Центральний районний суд м. Миколаєва
54020, м. Миколаїв, вул. Декабристів, 41/12, inbox@ct.mk.court.gov.ua
490/1257/18
н\п 1-кс/490/1870/2018
У Х В А Л А
02.04.2018р. слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СУ ГУ НП в Миколаївської області ОСОБА_3 про арешт майна
В С Т А Н О В И В :
СУ ГУ НП в Миколаївської області розслідується кримінальне провадження №120161500000000242 за відомостями про те що з квітня 2016р. службові особи суб`єктів підприємницької діяльності з ознаками фіктивності у змові зі службовими особами підприємств-експортерів продукції заволодівають грошовими коштами державного бюджету у вигляді відшкодування податку на додану вартість за відсутності факту реального здійснення господарських операцій.
В ході проведення 02-03 березня 2018р. обшуку в офісному приміщенні ТОВ "УКРЕКСПОСЕРВІС" за адресою м. Миколаїв вул. Вінграновського 47 були вилучені: два ноутбуки марки Acer Aspire та два флеш-накопичувача.
Слідчий звернувся з клопотаннями про накладення арешту на вказане майно, як на майно що зберегло на собі сліди вчинення злочину.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримала та пояснила, що на вказаних електронних носіях містяться файли, в яких присутні посилання на підприємства ТОВ«ГЕРМЕС-ТРЕЙДАРГО», ТОВ «ТРАСТ ЛАЙН», ТОВ «ЛАЙТЕНС», ТОВ«УКР-ЕКСПО-СЕРВІС», ТОВ «Дрантек», ТОВ «Преслінг», ТОВ «Трейд Прогрес», ТОВ «Праймон», ТОВ «Стандартметрологія», ТОВ «Грін Ланс» та інші, які є підстави вважати фіктивними та які задіяні в злочинній схемі привласнення грошових коштів. Вилученні електронні носії необхідні для проведення в подальшому комп`ютерної експертизи.
Заслухавши думку учасників процесу вважаю необхідним клопотання задовольнити частково виходячи з наступного.
З матеріалів кримінального провадження вбачається що розслідується кримінальне провадження за відомостями про те що, директор ТОВ "УКРЕКСПОСЕРВІС" ОСОБА_4 , разом з ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 створили низку підприємств, зазначених в клопотанні, які є підконтрольними вказаним особам, оскільки створені або ними самими, або їх родичами, або їх знайомими, або зареєстровані за одною юридичною адресою в стислий проміжок часу в осені 2017р., які створені без мети здійснення реальної господарської діяльності, а з метою складання завідомо неправдивих документів бухгалтерського та податкового обліку, з метою забезпечення ТОВ "УКРЕКСПОСЕРВІС" формування податкового кредиту та можливості в подальшому надавати ТОВ "ПРОМЕТЕЙ-ГРЕЙН" та ТОВ "ЗЕРНОРТРЕЙД КОМПАНІ" документи про продаж сільськогосподарської продукції, реалізація якої насправді не здійснюється. Так з акту ДПІ в Ленінському районі м. Миколаєва вбачається, що ТОВ "УКРЕКСПОСЕРВІС" за документами здійснює придбання овочів, чайників, посуду, ковбаси та іншої продукції, що не є сільськогосподарською. Однак відсутні будь-які документи на підтвердження їх подальшого продажу, а замість цього відбувається по документам збут зернових та кукурудзи. Вбачається що таким чином ТОВ "УКРЕКСПОСЕРВІС" безпідставно для зернотрейдерів формує податковий кредит, а зазначені в клопотанні підконтрольні підприємства, є тими підприємствами, через банківські рахунки яких здійснюється переведення грошових коштів в готівку. Є достатні підстави вважати що ТОВ«ГЕРМЕС-ТРЕЙДАРГО», ТОВ «ТРАСТ ЛАЙН», ТОВ «ЛАЙТЕНС», ТОВ«УКР-ЕКСПО-СЕРВІС», ТОВ «Дрантек», ТОВ «Преслінг», ТОВ «Трейд Прогрес», ТОВ «Праймон», ТОВ «Стандартметрологія», ТОВ «Грін Ланс», ТОВ «Ротерсервіс», ТОВ «СоларСофт», ТОВ «Актив Юг», ТОВ «Греймес», ТОВ «Кальрон», ТОВ «Про-лайнс», ТОВ «Тайсент», ТОВ «Сейтек», ТОВ «Лерта», ТОВ «Протон-НК», ТОВ «Систем-Лайн», ТОВ «Артфан», ТОВ «Брітест», ТОВ «Влайд», ТОВ «Градостар», ТОВ «Варстат», ТОВ «Алекс Юг Зерно», ТОВ «Алекс Зернотрейд», ТОВ «УрбанТаун», ТОВ «Фріскай», ТОВ «Трейд-Аверс», ТОВ «Трейд-Авіон», ТОВ «Авітек-Укр», ТОВ «Лігатор», ТОВ «Маркосегмент», ТОВ «Сармат-Укр», ТОВ «ДЕМОПРОМІС», ТОВ «ЕЗОФЛЕКС», ТОВ «ЗЕТАТРАУБ», ТОВ «ІНГОБРАЙТ», ТОВ «КРАТОВЕБ», ТОВ «ПРІМТАФТ», ТОВ «РОЙТЕК», ТОВ «Старбайт», ТОВ Тароквест, ТОВ «Укр-Семар», ТОВ «ХАРДІВЕКТ», ТОВ «ШАЙНБЕК», ТОВ «ЮРМЕКС» є саме такими підконтрольним підприємствами. На вилучених електронних носіях у вигляді ноутбуків та флеш-накопичувачів міститься документи з посиланням на вказані підприємства, є необхідність у проведенні комп`ютерної експертизи з метою як відновлення знищених файлів, так встановлення дати створення тих файлів, які є. Вказана інформація може мати доказове значення, за такого вилучене майно відповідає критерію речового доказу та підлягає на підставі ст. 170 КПК України арешту.
Керуючись ст. 173, 309 КПК України
У Х В А Л И В:
Накласти арешт на речі, що були вилучені 02-03 березня 2018р. під час проведення обшуку в офісному приміщенні ТОВ "УКРЕКСПОСЕРВІС" за адресою м. Миколаїв вул. Вінграновського 47 у вигляді: двох ноутбуків марки Acer Aspire та двох флеш-накопичувачів, вилучених відповідно до протоколу обшуку.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Миколаївської області протягом 5 днів.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 02.04.2018 |
Оприлюднено | 27.02.2023 |
Номер документу | 73257797 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Дірко І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні