Ухвала
від 05.04.2018 по справі 569/5603/18
РІВНЕНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 569/5603/18

УХВАЛА

05 квітня 2018 року м. Рівне

Рівненський міський суд

в складі слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши в судовому засіданні в м. Рівне клопотання старшого слідчого з ОВС 2-го ВРКП СУФР ГУ ДФС у Рівненській області майора податкової міліції ОСОБА_3 , яке погоджено із прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Рівненської області радником юстиції ОСОБА_4 , про арешт майна, в рамках кримінального провадження №32018180000000012 від 08.02.2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 205 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Старший слідчий з ОВС 2-го ВРКП СУФР ГУ ДФС у Рівненській області майор податкової міліції ОСОБА_3 , звернувся в суд із клопотанням, яке погоджено із прокурором прокуратури Рівненської області ОСОБА_4 , про накладення арешту на грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках ТОВ «Рузвельт Групп» (код 41640150) № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), відкритими у Фiлiї - ГУ по м. Київу та Київськiй областi ПАТ «Державний ощадний банк України» (МФО 322669) м. Київ, вул. Володимирська, 27 та зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на адресу ТОВ «Рузвельт Групп» в банківській установі Фiлiї - ГУ по м. Києву та Київськiй областi ПАТ «Державний ощадний банк України» (МФО 322669) м. Київ, вул. Володимирська, 27 на внутрішньобанківський рахунок та зупинити видаткові операції з коштами, які надійшли на рахунки № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), клієнта ТОВ «Рузвельт Групп» та вже знаходяться на рахунках, за винятком видаткових операцій виключно з платежів до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів

В обґрунтування клопотання вказував, що громадяни ОСОБА_5 (ІПН НОМЕР_3 ), ОСОБА_6 (ІПН НОМЕР_4 ), ОСОБА_7 (ІПН НОМЕР_5 ) ОСОБА_8 (іпн. НОМЕР_6 ), з метою прикриття незаконної діяльності, в 2017 році створили вищевказані фіктивні товариства від імені яких документально відображають фіктивні фінансово-господарські операції з суб`єктами реального сектору економіки щодо псевдо постачання/придбання товарів за рахунок підміни номенклатури товару.

Так згідно письмового пояснення ОСОБА_9 , який згідно реєстраційних та установчих документів є керівником та головним бухгалтером ТОВ«Укр Конект Груп», товариство не створював та не здійснював жодної фінансово-господарської діяльності. Крім того, за адресою реєстрації м. Рівне, вул.Соборна, б.112 кв.11 товариство не знаходиться.

ТОВ «БК «Метрополіс» зареєстровано за адресою м. Київ, вул. Вільямса Академіка, б.6-Д, кв.43 де знаходиться «бізнес центр «Віртуальний офіс», працівник якого повідомив, що з ТОВ «БК «Метрополіс» укладено договір на право використання юридичної адреси, фактично товариство за даною адресою не знаходилось.

ТОВ «ТП «Бізнеском» зареєстровано за адресою м. Рівне, вул. Кн. Ольги, б.5 кв.19 де знаходиться ТОВ «Офісний центр «Паркове», згідно відповіді (№6/06 від 22.06.2017) догори оренди приміщення з ТОВ«ТП«Бізнеском» не укладались. Крім того, ОСОБА_10 який згідно реєстраційних та установчих документів є керівником та головним бухгалтером даного товариства з 29.04.2016 по даний час відбуває покарання у Божковській виправній колонії №16.

Згідно висновку дослідження ГУ ДФС у Рівненській області №22 від 20.11.2017 фінансово-господарської діяльності вказаних встановлено: у ТОВ «Укр Конект Груп», ТОВ «ТП Бізнеском», ТОВ «Еліат Інжиніринг», ТОВ «БК «Метрополіс»», ТОВ «Твін Торг», ТОВ «Мельтекс», ТОВ «Орієнт Трейд» та ТОВ «Укрбуд Констракшн» відсутні засоби для здійснення самостійної фінансово-господарської діяльності, а саме: офісні та складські приміщення, транспортні засоби, банківські рахунки, наймані працівники, непричетність до створення та ведення фінансово-господарської діяльності посадових осіб, що вказує лише на документальне оформлення безтоварних фінансово-господарських операцій з суб`єктами господарської діяльності реального сектору економіки. За результатами проведеного дослідження Єдиного реєстру податкових накладних встановлено придбання та реалізацію протягом 2017 року товарів різної номенклатури, що вказує також про відображення в бухгалтерському та податковому обліку безтоварних господарських операцій, оскільки вони не містять у суті своїй розумних економічних або інших причин (ділової мети) систематичного (протягом місяця) придбання та продажу товарів, що суперечить пп.14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України. Дані товариства шляхом маніпулювання податковою звітністю, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, використання всупереч інтересам юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми службовою особою такої юридичної особи своїх повноважень, якщо це завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам або інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, здійснювали операції, що мали сумнівний характер. В діяльності даних товариств встановлені протиправні дії, які полягають у фіктивному формуванні податкового кредиту для реального сектору економіки.

Також встановлено, що ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 й надалі продовжують створювати нові фіктивні товариства від імені яких документально відображають фіктивні фінансово-господарські операції з суб`єктами реального сектору економіки.

Так після проведення обшуків за адресами проживання вказаних громадян 02.03.2018 та арешту рахунків, останніми відкрито нові рахунки для зайняття незаконною діяльністю.

Відповідно до АІС «Податковий блок» ТОВ «Рузвельт Групп», володіє рахунками: № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), відкритими у Фiлiї - ГУ по м. Києву та Київськiй областi ПАТ «Державний ощадний банк України» (МФО 322669) м. Київ, вул. Володимирська, 27, які використовуються для протиправної діяльності з переведення безготівкових коштів підприємств легального сектору економіки у готівку, без здійснення товарних операцій, а також переведення грошових коштів з готівкової форми у безготівкову, з метою легалізації доходів одержаних від незаконної діяльності.

До початку розгляду клопотання слідчим ОСОБА_3 подана заява про розгляд клопотання у його відсутність, у заяві зазначено, що клопотання підтримує в повному обсязі, із підстав, наведених у ньому та просить задовольнити вказане клопотання.

Згідно ч. 2 ст. 172 КПК України з метою забезпечення арешту майна клопотання розглядається у відсутності власника майна.

Відповідно до ч. 4ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Ознайомившись з матеріалами клопотання, суд приходить до наступного висновку.

Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом фіктивного підприємництва вчинене групою осіб ТОВ «Укр Конект Груп» код 41189155 м. Рівне, вул. Соборна, б.112 кв.11, ТОВ«ТП«Бізнеском» код 41195153 м.Рівне, вул. Кн. Ольги, б.5 кв.19, ТОВ«Укрбуд Констракшн» код 41449123 м. Київ, вул. Ямська б.41 кв.4, ТОВ «БК «Метрополіс» код 41211101 м. Київ, вул. Вільямса Академіка, б.6-Д, кв.43, ТОВ«Еліат Інжиніринг» код 40739874 м. Одесса, Приморський р-н., вул. Троїцька б.33А кв.218, згідно звітності АДРЕСА_1 , ТОВ «Мельтекс» код 41501298 м. Київ, вул.Васильківська б.14 кв.207, ТОВ «Орієнт Трей» код 41501460 м. Київ, вул.Голосіївська, б.15 Б, кв.207, ТОВ «Трін Торг» код 41225234 м. Одесса, Приморський р-н., вул.Приморська, б.47 кв.24, згідно звітності АДРЕСА_2 , ТОВ «Атлент Груп» код 41575684 м. Київ, вул. Деміївська, б.51, кв.22, ТОВ «Будівельна Група «Мегаполіс» код 41685040 м. Київ, вул. Вільямса Академіка, б.6-Д, офіс 43, ТОВ «Рузвельт Групп» код 41640150 м. Київ, Проспект Голосіївський, б.42, офіс 301, ТОВ «Фолміо» код 41266077 м. Київ, вул.Васильківська, б.32, офіс 411 за ознаки кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.28 ч.2 ст.205 КК України.

Слідчий в клопотанні вказує, що на вказані рахунки надходять кошти від підприємств різноманітних форм власності реального сектору економіки, які в подальшому переводяться в готівку. Вказані грошові кошти є засобом чи знаряддям, або матеріальним забезпеченням вчинення кримінального правопорушення, та які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні, а також є предметом протиправних дій та набуті кримінально протиправним шляхом, оскільки безпосередньо вказують на проведення безтоварних операцій. Крім того вказані грошові кошти, які надходять і знаходяться на вказаних розрахункових рахунках без прийняття відповідного рішення про арешт, будуть безпідставно та незаконно переведені в готівку або на рахунки інших підприємств.

Статтею 170 КПК України передбачено, що арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до частини 2статті 170 КПК Україниарешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Згідно ч. 3ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цьогоКодексу.

У відповідності до ч. 1ст. 98 КПК Україниречовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Окрім того, частина 10 ст. 170 КПК України передбачає, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Слідчим доведено, що вказане майно могло бути набуто кримінально протиправним шляхом та отримано внаслідок вчинення кримінального правопорушення, тобто відповідає критеріям визначенимст. 98 КПК України, та у випадку не накладення арешту на вказане майно, це може призвести до подальшого відчуження або до інших наслідків, які можуть перешкоджати досудовому розслідуванню.

За викладених обставин, враховуючи правове обґрунтування клопотання, яке відповідає положенням ст.ст. 170-173 КПК України, приходжу до переконання, що клопотання слідчого про накладення арешту на майно підлягає задоволенню з метою збереження речових доказів, задля забезпечення дієвості та об`єктивності розслідування у вказаному кримінальному провадженні, оскільки незастосування арешту може призвести до відчуження майна.

Приходячи до такого висновку, слідчий суддя враховує й те, що кошти, які знаходяться на рахунку № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), а також ті, що можуть надійти на банківський рахунок підприємства за фіктивними угодами набуті у результаті вчинення кримінального правопорушення і вимагають вжиття такого методу державного регулювання як накладення арешту. При цьому, доказів негативних наслідків від застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження слідчим суддею не встановлено.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 107, 131, 132, 170-173, 309 КПК України, суд -

У Х В А Л И В :

Клопотання старшого слідчого з ОВС 2-го ВРКП СУФР ГУ ДФС у Рівненській області майора податкової міліції ОСОБА_3 , яке погоджено із прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Рівненської області радником юстиції ОСОБА_4 , про арешт майна, в рамках кримінального провадження №32018180000000012 від 08.02.2018 року за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 205 КК України - задовольнити.

Накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках ТОВ «Рузвельт Групп» (код 41640150) № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), відкритими у Фiлiї - ГУ по м. Київу та Київськiй областi ПАТ «Державний ощадний банк України» (МФО 322669) м. Київ, вул. Володимирська, 27.

Зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що надходять на адресу ТОВ «Рузвельт Групп» в банківській установі Фiлiї - ГУ по м. Києву та Київськiй областi ПАТ «Державний ощадний банк України» (МФО 322669) м. Київ, вул. Володимирська, 27 на внутрішньобанківський рахунок та зупинити видаткові операції з коштами, які надійшли на рахунки № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), клієнта ТОВ «Рузвельт Групп» та вже знаходяться на рахунках, за винятком видаткових операцій виключно з платежів до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів.

Виконання ухвали про арешт грошових коштів що знаходяться на банківських рахунках здійснити у: Фiлiї - ГУ по м. Києву та Київськiй областi ПАТ «Державний ощадний банк України» (МФО 322669) м. Київ, вул. Володимирська, 27, ПАТ «Державний ощадний банк України» (МФО 300465) м. Київ, вул. Госпітальна, 12Г або Рівненському відділенні, а в разі відсутності в Рівненській області найближчому відділенні іншої області.

Зобов`язати службових осіб Фiлiї - ГУ по м. Києву та Київськiй областi ПАТ «Державний ощадний банк України» надати слідчим слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області, що входять до складу групи слідчих по кримінальному провадженню №32018180000000012 від 08.02.2018 довідку про залишок коштів на рахунку № НОМЕР_1 (українська гривня), № НОМЕР_2 (українська гривня), при накладанні арешту на грошові кошти клієнта ТОВ «Рузвельт Групп».

Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.

Підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів до апеляційного суду Рівненської області з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудРівненський міський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення05.04.2018
Оприлюднено27.02.2023
Номер документу73237108
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —569/5603/18

Ухвала від 05.04.2018

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Головчак М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні