ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №2а- 6722 /09/1370
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 листопада 2009 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Мартинюка В.Я.
при секретарі Колтун Ю.М.
з участю представників:
від позивача – Томашівський О.Г. – головний державний податковий інспектор (довіреність за №24538/100/10-017 від 20.10.2009 року),
від відповідача – не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції (надалі ДПІ) у Личаківському районі м.Львова до Дочірнього підприємства (надалі ДП) «Півколо-торгівля» Закритого акціонерного товариства (надалі ЗАТ) «Завод-півколо» про припинення юридичної особи, -
в с т а н о в и в :
ДПІ у Личаківському районі м.Львова звернулася до адміністративного суду з позовом про припинення юридичної особи – ДП «Півколо-торгівля» ЗАТ «Завод-півколо» та зобов’язати посадових осіб вчинити дії по ліквідації підприємства.
Підставами позову є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Представник позивача в судовому засіданні уточнив позовні вимоги та просить припинити юридичну особу - відповідача.
Відповідач явку уповноваженої особи в судове засідання не забезпечив хоча належним чином був повідомлений про час та місце судового розгляду справи, підтвердженням чого є повідомлення про вручення поштового відправлення за №12711430.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд даючи правову оцінку спірним правовідносинам виходив з наступного.
ДП «Півколо-торгівля» ЗАТ «Завод-півколо» зареєстровано 29.03.1996 року, що підтверджується Витягом з єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Відповідач взятий на облік платника податків 05.04.1996 року за №3449, що підтверджується довідкою ДПІ у Личаківському районі м.Львова від 14.10.2009 року за №24131/1.
Згідно Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, державним реєстратором, як передбачено ч.8 ст.19 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців» від 15 травня 2003 року № 755-IV, з наступними змінами та доповненнями, було внесено до останнього інформацію щодо відсутності юридичної особи за вказаною адресою.
У відповідності до вимог ч.1 ст.18 цього ж Закону, якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.
Як вбачається із наявних в матеріалах справи довідок, відповідач заборгованості зі сплати податків та інших обов‘язкових платежів не має.
Відповідно до вимог ч.2 ст.38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців” однією з підстав для постановлення судом рішення щодо припинення юридичної особи є наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.
Як передбачено п.17. ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.
Таким чином, 12.10.2009 року начальником ДПІ у Личаківському районі м.Львова було прийнято Розпорядження про звернення до суду з позовом про припинення юридичної особи.
Згідно ч.5 ст.38 згаданого Закону, суд призначає в рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією комісію з припинення (ліквідаційну комісію) та встановлює строк і порядок її роботи. Державний реєстратор вносить до Єдиного державного реєстру запис про призначення комісії з припинення (ліквідаційної комісії) не пізніше наступного робочого дня з дати надходження відповідного рішення.
Однак, враховуючи те, що позивач в позовній заяві не ставить вимоги про призначення ліквідаційної комісії та не представив суду кандидатур, які б входили в згадану комісію, суд, з врахуванням положень ст.19 Конституції України, позбавлений правових підстав зобов’язувати будь-яких осіб виконувати обов’язки членів ліквідаційної комісії.
Окрім того, як передбачено ч.6 ст.38 вищенаведеного Закону, у разі, якщо в судовому рішенні щодо припинення юридичної особи у зв'язку з її ліквідацією не призначена комісія з припинення (ліквідаційна комісія), державний реєстратор не пізніше трьох робочих днів від дати надходження такого судового рішення вносить до Єдиного державного реєстру запис, в якому вказує як голову комісії з припинення (ліквідаційної комісії) юридичної особи керівника органу управління або особу, яка згідно з відомостями, внесеними до Єдиного державного реєстру, має право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, якщо інше не встановлено судовим рішенням.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги підставні і обґрунтовані, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 21, 69, 70, 160-163 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В :
1. 1. Позов задовольнити.
2. Припинити юридичну особу – Дочірнього підприємства «Півколо-торгівля» Закритого акціонерного товариства «Завод-півколо», код ЄДРПОУ 23965958.
1. Копії постанови надіслати сторонам, державному реєстратору.
2. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
1. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повний текст постанови виготовлений та підписаний 09 листопада 2009 року.
Суддя В.Я.Мартинюк
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.11.2009 |
Оприлюднено | 30.03.2010 |
Номер документу | 7326462 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Мартинюк Віталій Ярославович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні