018

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Головчак М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні